Light In Babylon

Tarihler: 14 Haziran 2012 Perşembe ~ 14 Haziran 2012 Perşembe 22:00

Yer: Mask Live Music Club

Ücret: 23.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çagri Merkezi: (0216) 556 98 00 Biletix Satis Noktalari, www.biletix.com ve Mask Live Music Club

Adres: İstiklal Cad. Bekar Sok. No:10 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 244 12 38 - 0530 766 99 78

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 14, 2012 ~ Haz 14, 2012

Bu proje Metehan Çiftçi, Michal ve Julien’in 2009 yılında İstanbul'da karşılaşmaları ile başladı. Halk müziği yorumlarından çok özgün bestelerinin yer aldığı bugünkü “Light in Babylon” grubunu kurdular. O günden itibaren işbirliği içinde bir arada çalışan grup üyeleri, sokaklarda, kafelerde ve İstanbul’un tanınmış gösteri merkezlerinde keyifle müzik yaptılar.

Mayıs 2010’da ilk profesyonel demo albümleri olan ‘İstanbul’u kaydettiler. Aynı yılın yazında Avrupa’da düzenlenen festivallerde çaldılar. Zamanla Türkiye ve Ortadoğu’daki dinleyici kitlesi çoğaldı ve grubun temelleri bu ilham veren zemin üzerine kuruldu. Kasım 2011’de aralarında bas gitarist, perküsyon sanatçısı ve ‘hardy-gardy’ icracısının da olduğu yeni müzisyenlerin katılımı ile ikinci demo albümleri olan “Life Sometimes Doesn’t Give You Space”i kaydettiler. Grup halen ilk stüdyo albümü için hazırlanmakta ve üçüncü demo albüm için söz ve beste çalışmaları yapmaktadır. Bu proje farklı etnik yapıların ve kültürlerin kaynaşmasıdır; solist İran asıllı İsrailli, santur icracısı Türk, gitarist Fransızdır ve çeşitli kökenlerden müzisyenlerle de el ele çalışmaya devam etmektedirler. Müzisyenlerin günlük yaşamını etkileyen Ortadoğu’daki politik gerilimlere rağmen, grup hala son derece yaratıcıdır; yaptıkları müzik yoluyla yüreklerinde taşıdıkları tüm sevgiyi, umudu ve barışı yaymakta ve her insanın ışıkla dolu bir dünya görüşünü takip etmesini dilemektedir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT