Ludus Ensemble

Tarihler: 07 Ocak 2015 Çarşamba ~ 07 Ocak 2015 Çarşamba 20:00

Yer: Akbank Sanat

Ücret: Tam 23.00 TL Öğrenci 13.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: İstiklal Cad. No:8,Beyoglu Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 35 00-01

Faks: 0212 245 12 28

Web: http://http://www.akbanksanat.com

E Posta: akbanksanat@akbank.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 7, 2015 ~ Oca 7, 2015

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda almış üç genç müzisyenim kurduğu Ludus Ensemble, 7 Ocak'ta Akbank Sanat'ta Arensky, Fazıl Say ve Schoenfield'in eserlerini yorumlayacak.

Banu Selin Aşan,
keman
Seren Karabey, viyolonsel
Elif Gökçe Tuğrul, piyano

Ludus Ensemble, eğitimlerini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda almış üç genç müzisyen tarafından 2013 yılında kuruldu. Banu Selin Aşan, Seren Karabey ve Elif Gökçe Tuğrul, Ludus Ensemble’ı kurarken, 2000’li yıllarda İstanbul’da yaşayan genç klasik müzik yorumcuları olarak, ülkeler ve kültürlerarası sınırların şeffaflaştığı, geçmiş ve günümüz sanatının birbirini zenginleştirdiği düşüncesini çıkış noktası edindiler.

Dünyanın farklı coğrafyalarından ve zaman dilimlerinden bestecilerin eserlerini yorumlamak, Ludus Ensemble’ın üyelerine, zamanın ve mekanın sürekli değiştiği bir oyuna dahil olmak hissini verdiğinden, oluşumlarına isim olarak Latince ‘oyun’ anlamına gelen ‘ludus’u seçtiler.

Ludus Ensemble, dinleyicilerini zaman ve mekan ötesi yolculuklara davet ederek, klasik müziğin renkli dünyasını paylaşmayı hedeflemektedir.

2008 yılında Gülden Turalı Keman Yarışması’nda ikincilik ödülünü ve yine aynı yıl Türk Eğitim Vakfı’nın sanat dalında yurt içi Üstün Başarı Bursu’nu kazanan Banu Selin Aşan 2014’te kabul edildiği Hochschule für Musik und Theater Hamburg’da Oda Müziği Masterı eğitimini Prof. Niklas Schmidt ile sürdürmektedir.

MSGSÜ Devlet Konservatuvarı'nda Prof. Reşit Erzin’in viyolonsel yüksek lisans sınıfına kabul edilen Seren Karabey, 2010 yılında İstanbul Klarinet Korosu ile Haydn’ın Re Majör Viyolonsel Konçertosu'nu seslendirdi. Eğitimine Hochschule für Musik und Theater’de devam etmektedir.

2004 yılında X. Moskova Gençlik Festivali kapsamında Çaykovski Konservatuvarı Büyük Salon’da Moskova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde ve 2008 yılı Bayreuth Piyano Festivali kapsamındaki konserlerde başarılı performanslar sergileyen Elif Gökçe Tuğrul, Hochschule für Musik und Theater Hamburg’da Oda Müziği Masterı eğitimini Prof. Niklas Schmidt ile sürdürmektedir.

Program: Arensky, F.Say, Schoenfield

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT