Multiband

Tarihler: 20 Temmuz 2012 Cuma ~ 20 Temmuz 2012 Cuma 07 ve 20Temmuz Saat:22:00

Yer: Mask Live Music Club

Ücret: 28.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: (0216) 556 98 00, Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, Mask Live Music Club Gişe

Adres: İstiklal Caddesi Bekar Sokak No: 10 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 244 12 38 - 0530 766 99 78

Web: http://http://www.masklive.net

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 20, 2012 ~ Tem 20, 2012

Kuruluş

2006 yılı Eylül ayında Selim Siyami Sümer (vokal ve gitarlar),Sertaç Özgümüş (piyano ve tuşlu çalgılar),Taçkın Bilal (bas gitar) ve Ali Cihan (davullar) tarafından İstanbul'da kurulmuş olan Türk müzik grubudur.

Gelişme

Kuruldukları ilk dönemde İstanbul'da sahne alıp,dünya müziğinde etkilendikleri bütün isimlerin şarkılarını sahneye taşıdılar. Bu, grubun kendi müzikal potansiyelini keşfetmesi ve diğer gruplardan ayrılması anlamında belirleyici bir dönem oldu."Multitap" ismini de bu dönemde kullanmaya başladılar.(Multitap kelimesi tutkunu oldukları oyun konsolları dünyasına ait bir terimdir ve game-pad çoklayıcısı anlamına gelmektedir.)

2009 yılında grubun söz yazarı,vokalist ve gitaristi Selim Siyami Sümer, Miller Music Factory'de Dans Müziği Prodüksiyon kategorisinde birincilik ödülünü aldı.Bu dönemde ilk albümleri üzerinde çalışmaya başlayan grup yine 2009 yılında ilki gerçekleştirilen Freshtival'de sahne aldı ve şarkılarını ilk kez dinleyiciyle buluşturdu.

2010 yılının Nisan ayında "Takım Oyunu" isimli ilk albümleri Demet Evgar'ın prodüktörlüğünde Multi Arts Production etiketiyle yayımlandı ve albümün dağıtımını Sony Music gerçekleştirdi.

Takım Oyunu ağırlıklı olarak elektronik elementlerden oluşan müzikal yapısı ve bu müziğin üstüne ustaca yerleştirilmiş türkçe sözleri ile benzersiz bir albüm oldu ve müzik çevreleri tarafından büyük dikkat çekti. Şarkılar birlikte yaşayan grup üyelerinin ev yaşantısına ve onların dışarıya bakışına dair izler taşıyordu. Albüme "Takım Oyunu" ismini verirken dostlarıyla birlikte yarattıkları ve her şeyin temelini oluşturan dünyalarına ve tutkunu oldukları futbola bir gönderme yapıyorlardı.

Bu albümden "Battaniyem","Çıbık","Bir şey Mi Var" ve "Duysun Karanlık" adlı şarkılarına klip çektiler. Albüm sonrası birçok konser,organizasyon ve One Love Festival başta olmak üzere çeşitli müzik festivallerinde yer alarak kendilerine sağlam bir hayran kitlesi edindiler.

"Takım Oyunu" albümüyle MUltitap Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri'de yılın en iyi elektronik müzik sanatçısı ödülünü aldı.

Multitap ayrıca bu dönemde Kemal Uzun'un yönettiği, Ali Atay, Fırat Tanış, Mete Horozoğlu, Demet Evgar, Rasim Öztekin ve Erdal Tosun gibi isimlerin rol aldığı "Vay Arkadaş - Manik, Tik, Dildo" filminin müziklerini hazırladı.Filmde yer alan şarkılardan "Full Depo", grubun davulcusu Ali Cihan tarafından seslendirildi ve bu grubun müzik macerasına dair geniş vizyonunun işaretlerinden biri oldu.

2011 yılının yaz aylarında Multitap ikinci albüm için çalışmalara başladı.Kasım ayında onbir şarkıdan oluşan "Özel Birisin" adlı ikinci albümleri yine Demet Evgar prodüktörlüğünde Multi Arts Production etiketiyle yayımlandı ve Sony Music tarafından dağıtıldı.

"Özel Birisin" de karşımızda müziğine akustik elementleri eklemiş,stüdyo kayıt tekniklerini yüksek standartlara taşımış,daha sade bir anlatım yakalamış,şarkılarında insan hayatını daha derinlemesine işleyen bir Multitap vardı.Bunu yaparken birbirinden farklı müzikal renkleri aynı resimde buluştururken,birlikte yaratmak istedikleri müzikal maceranın sınırlarını da ortadan kaldırıyorlardı. Bu bağlamda albümün sürprizlerinden biri grubun davulcusu Ali Cihan'ın "Masumiyet" ve "Ci" adlı şarkıları seslendirmesi oldu.

Bu albüme "Özel Birisin" ismini verirken bir araya gelişlerinden itibaren idealleştirdikleri özel dünyanın özel insanlarına ve artık o dünyanın bir parçası haline gelen dinleyicilerine sesleniyorlardı.Grup üyelerine albümle ilgili düşünceleri sorulduğunda yanıt olarak "Bu albümü yıllar sonra geriye dönüp baktığımızda her şeyin başlangıcı olan albüm olarak hatırlayacağız." diyorlardı.

Bu albümden ilk olarak "Ben Anlarım" adlı şarkılarına klip çektiler."Ben anlarım,çünkü en iyi ben tanırım seni!" diyen Multitap bu kez hayranlarına bambaşka bir yerden dokundu.Şarkı kısa zamanda hem hayranları tarafından çok sevildi hem de yeni ve büyük bir kitleyi Multitap'ın müziğiyle tanıştırmış oldu.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT