Maria Joao Pires - Milos Popovic

Tarihler: 23 Şubat 2015 Pazartesi ~ 23 Şubat 2015 Pazartesi 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori - 93.50 TL 2. Kategori - 73.50 TL 3. Kategori - 53.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://http://www.crrks.com

E Posta: info@crrks.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 23, 2015 ~ Şub 23, 2015

Dünyanın önde gelen piyanistleri Maria João Pires ve Miloš Popovic, CRR Konser Salonu'nda verecekleri konserde Beethoven ve Schubert'in eserlerinden parçalar çalacaklar.

Maria João Pires, piyano
Miloš Popovic, piyano

Program:

L.v.Beethoven: Piyano Sonatı No 21 “ Op. 53  “Waldstein”
F. Schubert: “Lebensstürme”  D 947, 4 El Piyano için
F. Schubert: “Fantazi” Fa minör, D 940, 4 El Piyano için
L.v.Beethoven: Piyano Sonatı No 32 Op.111

Piyano başında bir evliya… Sadece çalışıyla değil, ona özünü veren duyarlılığı, kimliği, duruşuyla da apayrı bir yeri olan, dünyanın en önde gelen piyanistlerinden Maria João Pires, bu dikkat çekici buluşmada genç kuşaktan, 2000’li yıllarla birlikte önemli bir atılım gerçekleştiren Miloš Popovic ile birlikte, aynı sahneyi paylaşacak. İkili hem Schubert’in dört el piyano için, repertuvarın mücevherleri sayılan iki eserini seslendirecek, hem de sololarıyla apayrı vizyonların yansıyacağı, bambaşka kimliklerin belirginlik kazanacağı ustalıklarını izleyiciyle paylaşacak. Üstelik piyano literatürü dendiğinde akla ilk gelen isimlerden biri ve en oylumlu yapıtları üzerinden: Beethoven’in “Waldstein” olarak bilinen, 21 numaralı piyano sonatı ve bu türün başyapıtı sayılagelen, bestecinin toplam 32 piyano sonatından oluşan anıtsal yapıtlar toplamının son eseri—op. 111, 32 numaralı, do-minör piyano sonatı—olgunluğun belki de en üst basamağı…

Olgunluk belli ki bu konserin ana teması. İkilinin seslendireceği, D 947, “Lebensstürme (Hayat Fırtınaları)” olarak anılan La- minör Allegro, Romantizm’in ikon ismi Schubert’in son eserlerinden—ölmeden sadece bir yıl önce yazmış ve ancak vefatı ardından, 1840’da yayınlanabilmiş.İkilinin çalacağı D 940 eser sayılı, fa-minör Fantazi’nin hikâyesi daha da dokunaklı; “derin bir aşkla sevdiği söylenen Kontes Caroline Esterhazy’ye ithaf edilen” eseri, besteci ölümünden sadece altı önce bitirebilmiş. Romantizm ve piyano—ayrılmaz ikili…

Maria João Pires hassas ve duyarlılık dolu piyanistliğini şüphesiz onu sıradan virtüozlerden ayrıştıran kimliğine; mizacına ve değerlerine borçlu: 1970’lerden beri kendini adadığı, sanatın yaşama, topluma ve eğitime içkinleştirilmesi; müziğe daha bütüncül bir farkındalıkla yaklaşılması yolundaki çabaları tüm dünyadan sayısız gençle son derece derinlikli, nitelikli çalışmalar gerçekleştirmesine olanak vermiş. Belki de bu, dünyanın en önemli şefleri, orkestraları, solistleri, ile gerçekleştirdiği çalışmalardan da önemli. Çeyrek asırlık Deutsche Grammophon sanatçısı, daha önceki kayıtları da sayılırsa, neredereyse herşeyi, eşsiz bir dokunuşla kaydetmiş. Konserdeki partneri Miloš Popovic ise, Haydn, Beethoven, Schumann ve Chopin gibi klasiklerin yanı sıra, keman sanatçısı Lorenzo Gatto ile kaydettiği,Enescu, Martinu ve Mokranjac’ın eserlerine yer verdikleri albümle dikkat çekiyor.

- 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.
- Konser başladıktan sonra salona izleyici alınmayacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT