Myriam Arbouz & Benjamin Alard

Myriam Arbouz & Benjamin Alard

Tarihler: 21 Aralık 2016 Çarşamba ~ 21 Aralık 2016 Çarşamba 21 Aralık 2016 20:30

Yer: İstanbul Deniz Müzesi

Ücret: 1. Kategori - 132.00 TL 2. Kategori - 100.00 TL 3. Kategori - 67.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 21, 2016 ~ Ara 21, 2016
Dünyaca ünlü sanatçıları İstanbul’da buluşturan, şehrin en çok sevilen ve merakla beklenen tematik festivali 13. İstanbul Bach Günleri bu sene Bach&Love temasıyla aralık ayında başlıyor.

"Festivalin açılış konseri 7 Aralık Çarşamba günü saat 8.30’da dünyaca ünlü keman virtüözü ve şef Andres Mustonen ve Estonya’nın en önemli oda orkestralarından Glasperlenspiel Orkestrası ile Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleşecek. J.S Bach’ın en sevilen eserlerinden oluşan bir seçkiyi ve klavsen konçertosunu seslendirecek olan orkestra, müzik severlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Daha sonra İstanbul Deniz Müzesi'nde gerçekleşecek olan konserlerin önceki senelerde gerçekleşmiş olanlardan bir farkı var: Müzik ile aşkı İstanbul’da buluşturan festival, Tıpkı 1700'lü yıllarda Gottfried Zimmermann'ın Leipzig'deki kafesinde olduğu gibi seyircinin içeceklerini yudumlarken J.S Bach, Telemann gibi ustaları dinlediği 18. yüzyıl atmosferini "Cafe Zimmermann" konsepti ile canlandırarak dinleyenlere eşsiz bir ortam yaratacak. Bu yiyecek içecek servisi Shangri-La tarafından yapılacak.

Bu seneki 13. İstanbul Bach Günleri’ni bir önceki yıllardan farklı kılacak bir diğer unsur ise Bach&Love temasına uygun olarak konserlerin öncesinde gerçekleşecek olan müzik ve aşk temalı konuşmalar olacak.

Virtüöz kemancı François Fernandez, 20 Aralık gecesi Benjamin Alard ile birlikte gerçekleştireceği duo konserinin öncesinde müzik ve aşk hakkında yapacağı konuşmada ayrıca Bach’ın ilk eşinin ölümü üzerine bestelediği eserler üzerine konuşacak.

21 Aralık gecesi Benjamin Alard ve Myriam Arbouz konseri öncesinde tarih boyunca müziğin en büyük ilham kaynaklarından biri olan aşk hakkında yapacağı konuşma ile sahneye konuk olacak piyanist ve müzikbilimci Filiz Ali konuşmasının ardından seyirciyi Anna Magdelena Bach programı ile baş başa bırakacak.

22 Aralık gecesi ise kendi resitali öncesinde Fernandez, Brahms’ın Clara Schumann’a yazdığı mektuptan bölümlerin de içinde bulunduğu, Bach’ın Ciaccona eseri üstüne yapacağı konuşmasında seyirciye 18. yüzyılda yaşanmış bir aşk hikayesini anlatacak.

Festival Avrupa’nın bir çok ülkesinden barok müziğin en önemli virtüözlerini bir araya getiren EUBO European Union Baroque Ensemble ile 18 Aralık Pazar günü İstanbul Deniz Müzesi’nde devam edecek. Orkestra, seyirciye J.S Bach, Scarlatti, Handel ve Telemann’ın en sevilen barok eserlerinden oluşan bir program sunacak.

Ardından Sigiswald Kuijken'ın “En iyisi” diyerek işaret ettiği, org ve klavsenin dünyadaki sayılı virtüözlerinden Benjamin Alard ile çağdaş dönemin en iyi barok orkestralarında solo kemancı olarak yer almış ünlü keman virtüözü François Fernandez 20 Aralık Salı akşamı Deniz Müzesi’nde sahne alacak. Klavsen ve keman birlikteliğinin dinleyenleri adeta büyüleyecek tınısı ile seyirciyi müzik ve aşk dolu bir gece bekliyor.

21 Aralık Çarşamba gecesi ise Deniz Müzesi bir çok ünlü operanın vazgeçilmezi Fransız soprano Myriam Arbouz ve virtüöz klavsenci Benjamin Alard’ın duo konserine sahne olacak. Konserde J.S Bach’ın ikinci eşi ve ses sanatçısı Anna Magdelena Bach ve J.S Bach’ın duygusal birlikteliğinin yanında müzikal birlikteliğinin de anısı yaşatılacak.

Festivalin kapanış konseri, özellikle J.S Bach’ın partita ve sonatlarını çaldığı solo resitalleriyle dünya çapında müzik çevrelerinin takdirini kazanmış kemancı François Fernandez tarafından 22 Aralık Perşembe gecesi yine Deniz Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Hem aşk ve hem de yalnızlığın notalarının duyulacağı bu resitalde Fernandez, J.S Bach’ın ölen ilk eşinin ardından hissettiği yalnızlığı ifade ettiği La Minör ve Sol Minör sonatları ve Re Minör partitayı çalacak."

Anna Magdalena Bach Kitabı
Chronique d’Anna Magdalena Bach
Magdalena için küçük kitaptan seçmeler - 1725/ 
Extraits du petit livre pour Magdalena – 1725

Myriam Arbouz | Soprano
Benjamin Alard | Klavsen / Clavecin

Johann Sebastian Bach (1685 - 1750)
Choral "Wer nur den lieben Gottlässt walten" BWV 691

Carl Philipp Emanuel Bach (1714 - 1788)
Solo per il cembalo en mi bémol majeur BWV Anh. 129

Johann Sebastian Bach
Aria di Giovanni « Willst du dein Herz mir schenken » BWV 518

Suite française n° 3 en ut mineur BWV 813 (extrait) – Sarabande

Aria « Warum betrübst du dich » BWV 516

François Couperin (1668 - 1733)
Rondeau « Les Bergeries » BWV Anh. 183

Johann Sebastian Bach
Aria « Wie wohl ist mir, O Freund der Seelen » BWV 517

Aria « Dir, dir Jehova, willich singen » BWV 299

Gottfried Heinrich Stölzel (1690 - 1749)
Aria « Bist du bei mir » BWV 508

Johann Sebastian Bach 

Aria « Gedenke doch, mein Geist, zurücke » BWV 509

Carl Philipp Emanuel Bach
Polonaise en sol mineur BWV Anh. 125

Johann Sebastian Bach
Suite française en ré mineur BWV 812
(Allemande – Courante – Sarabande – Menuet I – Menuet II – Gigue)
Aria « So oft ich meineTobacks pfeife » BWV 515 a
Musette en ré majeur BWV Anh. 126
Aria « Gib dich zu frieden und sei stille » BWV 512
Récitatif et Aria « Ich habe genug » BWV 82
Myriam Arbouz & Benjamin Alard

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT