Kolektif Istanbul - Temps D`images Festivali

Tarihler: 15 Nisan 2011 Cuma ~ 15 Nisan 2011 Cuma - Saat: 22:00

Yer: garajistanbul

Ücret: Tam: 39,50 TL, Öğrenci: 29,50 TL

Nereden Alınır: Biletix.com, Biletix Gişeleri, Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, garajistanbul

Adres: Tomtom Mah. Kaymakam Reşat Bey Sokak 11 Beyoğlu İstanbul Adalar İstanbul

Telefon: 0212 244 44 99

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 15, 2011 ~ Nis 15, 2011

09 Nisan- 30 Nisan 2011 tarihleri arasında garajistanbul’da üçüncüsü düzenlenecek olan uluslararası Temps D’images Festivali (vakt-imaj) bu sene ağırlıklı olarak müziğin görsel sanatlar ile olan etkileşimine yer veriyor. Temps D’Images Festivali (vakt-imaj) bu seneki programında elektro, dubstep, techno ve deneysel house müzik tarzında, videoart ile içiçe geçmiş konserler, disiplinlerarası tiyatro ve dans gösterileri, 3-D mapping çalışmaları, interaktif yerleştirmelerle, İstanbul’daki üniversiteler ile yürütülecek olan teknoloji, sanat etkileşimi üzerine seminerler ve atölye çalışmaları yer alıyor.

Balkan ve Anadolu kültürlerinin buluştuğu Doğu Avrupa geleneksel müziklerine dayalı repertuarını funk ve caz altyapılarıyla yeniden yorumlayan Kolektif Istanbul, enstrümanlarına hakim ve performanslarında cömert müzisyenleriyle doğaçlama bir şölen sunuyor dinleyenlere.

Projenin diger amacı ise geleneksel müzikler, düğünler ve kamusal alan pratikleri üzerinden kültürel paylaşımlara ve karşılaşmalara ışık tutmak, öncelik vermek. İlk başvurulan adres de Anadolu ve Balkan coğrafyalarının birbirlerine tuttukları aynalar. Grubun kendine has müzikal esinlenmelerinde baskın olan öğe terazinin bir ucunda "hayal gücü" ve "saygı" yer alırken elindeki bağımsızlık potansiyelini dolayısıyla "lüksünü" hayli zorlamış olması.

Kolektif İstanbul’un müzikal temeli kendi anavatanlarında ve köylerinde düğünlerde çalan geleneksel müzisyenlerle, dogaçlama temelli farklı modern tarzlardan gelen müzisyenlerin, ortak bir repertuar ve ortak bir enerjiyle Istanbul’un farklı renklerini anımsatarak bir araya gelmesinden besleniyor.

Kaval, gayda, kaba zurna, klarnet, saksofon, tuba ve vurmalı sazların kullanımıyla zengin bir ses, melodi birlikteliği sağlayan bu çalışma aynı zamanda Balkan`ların fanfar dinamizminin Anadolu coğrafyasının duygu derinliğiyle buluşması.

Sousaphone: Ertan Şahin
Vokal: Sslı Doğan
Akordeon : Tamer Karaoğlu
Saksofon, Gayda: Richard Laniepce
Davul: Ediz Hafızoğlu
Klarnet: Talat Karaoğlu


istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT