Melih Güzel Sounds Of Anatolia

Melih Güzel Sounds Of Anatolia

Etkinlik Konser Parti Melih Güzel Sounds Of Anatolia

Tarihler: 19 Aralık 2018 Çarşamba ~ 19 Aralık 2018 Çarşamba 19 Aralık 2018 20:30

Yer: Tatavla Sahnesi

Ücret: - Tam 45.00 TL Öğrenci 35.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Firuzağa Mah. Taktaki Yokuşu, No: 2B Cihangir Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 233 52 30 - 0538 371 87 92

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 19, 2018 ~ Ara 19, 2018
Melih Güzel Sounds Of Anatolia - Sounds of Istanbul Project Solo etkinliği Tatavla Sahnesi'nde gerçekleşecek.

“Kalıplara sığmayan bir müzisyen olan Melih Güzel’in müziğini tanımlamak zor olsa da; gitarından klasik, jazz, rock hatta makamsal tınılar duyup şaşıracağınız bir sanatçı…Melih Güzel’ in sesleri dikkati hak ediyor”

İlk albümü “Sounds of Anotolia” da beste ve düzenlemeleri ile  Anadolu topraklarının tavır makam ve ritmlerini duyururken;  “Sounds of İstanbul Project “ te ise bu kenti  damarlarına kadar hissedip jazz, rock, klasik hatta etnik kokan seslerle betimlediğini duyabilirsiniz. Belki de hayata çok renkli bakabilmesi onun farklı tınıları ortak bir füzyonda  eritebilmesi olabilir.

Doğu ile batının kesiştiği, olağanüstü kültür mozaiği ile İstanbul kenti ve yaşantısının sanatçıda uyandırdığı etkiler ve esinler ‘Sounds of İstanbul’ projesinin tınlamasına neden oldu. Bu konsept içindeki parçalarda  kültür metropolü olan İstanbul’ un enerjik çağdaş yönü ile yine İstanbul’ un kendine özgü derin tarihinin geleneksel hissiyatları, bazen elektrik bazen de akustik tınılarla notalara döküldü. Sanatçı yaklaşık yedi yıldır bu projeyi farklı kültür - sanat ortamları, festivaller ve canlı müzik mekanlarında dinleyicileri ile paylaşmaktadır ve bu yıl albüm haline gelmiştir.

Halen Marmara Üniversitesi Müzik Bölümünde Gitar Hocası olan, yurt dışı ve yurt içi pek çok festival ve salona konuk olan sanatçı müziğini şöyle tanımlıyor:

“Bu ülkede ve İstanbul  kentinde  doğmak, büyümek ve yaşamak sanatla, müzikle uğraşan  insanlar için ve  de benim  başlı başına  özel bir ayrıcalık.  Burada birbirinden farklı tür ve  kültürlerde tınlayan, çok çeşitli sesler hafızamda birikti adeta tınılarla beslendim.  Ve bu tınılar müzikal birikimimizden çıkan kendine özgü seslerle bütünleşerek yeniden kimlik kazandı. “


- Öğrenci biletlerinin girişte öğrenci kimlik kartı ibrazı mecburidir.- Öğrenci kartı ibraz etmeyen kişilerden fiyat farkı alınacaktır.- 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır.- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Film Gösterileri Fuar Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT