LUXUS

Tarihler: 24 Mart 2010 Çarşamba ~ 24 Mart 2010 Çarşamba - Saat: 22:30

Yer: Shaft Blues & Jazz Club

Ücret: 15 TL.

Nereden Alınır: Shaft Blues & Jazz Club

Adres: Serasker Cad. Osmancık Sok. No: 13 Kadıköy İstanbul Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 449 05 90

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 24, 2010 ~ Mar 24, 2010

2000 yılının başlarında Alper Bakıner tarafından bir sahne projesi olarak tasarlandıktan sonra, 2005 yılının şubat ayında kurulan ve müzik alemindeki duruşunu `...biz; son kalan kar birikintisini oynaşmaya mekan tutmuş iki çılgın kedi için çalarız yalnızca.. ve lakin herkes bundan sebeplenir....`şeklinde ifade eden Luxus, `ACAYİP ŞEYLER` adlı ilk albümünü Yakartop Müzik etiketiyle beğenilerinize sunuyor.

Babylon, Balans, Shaft, Araf ve Hayal Kahvesi gibi birçok mekanda verdikleri canlı performanslar ile büyük beğeni kazanan ve kendisine şimdiden sağlam bir dinleyici kitlesi edinen Luxus, projenin nihai hedefini, eğlence olgusuna hipnotik bir boyut kazandırmak şeklinde açıklıyor ve ekliyor; "Bu, hani sakız gibi uzayan, `çalgıcı`nın artık ne çalacağını şaşırıp kendini upuzun doğaçlamalara verdiği, eski usül sokak düğünlerindeki kendinden geçmiş hissiyata deli gömleği giydirmekle eşdeğer bir durum; "Hipnotik Eğlence"... İlk aşamada keman, akordiyon, akustik gitar ve perküsyondan oluşan dört kişilik bir ekiple yola koyulan Luxus, daha sonra gruba klarnet, bas gitar ve davulun eklenmesi ile en başından beri tasarlanan nihai halini almış: Klasik rock triosu`nun üstüne keman, klarinet ve akordiyondan oluşan, dinlerken tüm diyarları dolaşma kudretine haiz başka bir trio; bu ikisinin ortasında, hasarsız geçiş köprüsü diyebileceğimiz darbuka ağırlıklı bir perküsyon seti. Onlarca sahne deneyiminden sonra sırada ilk albüm "ACAYİP ŞEYLER"... Albümde söz ve bestelerin Alper Bakıner`e ait olduğu altı Luxus şarkısı ve grubun neredeyse tüm performanslarında yer almış, `Luxussever`lerin pek aşina olduğu dört cover şarkı yer alıyor. Seksenli yıllarda Müslüm Gürses tarafından yorumlanmış bir Ömer Önder Güney bestesi olan"Yuvasız Kuş", Tanju Okan`dan bu yana bir çok kez seslendirilen "Deli Gibi Sevdim", Nesimi`nin Haydar Haydar`ı ve şu pek meşhur "Katibim" güzellemesi.. Her daim dinlenen bu şarkılara yapılmış oldukça şaşırtıcı yorumlar, eminiz ki sizin de ilginizi çekecek...

LUXUS Oriental Blues
Alper Bakıner: Solo Vokal, Keman
KamucanYalçın: Klarnet, Vokal
Ozan Akgöz: Akordiyon ,Trompet
İsmet Kızıl: Perküsyon
Gökhan Barış Bölükbaşı: Gitar
Canay Cengen: Bas Gitar
Burak Beyrek: Davul

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT