Junges Ensemble Berlin e. V. Korosu

Tarihler: 03 Nisan 2010 Cumartesi ~ 03 Nisan 2010 Cumartesi - Saat: 18:00

Yer: santralistanbul

Ücret: Ücretsizdir.

Adres: Enerji Müzesi Eski Silahtarağa Elektik Santralı Kazım Karabekir Cad. No: 1 Eyüp İstanbul Eyüp İstanbul

Telefon: 0212-249 20 09, dahili:39

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 3, 2010 ~ Nis 3, 2010

Goethe-Institut Istanbul ve Chor des Jungen Ensemles Berlin e.V. işbirliğiyle
Junges Ensemble Berlin e. V. Korosu

Junges Ensemble Berlin e. V. Korosu
1958 yılında kurulan Junges Ensemle Berlin e.V. Korosu, Cem Özdemir’in himayesinde bir konser vermek üzere İstanbul’a geliyor. 18-35 yaş arası öğrencilerden ve meslek sahibi kişilerden oluşan 60 kişilik koronun şefi Frank Markowitsch. Koro, Jeremias Schwarzer’in bu konser için özel olarak bestelediği “Images of Light“ adlı eserini seslendirecek. 60 kişilik koro, 18-35 yaş arası, müziğe ilgi duyan öğrenci ve genç meslek sahiplerinden oluşuyor. Hepsini birbirine bağlayan şey iddialı bir müzik olan koro müziğini sevmeleri ve yaptıkları çalışmaların kalitesine önem vermeleri. 1998 yılından beri koroyu Frank Markowitsch yönetiyor. Çalışmaları koro şefinin yanısıra bir ses eğitimcisi ve ses grup yöneticisi destekliyor. Junges Ensemble Berlin Korosu, Berlin Korolar Birliği’nin üyesi ve ilk olarak 2009 yılının ilkbaharında Berlin Senatosu’nun destek programına dahil edildi. Koro, müzik projelerindeki başarısını öncelikle üyelerinin gönüllü çalışmasına ve dostların ve destekleyenlerin bağışlarına borçlu.
Koro, İstanbul’da sanatçı ve müzisyen Jeremias Schwarzer’in bu konser için özel olarak bestelediği “Images of Light“ adlı eserini seslendirecek. Bestenin bir bölümü, Neuköllner Otto Hahn Okulu’nun öğrencilerinin besteciyle birlikte gerçekleştirdiği doğaçlamalardan oluşuyor.

Frank Markowitsch: Freiburg ve Berlin’de Alman dili ve edebiyatı, Roman dilleri ve edebiyatı, felsefe, okul müziği, orkestra ve koro şefliği okudu. Düzenli olarak RIAS Oda Müziği Korosu, Fransız Radyosu Korosu, Berlin Radyosu Korosu, Amsterdam Barok Korosu, Vocalconsort Berlin ve Ernst-Senff Korosu ile, yine aynı dönemde defalarca Kuzey Alman Radyosu Korosu ile çalışmalar yaptı. Ayrıca Berlin Konzerthaus Orkestrası, Brandenburg Senfoni Orkestrası, moderntimes_1800 Barok Orkestrası, Berlin Devlet Operası, Opéra National de Nancy ve Opéra Comique de Paris ile beraber çalıştı. 2008 yılının Kasım ayında Almanya Cumhurbaşkanı Horst Köhler’in de katıldığı bir konserde şeflik yaptı. Mart ayında Lille Tiyatrosu’nda Haydn’nın L’infedeltà delusa adlı eserini yönetecek. Bu sene Berlin Koro Yarışması’nda Junges Ensemble Berlin Korosu ile beraber birincilik ödülünü aldı. Frank Markowitsch, René Jacobs (Berlin Devlet Operası, Innsbruck Festivali, Aix en Provence Festivali v.d.), Marc Minkowski, Ingo Metzmacher, Kazushi Ono, Ton Koopman, Sebastian Lang-Lessing, Enoch zu Guttenberg, Konrad Junghänel ve Jérémie Rhorer gibi şeflerle beraber çalıştı.

Jeremias Schwarzer: Blok flütçü olarak eski ve yeni dönem müziği alanında tüm dünyada konserler verdi ve şimdiye kadar 70’in üzerinde eseri ilk kez seslendirdi. La Scala Filarmoni Orkestrası, Frankfurt Opera Orkestrası, Berlin Konzerthaus Orkestrası ve Münih Oda Orkestrası eşliğinde orkestra şefliğini Daniel Harding, Paolo Carignani ve Lothar Zagrosek’in yaptığı konserlerde solist olarak sahneye çıktı. 1994 yılından beri müzik performansı ve doğaçlama alanlarında, dans ve güzel sanatları da içine alan projelerde yaratıcı sanatçı olarak çalışıyor. 2007 yılından beri yoğun olarak beste yapıyor. Jeremias Schwarzer, 2009 yılının sonbaharından itibaren Berlin’de Radialsystem V’de artist in residence olarak yaşıyor ve çalışıyor.

Junges Ensemble Berlin e. V. Korosu

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT