MIX FESTIVAL presented by %100

Tarihler: 17 Kasım 2019 Pazar ~ 17 Kasım 2019 Pazar 17 Kasım 2019 02:00

Yer: Zorlu Performans Sanatları Merkezi-Çeşitli Mekanlar

Ücret: - 148.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 17, 2019 ~ Kas 17, 2019

MIX Festival Presented by %100 Music 16 Kasım’da Zorlu PSM’de!

Seslerarası deneyim kaldığı yerden devam ediyor!

*Etkinlik günü bilet teslimat gişesinde yoğunluk yaşanacağından girişte beklememek adına biletlerinizi etkinlik gününden önce satış noktalarımızdan teslim almanızı önemle rica ederiz. Satış noktalarımızın listesi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu yıl 4.sü gerçekleşecek olan festivalin ilk isimleri açıklandı. Glitchy techno’dan zarif orkestrasyonlu deneysel popa kadar çok çeşitli stillerde iddialı ve duygusal elektronik parçalar üreten dünyaca ünlü Alman, DJ ve yapımcı Apparat; son yirmi yılda Avrupa'dan çıkan en ünlü elektronik müzik sanatçıları arasında yer alan Berlin çıkışlı ikili Booka Shade; Salzburg, Porto ve Joda gibi remixleri ile dünya elektronik sahnesinde adını duyuran Worakls; renkli ritimler, güçlü vokaller ve gitardan gücünü alan Joachim Pastor; 70’lerin rock’ından, 30’ların swing’ine; klasik müzikten, triphop’a kadar uzanan geniş bir yelpazeden ilham alan Fransız yapımcı N’to; sadık bir dinleyici kitlesi olan Paris’li electro-pop ikilisi Isaac Delusion; bağımsız müzik sahnesinin son dönemlerdeki en başarılı isimlerinden Islandman; kozmik melodilerle elektronik bir dünya yaratan Fransız üçlü Jabberwocky; Belçikalı indie pop grubu SX; bazen melankolik ama her zaman melodik İngiliz indie-pop grubu Teleman; İsveçli dream-pop topluluğu The Radio Dept. ve ilhamını hip-hop, Japon disko müziği ve house türlerinden alan nev-i şahsına münhasır Ross From Friends MIX Festival Presented by %100 Music’te sahne alacak isimlerden sadece birkaçı.

Booka Shade

Berlin çıkışlı ikili Booka Shade (Walter Merziger ve Arno Kammermeier), son yirmi yılda Avrupa'dan çıkan en ünlü elektronik müzik sanatçıları arasında yer alıyor.Merziger ve Kammermeier, 2002 yılında M.A.N.D.Y  ve DJ T ile birlikte Get Physical plak şirketini kurdu. İlk 3 albümleri "Memento" (2004), "Movements" (2006) ve "The Sun & Neon Light" (2008) ile de plak şirketinin büyümesine ciddi katkı sağladılar. Bu albümleri 2010 yılında yayınlanan “More” ve 2013 yılında yayınlanan “Eve” takip etti. Alametifarikaları haline gelen karşı konulmaz ritimleri melodik hooklarla zahmetsizce birleştirmelerinin yanısıra sürekli olarak Resident Advisor listelerindeki favoriler arasında yer alan muhteşem canlı şovları ile öne çıkıyorlar.

Ne dinleyelim?

· Curve
· In White Rooms

elektro + ambient + house

Hey! Douglas Big Band (Live)
Kısa sürede büyük bir fenomene dönüşen, 70’lerin Türkçe şarkılarına yaptığı yaratıcı yorumlar ve görsel kimliğiyle büyük beğeni toplayan Hey! Douglas, Evren Besta'yla birlikte kurduğu Mode XL'le Türkiye'nin hip-hop sahnesine yeni bir soluk getiren veyasin'in solo projesi. Hey! Douglas, 70'li yılların psychedelic özelliğiyle ön plana çıkan meşhur şarkılarını disco ritmleriyle birleştirdiği mix'leriyle büyük beğeni topluyor.Estarabim ve Ankara Rüzgarı gibi klasikleri yeniden düzenleyerek eski şarkıları günümüze taşıyan Hey! Douglas, özellikle Yavuz Çetin'e saygı duruşu mahiyetindeki Yaşamak İstemem ve İstiklal Caddesi'nden manzaralar sunan İstiklal Re-Edit çalışmalarıyla konuşulan işlere imza atıyor.

Ne dinleyelim?
· Duruyor Dünya
· Ayva Çiçek Açmış (feat. Gaye Su Akyol)

elektronik + Türkçe saykedelik

Isaac Delusion

Fransız elektronik sahnesinde, tuhaflıklardan ve heyecandan uzak popüler bir ikili.Pop müziği, yerlisi olduğu Fransız geleneğinden ve kuvvetli Anglo-Saxon ilhamından aldığı benzersiz bir estetik ile icra eden Isaac Delusion, 2012 yılında profesyonel müzik sahnesine giriş yaptı. Spontane söz yazarlığı ve çabasız melodileriyle zamansız şarkılara imza atan ikili, kendilerini nasıl hayal kuracaklarını tüm dünyaya ispatlamış olan iki hayalperest olarak tanımlıyor. Otuzlarına yaklaşan iki çocukluk arkadaşı, deneyimin ve zamanın kaybettirdiği masumiyeti ve özgürlüğü Isaac Delusion’ın groovy tınılarında yeniden keşfediyor.

Ne dinleyelim?

· Fancy
· Couleur menthe a l’eau
· How Much (You Want Her) 2017 

fransız elektronik + electro-pop

Mabbas

Türkiye'nin tecrübeli techno DJ'lerinden Mabbas; güçlü ritimlerin hakim olduğu karanlık ve dinamik tınıları benimsediği, elektronik müziğin hem güncel hem de saklı kalmış isimlerinin şarkılarından oluşan setleriyle tanınıyor. Türkiye'yi ziyaret eden birçok önemli ismin performansı öncesi ve sonrasında unutulmaz performanslara imza atan Mabbas, vurucu tınılarıyla zenginleştirdiği melodik setiyle dinleyenleri dans dolu bir geceye hazırlıyor.

techno + elektronik

Nova Persona

2016 yılında Nova Persona ismiyle hayatımıza giren DJ, Berlin’in underground elektronik müzik dünyasından ilham alıyor. Leftfield disco ve electronica’dan acid house’a kadar uzanan müzik yelpazesini set’in başına taşıyacak Yeşim Koçal aka Nova Persona, MIX Festival sahnesinde olacak!

acid house + leftfield disco

Plaid (Live/AV)
90’lardan bu yana ürettikleri dans müziğinden asla ödün vermeyen İngiliz ikili Plaid, teknolojiyi üretimlerinin en büyük destekçisi olarak nitelendiriyor. Grubun yetenekli üyeleri Ed Handley ve Andy Turner, isimlerini Warp Records tarafından 1992 yılında yayınlanan “Artificial Intelligence” albümüyle techno tarihine altın harflerle yazdırıyor. Techno’nun minimalleşen ve soyutlaşan dünyasında “şarkının özüne” sadık kalan duo, Björk, Nicolette ve Goldfrapp gibi isimlerle yaptığı iş birlikleriyle de bunu pekiştiriyor. Müziğinin tazeliğini her daim koruyan ama teknolojinin nimetlerini kullanmaktan asla çekinmeyen Plaid, görsel-işitsel dünyanın köşelerini cesurca keşfediyor.

Ne dinleyelim?

·  Do Matter
·  CLOCK

elektronik + IDM

Ross From Friends (Live)
Ross From Friends olarak tanıdığımız İngiliz yapımcı Felix Clary Weatherall, aşina olduğumuz EP’lerinden sonra 2018’de çıkardığı ilk stüdyo albümü Family Portrait ile sevenlerinin yüzünü güldürdü. Hip hop’ın kes-yapıştır kültürü ve 80’lerin eurobeat’lerinden beslenen 24 yaşındaki lo-fi müzisyen, Primavera Sound, Field Day, ve Park Life gibi önemli festivallerin vazgeçilmezi haline geldi.

Ne dinleyelim?

· Thank God I’m A Lizard
· Talk to Me You’ll Understand

lo-fi + elektronik

SX
Sosyal medyada hızla yayılan “Black Video” şarkısıyla keşfettiğimiz SX, kısa sürede Belçika müzik camiasının en büyük ihracatlarından biri haline geldi. Tüm Avrupa’yı festival festival dolaşan ve Vampire Weekend, Poliça, Ariel Pink gibi isimleri turnelerinde sahne alan SX, 2018 ylında çıkardıkları “Eros” albümleriyle sevgiyi, gücü ve adanmışlığı müziklerine taşıyor.

Ne dinleyelim?

· Black Video
· Designed / Desire

pop + indie

Teleman

Kimi zaman melankolik, kimi zaman enerjik ama daima melodik indie pop’uyla tanıdığımız ve sevdiğimiz Teleman, müziğinde elektronik dokuları kullanmayı da ihmal etmiyor. 2012 yılında kurulan İngiliz grup, yayınladığı üçüncü stüdyo albümü “Family of Aliens” ile seyircileri bu kez enerji doldurup, dansa sürükleyecek.

Ne dinleyelim?
· Dusseldorf
· Song for a Seagull

elektro-pop + synth-pop

Zeynep Erbay
Konservatuvarda klasik piyano eğitimi alan Zeynep Erbay, küçük yaşta müzikle ilgilenmeye başladı. Üniversite’deyken radyoda müzik programı yapmaya başlayan Erbay, 2006 yılınd RedBull Music Academy’e seçildi ve Melbourne’e gitti. The Mizel Borthers , Aloe Black, Greg Wilson, Joe Batan, Alex Smoke, Patrick Pulsinger ve Seteve Spacek gibi isimlerle tanışma ve çalışma fırsatı yakalan Erbay, Nu-jazz, Funk, Broken Beat ve Electronica türleri arasında geziniyor.

Ne dinleyelim?

·  Flowers

elektro + nujazz

1. 18 yaş sınırı vardır. 18 yaş altı seyircilerimiz etkinliğe sadece kendi anne ve/veya babalarının refakatinde katılabilirler.2. Festival alanına girecek herkes, yaş alt-üst sınırı olmaksızın bilete tabidir. 3. Birinci gün bilekliğinizi program bitimine kadar, kombine bilekliğinizi festival bitimine dek hiçbir koşulda çıkarmayınız. Biletinizi atmayınız.4. Bu bilet, bilet kesiminde takılacak bileklik ile birlikte, bilet sahibine organizatör tarafından belirlenmiş saatler arasında festival alanına giriş hakkı verir. Bilet ve/veya bilekliğin kaybolması, bilekliğin bilekten herhangi bir şekilde çıkarılması, giriş hakkının kaybına yol açar. Bilet ve/veya bileklik kaybından Biletix ve Organizatör sorumlu değildir.5. Kimliği yanında olmayan bilet sahipleri etkinlik alanına alınmayacaktır. 6. Organizasyon sahibi, diğer misafirleri rahatsız eden / edecek nitelikte, uygun görmediği kişileri etkinlik için bilet bedelini iade etmek koşuluyla, etkinlik mekanına kişiyi almama hakkına sahiptir.7. Festival alanından 01:00’a kadar bir kez çıkma hakkınız vardır. 01:00’dan sonra festival alanını terk eden misafirlerimiz, ilgili gün festival alanına tekrar alınmayacaktır.8. Organizasyon firmasının, programda, performans saatlerinde veya bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkı saklıdır. 9. Festival alanına girişlerde çanta ve üst kontrolü yapılacaktır.10. Salonlara girişler kapasite ile sınırlıdır.11. El çantalarında taşınan tüm sıvı, jel, parfüm, deodorant gibi maddelerin içeri alınmasında bazı kısıtlamalar olacaktır.12. Yanıcı ve/veya patlayıcı sıvı veya gaz maddeler, biber gazı ve ‘taser’lar festival alanına kesinlikle alınmayacaktır. 13. Festival alanında yiyecek-içecek satışı yapılacağı için, dışarıdan yiyecek ve içecek getirilemez.14. Festivalin kapalı alanlarında sigara içmek kesinlikle yasaktır. Bu kurala uymayanlar, uyarı yapılmaksızın festival alanı dışına çıkartılırlar ve biletleri iade edilmez.15. Festival alanına profesyonel ses ve görüntü araçları (video kamera ve fotoğraf makinası), selfie ve GoPro selfie çubuğu ile girilmesine izin verilmemektedir.16. Festival süresince kayıt yapılmaması önemle rica olunur. Seyirci, sanatçı yönetimi uygun gördüğü takdirde görsel-işitsel kayıt cihazlarına el konabileceğini kabul eder.17. Festival alanında tüm ödemeler PSM Card ile yapılacaktır. Daha önceki etkinliklerde kart çıkaran misafirlerimizin, kartlarını yanlarında getirmelerini rica ederiz. 18. Festival alanında depozitolu bardak uygulaması vardır. - Plastik kullanımının azaltılması ve çevre kirliliğini önlemek adına festivalimizde depozito sistemi uygulanır.- Festival girişlerinde kombine bilet satın alanlara 4, günlük bilet satın alanlara 2 adet pul verilir. - Satın alınan ilk üründe bardak, 1 adet pul karşılığında alınır. - Her yeni bardak, 1 pul ya da 1 kullanılmış bardak karşılığı alınabilmektedir. - Sonraki siparişlerinizde bardağınızı geri getirerek kullanmaya devam edebilirsiniz. - Bardağınızı kaybettiğiniz durumda, elinizde kalan pulunuzu kullanabilirsiniz. - Pullarınızın kaybolması / bitmesi halinde ilk üründe 5 TL ücret alınır. - Festival süresince bardağınızı taşımak istemediğiniz durumlarda, elinizdeki bardağı teslim ederek pulunuzu geri alabilirsiniz. 19. Etkinlikler esnasında sıklıkla sis efekti kullanılacaktır.20. Etkinlik, ışığa duyarlı epilepsi hastaları için uygun olmayan görsel efekt içermektedir.21. Vestiyere bırakılmayan eşyaların sorumluluğu sahiplerine ait olacaktır.22. Festival, her türlü hava koşulunda gerçekleştirilecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT