Kül

Tarihler: 27 Mart 2013 Çarşamba ~ 27 Mart 2013 Çarşamba Saat: 21:30

Yer: Kadıköy Sahne

Ücret: 1. Kategori - 23.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve KadıköySahne gişe

Adres: Osmanağa Mah. Kırtasiyeci Sok. No:25 E Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 550 04 92

Web: http://http://www.kadikoysahne.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 27, 2013 ~ Mar 27, 2013
Kül

Arın Kuşaksızoğlu: Vokal
Koray Erkan: Bas gitar
Mehmet Yaranona: Gitar
Akay Taşkıntuna: Davul

Aykırı bir hayal dünyasından bahseden, tematik ve politik şarkı sözlerini, günümüz modern rock müziğinin ana elementleri ile harmanlayan Kül - kendi tabirleri ile- "gerilla taktikleri" kullanarak ama kaliteden asla ödün vermeyerek hazırladıkları ilk stüdyo albümleri ile müzik piyasasına iddialı bir giriş yapıyor.

Kül'ün ilk stüdyo albümü "Artık Güçler Dengede" Tarkan Gözübüyük prodüktörlüğünde kaydedildi ve "Karalama Müzik" etiketi ile yayınlandı. Müziklerinin tabiatında yer alan enerjiyi ve öfkeyi, sahne performanslarına yansıtan Kül; sahne aldığı konser ve festivallerdeki performansları ile dinleyici tabanını kısa zamanda genişletti ve albümlerinden evvel hatırı sayılır bir takipçi kitlesi edindi.Hakim olan Türkçe Rock müzik anlayışına farklı bir bakış açısıyla yaklaşanKül, sadece yüzeysel bir estetik tavrı benimsemekten ziyade; gerek sahne duruşuyla gerek konseptüel müzik yaklaşımıyla, modern çağın müziğinin gerekliliklerine ayak uydurmakta ve müzik endüstrisinin henüz pek tanışıkolmadığı yeniliklerin sinyalini vermektedir.

Şarkı sözlerinde fazla 'sivrilmeden', dünyada ve Türkiye'de olup biten ve dolayısıyla insanlığın içinde bulunduğu zihinsel ve kurgusal kaosun devinimini tetikleyen kimi gelişmelere karşı fikirlerini belirtmekten geri kalmamaları; bu fikir ve söylemlere kayıtsız kalmayan hatırı sayılır bir kalabalığı "sahne" önüne çekmelerine sebep olmuştur.

Şarkı sözlerini 'itiraflar, ifşalar ve travmalar' üzerine kuran grup, psikanalizin bu sac ayağını kullanarak hitabet alanını genişletmektedir. Bu şarkı sözlerinin amacı, Türk rock müzik piyasasının ve dolayısıyla kendi kısır döngüsünde yiten bu müziğin talepkarlarına, 'hakikatler' ve 'olasılıklar' hakkında uyarılarda bulunmak, piyasanın bilinçaltına işlemiş olan ezberi bozmak ve akıl açıcı, küçük bulmacalar önermektir. Bu yüzden sözler, felsefe, sosyoloji, antropoloji ve psikanalizin ana elementleri ile örülmüştür ve göründükleri gibi değillerdir.

Kül'ün asli amacı; zihin, ticaret, pazar, sanat denkleminde sağlamaya çalıştıkları dengeyi yitirmeden, hedeflerine doğru kestirme yollardan değil, taşlı ve çukurlu yollardan ilerlemektir. Çünkü aslolan, yol değil, 'yolculuktur' ve hedef, kendi dengesini yitirmiş olan, batı kaynaklı bir müzik tarzını yorumlarken dahi kendi kısır döngüsünde kaybolan ve yolundan çıkan Türk Rock müziğini kendi 'yolculuğunda' bir sonraki adıma hazırlamaktır.

Kül, ilgiyle beklenen sahne performanslarından bir yenisini, Anadolu Yakası'nın yeni performans mekanı Kadıköy Sahne'de meraklısı için 27 Mart Çarşamba akşamı sergiliyor olacak.

22:00 Kül 
21:00 Dj Set: Serkan Fidan

- Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
- Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT