Meme Kanseri Derneği “Europa Donna” Derinlik Sarhoşluğu

Tarihler: 24 Şubat 2012 Cuma ~ 24 Şubat 2012 Cuma - Saat: 22:00

Yer: Hayal Bistro

Ücret: 34.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: (0216) 556 98 00, Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, Hayal Bistro

Adres: Meşelik Sok. No:8 Beyoğlu İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 245 10 48

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 24, 2012 ~ Şub 24, 2012

Bu Kez Meme Kanseri İçin Çalacaklar

Rock’n Roll grubu Derinlik Sarhoşluğu meme hastalıklarıyla ilgili faaliyet gösteren Europa Donna Türkiye’nin Bir Nota, Bir Hayat konserleri kapsamında Bistro Hayal Kahvesi’nde sahne alacak.

Avrupa ülkeleri kadınlarının oluşturduğu bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Europa Donna (Avrupa Meme Kanseri Koalisyonu) meme kanseri konusunda farkındalığın artırılması, meme kanseri erken tanı ve tedavi olanaklarının yaygınlaştırılması çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 2001 yılından bu yana Europa Donna'nın Türkiye ayağı olan Türkiye Meme Hastalıkları Koalisyonu Derneği, hem meme kanserine dikkat çekmek hem de geliştirdiği projelere gelir sağlamak amacıyla Rock’n Roll grubu “Derinlik Sarhoşluğu” ile elele veriyor.

Geçtiğimiz günlerde “Bilmece” isimli ilk stüdyo albümünü çıkartan ve kısa sürede kendi türünde en çok satan yapımlar arasında yer alan genç ve dinamik Rock’n Roll Grubu “Derinlik Sarhoşluğu” bu işbirliği çerçevesinde Europa Donna Türkiye için sahne alacak. Europa Donna Türkiye, 24 Şubat Cuma günü Taksim Bistro Hayal Kahvesi Performans sahnesinde gerçekleştirilecek etkinlikle projelerine maddi katkı sağlamayı amaçlıyor. İlk albümünü 1994 yılında piyasaya çıkartan ve uzun bir aradan sonra Bilmece albümüyle tekrar müzik severlerle buluşan “Derinlik Sarhoşluğu” grubu Murat Baturay, Özgür Kırdı, Olgun Eliçin, Osman Şeşbeş ve arda Özüpek’ten oluşuyor. Grubun kanser konusunda hassasiyeti de solistleri Olgun Eliçin’in Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi’nde ihtisas yapmasından kaynaklanıyor. 2008 yılında tıp öğrenimini tamamladıktan sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi kliniğinde ihtisas yapmaya başlayan Olgun Eliçin, meme kanseri konusunda bilgi ve duyarlılığının gelişmesinde önayak olan hocası Prof Nuran Beşe'nin öncülüğünde, kanser hastaları yararına ve duyarlılığı da yaymak adına grubuyla birlikte bu organizasyonu düzenleme kararı aldı. Eliçin “Beklediğimiz hedeflere ulaşabildiğimiz takdirde, bu tip yardım amaçlı organizasyonları sürekli hale getirmeyi planlıyoruz” dedi.

Meme kanseri konusunda Türkiye’de farkındalık yaratmayı ve özellikle erken teşhis ve tedavinin önemine dikkat çekmeyi amaçlayan Europa Donna Türkiye Başkanı Violet Aroyo Türkiye’de meme kanserine yakalanma yaşının 40’ların altında olduğunu söyleyerek “Her dokuz kadından biri bu hastalıkla yüzleşiyor, o yüzden erken teşhis ve tedavi çok önemli” dedi.

Tüm gelirinin Europa Donna Türkiye’ye bağışlanacağı etkinlikte grup, Bilmece albümünden şarkılarını seslendirmekle beraber; kendilerini izlemeye ve dinlemeye gelecek olan seyircilerine ayrıca Rock Müzik tarihinin sevilen parçalarını da yorumlayacak.

www.europadonnaturkiye.org
www.hayalkahvesibistro.com

Europa Donna Hakkında

Europa Donna (Avrupa Meme Kanseri Koalisyonu) bağımsız ve kar amacı gütmeyen, üyeleri Avrupa ülkelerindeki bağlı gruplardan oluşan bir organizasyondur. Şu anda Türkiye dahil 47 üyesi bulunmaktadır. Europa Donna’nın Türkiye ayağı olan Türkiye Meme Hastalıkları Koalisyonu Derneği, 2001 yılında kurulmuştur.

Dernek, Europa Donna’nın 10 amacını Türkiye’de gerçekleştirmek için gönüllü üyeleriyle çalışmalarını sürdürmektedir. Meme kanseri konusunda farkındalığın artırılması, erken tanı ve tedavi olanaklarının yaygınlaştırılması ve tıpta meme kanseri konusunda uzmanlaşmanın artırılması için çalışmaktadır.

Europa Donna’nın 10 amacı:
Meme kanseri hakkında doğru ve güncel bilginin yayılmasını ve bilgi alışverişini teşvik etmek
Meme kanseri konusunda farkındalığın yayılmasını sağlamak
Toplu taramaların ve erken tanının önemini vurgulamak
En uygun tedavi olanaklarının yaygınlaştırılması için mücadele etmek
Tedavi süresince ve sonrasında kaliteli destek ve bakımın sağlanmasını temin etmek
Konu ile ilgili sağlık personelinin iyi eğitim görmelerini savunmak
Çağdaş tedavi ilkelerinin uygulanması ve yaygınlaştırılması için mücadele etmek
Tıbbi aletlerin düzenli kalite kontrolünü talep etmek
Tüm kadınların önerilen tedavi seçenekleri konusunda yeterince bilgilendirilmelerini ve isterlerse klinik çalışmalara katılmak veya ikinci bir doktorun görüşünü almak gibi haklarına sahip çıkmalarını sağlamak
Meme kanseri araştırmalarının ilerlemesini teşvik etmek

Derinlik Sarhoşluğu Hakkında

Murat Baturay ve Soner Şeker tarafından 1989 yılında kuruldu. İlk yıllarında daha çok cover şarkılarla klüplerde çalan grup, Show TV’de yayınlanan zamanın önde gelen tv programı Coke’n Roll’a katılarak ilk kez kendi şarkılarını dinleyici karşısında seslendirmeye başladı.

Adından söz edilmeye başlanan bu dönemde grupla aynı ismi taşıyan ilk albümünü 1994 yılında piyasaya çıkarttı. Yaptığı farklı müzik ile dikkat çeken grup, “Sevgi Sözcükleri” şarkısı ile aynı yıl Show Radyo ilk 40’da 9. sırada yer aldı ve bunu takiben dinleyicilerin oyları ile Radyo Yayıncıları Ödülü başta olmak üzere birçok ödüle layı


istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT