Kamil Erdem Quartet feat. İmer Demirer “Avrupa Standartları” / “European Standards”

Kamil Erdem Quartet feat. İmer Demirer “Avrupa Standartları” / “European Standards”

Tarihler: 01 Haziran 2016 Çarşamba ~ 01 Haziran 2016 Çarşamba 21:30 - 00:30

Yer: Nardis Jazz Club

Ücret: Giriş: 35.-TL, Öğrenci: 20 TL

Nereden Alınır: Nardis Jazz Club Gişe

Adres: Kuledibi Sok. No:14 Galata Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 244 63 27

Web: http://www.nardisjazz.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 1, 2016 ~ Haz 1, 2016

Dörtlü, cazın “esas” repertuarı sayılan caz standartlarından Avrupalı müzisyenlere ait parçalarla Nardis’te. Grubun yorumlayacağı parçalar ağırlıklı olarak Kurt Weill, Michel Legrand, Ray Noble gibi ünlü Avrupalı müzisyenlerin bestelerinden oluşuyor.

1980’li yıllarda başladığı profesyonel müzik kariyeri boyunca cazın farklı türleri ve geleneksel müziklerden izlenimlerini yansıttığı beste ve yorumlarıyla birçok projeye öncülük eden Kâmil Erdem, bugüne kadar farklı ülkelerden ve müzik türlerinden müzisyenlerle ortak çalışmalar yapmış, Avrupa, Afrika ve Amerika’da yirmiden fazla ülkede konserler vermiştir. Erdem’in1990’da kurduğu Asiaminor’le “Along the Street” (1991), “Longa Nova” (1996) ve “Kedi Rüyası” (1997), solo bas gitar çalışmalarını yansıttığı “Bir Bas Masalı – A Tale of Bass” (2001), Kâmil Erdem Quartet ile “Odd Tango” (2008), Fransız akordiyoncu René Sopa ile birlikte “Kâmil Erdem-René Sopa Quartet” (2010) olmak üzere altı adet albümü yayınlanmıştır.

2011’de A.B.D.’de Capital University tarafından her yıl düzenlenen Jazz and World Music Festivali’ne “Artist in Residence” olarak davet edilen Erdem, konser ve albüm çalışmalarının yanısıra eğitmen olarak da uluslararası etkinlikler gerçekleştirmiş, Polonya, Avusturya, Hollanda, ABD ve Güney Afrika’nın tanınmış eğitim kurumlarında konuk olarak ders vermiş, atölye, seminer ve master class çalışmaları düzenlemiştir.

Kamil Erdem 1983’te ODTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, ancak 1995’ten itibaren mühendisliği bırakarak sadece müzik kariyerine yönelmiştir. 2001’den bu yana YTÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

İmer Demirer (tp),
Uraz Kıvaner (p),
Kamil Erdem (p),
Cem Aksel (b).

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT