Maddalena Del Gobbo - Solo Viola Da

Maddalena Del Gobbo - Solo Viola Da

Tarihler: 15 Şubat 2020 Cumartesi ~ 15 Şubat 2020 Cumartesi 15 Şubat 2020 17:30

Yer: Şerefiye Sarnıcı

Ücret: 1. Kategori - 96.50 TL 2. Kategori - 81.50 TL 3. Kategori - 46.50 TL 4. Kategori - 46.50 TL - Öğrenci

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Binbirdirek Mah., Piyer Loti Cad. No:225 Fatih İstanbul

Telefon: 0212 568 60 80

Faks: 0212 568 60 85

E Posta: info@serefiyesarnici.istanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 15, 2020 ~ Şub 15, 2020
Dünyaca ünlü kayıt firması Deutsche Grammophon ile viola da gamba albümleri yapan tek sanatçı olan Maddalena Del Gobbo Şerefiye Sarnıcı’nda gerçekleştireceği solo  resitali ile müzikseverleri zaman içinde bir viola  da gamba yolculuğuna çıkarıyor.

"Ateşli, şahane ve tekniği kesinlikle kusursuz.”
Heinz Sichrovsky, NEWS (Avusturya)

Maddalena’nın viola da gamba ile ilk tanışması Viyana’nın göbeğinde bir plakçı dükkânına girip hayatı boyunca hiç unutmayacağı büyüleyici bir ses duymasıyla olur. Yine de viyolonselist olmak hedefiyle eğitimini tamamlar, yüksek lisans derecesini alır ve birçok konser salonunda solo ve oda müziği sanatçısı olarak sahneye çıkar. Bu süre boyunca viola da gambayı hiç unutmaz ve becerilerini gizlice geliştirmeye devam eder. Sonunda bir gün sadece viola da gambaya odaklanmaya ve hayatını barok müziğe adamaya karar verir.

Maddalena Del Gobbo İtalya’da doğdu ve müziğe  çok küçük yaşta başladı. Dört yaşında piyano ile başladığı müzik eğitimine zamanla çello ve şan dallarını da  kattı. 13 yaşında, sıradışı yeteneği kendisini Konservatorium Wien Privatuniversität’ta çello eğitimi almak üzere Viyana’ya getirdi.

Yakın zamandaki konserleri arasında Viyana’da Wiener Musikverein ve Innsbrucker Festwochen der Alten Musik’te sahne alması ve BR-Klassik radyosundaki U21 canlı performansı sayılabilir. 2014’te viola da gamba ve klavsen için 18. yüzyıl Alman eserlerinden bir seçki olan ilk albümü "Viola D´Emozione" Archiv Produktion / Deutsche Grammophon’dan çıktı. 2016’da Deutsche Grammophon için  ikinci albümü "Henriette - The Princess of the Viol" albümünü çıkardı. Temmuz 2019’da üçüncü albümü “Maddalena and the Prince” ise Dünyanın pek çok ülkesinde satışa çıktı. 

Maddalena del Gobbo, viola da gamba için yazılmış ve bu çalgıya  yer veren oda müziği eserlerini yorumlayan "Ad Cor" topluluğunun kurucusudur. Del Gobbo aynı zamanda genç çello sanatçılarını destekleme, yetiştirme ve tanıtma amaçlı Scandinavian Cello School’un sanatsal hamisidir.

Maddalena İtalya ve Avusturya’da uluslararası yarışmalarda jüri üyeliği yapmış, Avrupa ve Çin’de sahne almıştır.

Maddalena Del Gobbo, Orpheon vakfının ödünç verdiği, Johann Seelos (1691) yapımı bir viola da gambayı kullanmakta ve Leatherwood Rosin’i desteklemektedir,  Sanatçı Barok müzik araştırmaları ve tarihi konusuna da tutkuyla düşkündür.

Program:

“Viola da Gamba’nın Zamanda Yolculuğu”

T.Hume ( 1579 civarı -1645)
“The first part of Aires“ten :
A soldiers march
Harke, Harke
A merry conciete
Loves farewell

Anonim (İngiltere,18. yy)
Allemande
Very slow
Jigg aire

Le sieur de Machy (1655 civarı -1700)
“Pieces de Violle“ albümünden (1685)  Süit, Re minör 
Gigue
Menuet

Sainte-Colombe  (1640 civarı -1700)
Sarabande

C. F. Abel (1723-1787)
Drexel Yazması’ndan 
Adagio
Menuet

N. Gow (1727-1807)
İkinci eşinin ölümü üzerine Ağıt / Lament for the death of his second wife
(düzenleme: Maddalena Del Gobbo)

G. Ph. Telemann (1681-1767)
Viola da gamba için 12 Fantazya’dan TWV 40:26-37 
Fantazya no. 8

- Etkinlik başlangıcından sonra gelen izleyiciler yalnızca ilk alkış sırasında konsere alınırlar; ancak kendi yerlerine geçemezler ve hostes eşliğinde müsait bir yere yönlendirilirler. İlk  alkışı kaçıran izleyiciler ise konseri izleme olacağını kaybeder. - 7 yaşından küçük çocuklar konsere alınmaz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT