Kuzey Işıkları

Kuzey Işıkları

Etkinlik Konser Parti Kuzey Işıkları

Tarihler: 19 Aralık 2018 Çarşamba ~ 19 Aralık 2018 Çarşamba 19:30

Yer: Albert Long Hall Kültür Merkezi

Ücret: Tam 50.00 TL Öğrenci 10.00 TL

Nereden Alınır: Mekan Gişe

Adres: Bebek Mah. Boğaziçi Üniversitesi Nispetiye Cad. Beşiktaş İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 19, 2018 ~ Ara 19, 2018

A. Corelli: Sol minör Concerto Grosso, No. 8, Op. 6 (Noel Konçertosu) / G. D. Frumerie: Flüt için Pastoral Süit /// K. Atterberg: Keman ve Viyola Süiti / E. Grieg: Holberg Süiti, Mi Majör, Op. 40.

Ender Sakpınar - Şef
Ender Sakpınar, müzik öğrenimini H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı, Paris Konservatuvarı, École Normale Superieure de Musique de Paris ve “Vermeil” Orkestra Şefliği ödülünü aldığı Rueil-Malmaison Devlet Konservatuvarı’nda tamamladı. Dört yıl Fransız Hükümeti’nin burslusu olarak İtalya ve Fransa’da aktif katılıma hak kazandığı çeşitli stajlarda Devos, Dervaux, Ferrara ve Giulini gibi ünlü orkestra şefleriyle çalıştı. 1982’de Fransa Kültür ve Dışişleri Bakanlığı himayesinde “Ensemble International de Paris” Orkestrası’nı kurdu ve 1987’ye kadar bu orkestranın müzik yönetmeni ve şefi olarak görev yaptı. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nı yönetti. Maestro şu anda Eskişehir’in yanı sıra, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın şefidir.

Bülent Evcil - Flüt
Bülent Evcil, MSGSÜ Devlet Konservatuvarı’nda başladığı flüt öğrenimini Brüksel Kraliyet Konservatuvarı ve Heidelberg-Mannheim Müzik Yüksek Okulu’nda sürdürdü. 1992’de Dublin’de kazandığı ikincilik ödülü sayesinde Sir James Galway’in öğrencisi oldu. Lorin Maazel, Alexander Rahbari ve Emil Tabakov gibi şeflerle; Patrick Gallois, Igor Oistrakh, Richard Galliano ve Benoit Fromanger gibi büyük isimlerle birlikte müzik yaptı. Belçika Kraliyet Sanat Teşvik Madalyası sahibi olan ve Andante müzik dergisi tarafından “2010’un En Başarılı Nefesli Sazlar Sanatçısı” seçilen Evcil, ünlü eşlik piyanisti Phillip Moll ile kaydettiği üçüncü albümü The Virtuoso Flute (A.K. Müzik) ile Amerikan Flute Talk dergisine kapak oldu. Şu anda İDSO’da flüt grup şef yardımcısıdır.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası 2001 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin kurucu rektörü Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in gayretleri ve talimatı sonucu hayata geçirildi. Ülkemizin en genç ama en hızlı gelişim gösteren sanat oluşumlarından biri olan ve üye sayısı 61’e ulaşan orkestra bugün genç yeteneklerin keşfi ve istihdamında önemli bir rol oynuyor. Senfonik müzik konserlerinin yanı sıra, resitaller, oda müziği dinletileri, hattâ opera temsilleri düzenleyen topluluk bugüne dek toplam 1.200 etkinlikle 600.000’in üzerinde dinleyiciye ulaşmıştır. Şefliğini ve sanat danışmanlığını Ender Sakpınar’ın, sanat yönetmenliğini ise Gülriz Germen’in üstlendiği topluluk 2003 yılı Andante dergisi Donizetti Klasik Müzik Ödülleri kapsamında “Yılın Orkestrası” ödülünü almıştır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Film Gösterileri Fuar Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT