Nemeth Quartet

Nemeth Quartet

Tarihler: 19 Ekim 2019 Cumartesi ~ 19 Ekim 2019 Cumartesi 19 Ekim 2019 17:30

Yer: Şerefiye Sarnıcı

Ücret: 1. Kategori - 41.50 TL 2. Kategori - 31.50 TL 3. Kategori - 21.50 TL - Öğrenci 4. Kategori - 21.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Binbirdirek Mh., Piyer Loti Cd. No:25 Fatih İstanbul

Telefon: (0212) 568 60 80

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 19, 2019 ~ Eki 19, 2019
Nemeth Quartet, 19 ekim'de Şerefiye Sarnıcı'nda sizlerle.

Ülkemizin önde gelen tenorlarından olan Caner Akın ve Nemeth Quartet vefatının 20. Yılında Necil Kazım Akses’in İkinci Yaylı Çalıgılar Dörtlüsü’nü Şerefiye Sarnıcı’nda seslendiriyor.

Nemeth Quartet, Türkiye’nin en aktif konser veren oda müziği gruplarından olup, alanının seçkin sanatçılarından Gülen Ege Serter (keman), Şeniz Aybulus (keman), Elena Ünaldı (viyola) ve Mutlu Varlık Kocaili’den (çello) oluşmaktadır. 2013 yılından beri beraber çalışan Nemeth Quartet, ismini Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda kendilerini müziğe başlatan ve 1995 yılında gerçekleşen trafik kazasında hayatlarını kaybeden Macar sanatçılar Istvan Nemeth (keman) ve Katalin Nemeth’ten (çello) almaktadır.

2014 yılında Yunanistan’da düzenlenen eMuse Uluslararası Müzik Yarışması’nda ikincilik ödülü kazanan Nemeth Quartet, Saraybosna’da, Moskova’da, New York’ta, Lefkoşa ve Girne’de, Frankfurt’ta düzenlenen Saray Festivali’nde, 15. Uluslararası Kıbrıs Müzik Festivali’nde, Gürcistan’ın Martvili şehrindeki Uluslararası Oda Müziği Festivali’nde konserler, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde konser ve çalıştay gerçekleştirmiştir. 

Yoğun konser programıyla beraber grubun üyeleri, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda (Gülen Ege Serter ve Şeniz Aybulus) ve Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndaki (Elena Ünaldı ve Mutlu Varlık Kocaili) görevlerini sürdürmektedir.

Nemeth Quartet, vefatının 20. yılında, Türk Beşleri’nin en genç üyesi olan Necil Kazım Akses’in tüm yaylı çalgılar dörtlülerini seslendirdiği serinin ikinci konserinde, bestecinin İkinci Yaylı Çalgılar Dörtlüsü’nü seslendiriyor. Bestecinin 1971 yılında tamamladığı İkinci Yaylı Çalgılar Dörtlüsü, son bölümünde sık karşılaşılmayan bir fikre sahip. Bu bölüm, yaylı çalgılar dörtlüsünün eşlik ettiği tenor için yazılmış. Bölümde kullanılan şiir Oktay Rifat’a ait olup, şair tarafından Orhan Veli’nin vefatına atfedilen bir ağıt.

Güle Ege Serter  1.Keman
Şenis Aybulus     2. Keman
Elena Ünaldı       Viyola
Mutlu Varlık Kocaili  Viyolonsel
Caner Akın,        Tenor

Program:

Yaylı Çalgılar İçin Dörtlü No. 2, “Ağıt”

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT