Nada

Tarihler: 05 Nisan 2011 Salı ~ 05 Nisan 2011 Salı - Saat: 21:00

Yer: Babylon

Ücret: 28,00 TL

Nereden Alınır: Biletix.com, Biletix Gişeleri, Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Nada

Adres: Şehbender Sok. No:3 Tünel, Asmalımescit Beyoğlu İstanbul Adalar İstanbul

Telefon: 0212 292 73 68

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 5, 2011 ~ Nis 5, 2011

İlk albümleri ‘’Oda’’’yı Mart ayında yayınlayan, masalsı müzikleriyle dikkat çeken Nada, Babylon’daki ilk konserini 5 Nisan Salı akşamı vermeye hazırlanıyor!

Aynı ailede doğup büyüyen Selen Hünerli ve Miray Kurtuluş için müzik, çocukken yetişkinlerin dünyasından kaçmak için sığındıkları bir oyun alanıydı. Bilinmeyen, bilinenin içinde tanınmayan, görünenin içinde görünmeyen ve seslerin içindeki sessizlik onları büyüledi.

Sanskritçe`de içsel ses ve evrenin sesi, Sırpçada umut, İspanyolcada hiçlik anlamına gelen “Nada”yı kendilerine isim olarak alan ikili, bir yandan kendi parçalarını yaparken, diğer yandan Mira ve Norrda isimli iki farklı projede yer aldı. Selen Hünerli 2007 yılında Norrda ile, Miray Kurtuluş ise 2008 yılında Mira ile, ilk albümünü yayınladı.

2010 yılında ise Nada`nın “Oda” isimli ilk albümünün kayıtlarına başladılar. Albüm öncesi, albümden bir parça olan “Gece Düştü”, Almanya`da yayınlanan “I Love Istanbul” isimli bir toplama albümde yayınlandı. Büyük bir özenle kaydedilmiş yaylı enstrümanlar, gitar, glockenspiel, vibrafon ve çeşitli perküsif oyuncaklar ile karanlık elektronik bir ses dünyasının birleşimi olan ‘’Oda’’, yolculuğunu New York`ta yapılan mix ve mastering ile tamamladı . Bu toprakların bilgeliği ile evrensel bir dünya görüşünü harmanlayan derin ve vurucu sözlerden oluşan albüm, sözleri ve müziği Selen ve Miray’a, düzenlemeleri ise Tunç Çakır’a ait, 12 parçadan oluşuyor.

Bu gecenin açılışını ise kendilerine has tarzlarıyla dikkatleri üzerine çeken Fuji Kureta’dan! 2008 yazında Şahin Kureta ve Deniz Öztürk tarafından kurulan Fuji Kureta yaratıcı ritimleri, yumuşak ama güçlü melodileri, Fransızca ve İngilizce sözleri ile Türkiye’de alışılmadık bir müzik türünün temsilcileri olarak kendilerini ispat ettiler. Music Factory 2009 Electronica birincisi olan grup, 2010 Mayıs ayında Slovakyalı netlabel GERGAZ üzerinden SWEETS adında bir EP yayınladı, grup aynı yıl Freshtival’da da başarılı bir performans gösterdi

Türkiye’nin son dönem alternatif müziğinin taze kanları Nada ve Fuji Kureta performanslarından sonra elektro/dans ikilisi Fecr-i Ati Babylon’da geceyi devam ettirecek!

21.00 Fuji Kureta
22.00 Nada
After Party by Fecr-i Ati

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT