Oda Müziğinin Yıldızları

Etkinlik Konser Parti Oda Müziğinin Yıldızları

Tarihler: 19 Haziran 2020 Cuma ~ 19 Haziran 2020 Cuma 19 Haziran 2020 21:00

Yer: Kadıköy Süreyya Operası

Ücret: Loca - 200.00 TL 1. Kategori - 134.50 TL 2. Kategori - 101.00 TL 3. Kategori - 84.00 TL Öğrenci - 67.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Bahariye Caddesi Caferağa Mahallesi No:29 34710 Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 346 15 31-32-33

Faks: 0216 346 21 00

Web: http://www.sureyyaoperasi.kadikoy.bel.tr/

E Posta: sureyyaoperasi@kadikoy.bel.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 19, 2020 ~ Haz 19, 2020
2-25 Haziran arasındaki 48. İstanbul Müzik Festivali’yle İstanbul’u, yazı ve müziği doya doya yaşayın.

Kheops Ensemble


Muhiddin Dürrüoğlu: Piyano
Marie Hallynck: Viyolonsel
Ronald Van Spaendonck: Klarnet
Tatiana Samouil: Keman
Lise Berthaud: Viyola
Herve Joulain: Korno

Wolfgang Amadeus Mozart
Klarnet, Viyola ve Piyano için Üçlü Mi bemol Majör, K. 498, “Kegelstatt”

Johannes Brahms
Korno, Keman ve Piyano için Üçlü Mi bemol Majör, op. 40

Muhiddin Dürrüoğlu *
Viyolonsel ve Piyano için “Emotions Fugitives III”

Ernő Dohnányi
Altılı Do Majör, op. 37

Arayla 120’ sürer.

* Türkiye prömiyeri

Türkiye’den Belçika’ya ve oradan tüm dünyaya açılan; piyanistliği, besteciliği ve hocalığıyla sadece dinleyicilere değil, müzisyenlere de ilham veren ve klasik müziğin bugününe olduğu kadar geleceğine de imzasını atan Muhiddin Dürrüoğlu, topluluğu Kheops Ensemble ile festivalde.

“Müzisyenler bir arada tam bir uyum içinde eseri müziğin ve yoğunluğun zirvesine taşıyor.” Resmusica

Belçika’nın en iyi müzisyenlerinden üçü, Marie Hallynck, Ronald Van Spaendonck ve Muhiddin Dürrüoğlu tarafından 2006’da kurulan Kheops Ensemble, Tatiana Samouil, Lise Berthaud ve Herve Joulain gibi virtüözlerle düzenli işbirliği halinde müziği sürekli yeni zirvelere taşıyor. Başyapıtların yanı sıra yeni keşifleri içeren oda müziği projeleriyle Bonn Beethoven, Stavelot, Juventus, Musiq’3, Vlaanderen, Bozar dahil, önemli festivallere konuk olan topluluk, ayrıca Belçika’daki Seneffe’in Müzikal Mevsimleri’nin sanat yönetmenliğini yürütüyor. Kheops Ensemble’ın 2019’da piyasaya çıkan son albümü Fugitives, Muhiddin Dürrüoğlu’nun eserlerini içeriyor.

Bu konserde Dürrüoğlu’nun Emotions Fugitives III başlıklı eseri Türkiye’de ilk kez seslendiriliyor. Hem piyanist hem besteci olarak çok sayıda uluslararası ödül sahibi Muhiddin Dürrüoğlu’nun eserleri doğduğu toprakların folkloruyla çocukluğunun renkleri ve ritimlerinden yola çıkarak evrenin sonsuzluğu ve gizemine yönelir. Programın açılış eseri, Mozart’ın 1786’da o sıralarda yeni bir çalgı olan klarnet ile viyola ve piyano için bestelediği üçlü, bir kuka oyunu sırasında yazıldığı dedikodusu nedeniyle “kuka oyun alanı” anlamına gelen “Kegelstatt” takma adıyla anılır. Mozart gibi klarnete özel bir ilgi duyan Brahms, yine Mozart gibi korno için oda müziği yazan az sayıdaki besteciden biri. Brahms’ın 1865’te, annesinin vefatından kısa süre sonra bestelediği Korno Üçlüsü melankolik karakterinin yanında doğa tasvirleri de taşır. Programın son eseri ise piyanolu oda müziğinde pek duymaya alışmadığımız biçimde yaylıları ve nefeslileri bir araya getiren bir altılı. Ernő Dohnányi’nin neredeyse senfonik bir yapıya sahip bu eseri her zamanki zengin dokuları ve akılda kalıcı ezgileri ile dopdolu.

Kheops Ensemble’ın esnek yapısıyla birbirinden ilginç, üstelik bir konserde kolay kolay bir araya gelemeyecek eserleri yorumlayacağı bu program klasik müzikseverler için bulunmaz fırsat!

- Öğrenciler için sınırlı sayıda indirimli bilet yalnızca İKSV’den satışa sunulacak,  biletler öğrenci kimliği gösterilerek alınabilecektir. Genel satışın ilk gününde her öğrenci, etkinlik başına yalnızca bir bilet satın alabilir. Arkadaşları için de indirimli bilet almak isteyen öğrenciler, yalnızca bir arkadaşları için, arkadaşlarının öğrenci kimliğini göstermek koşuluyla işlem yapabilir.- Her ayrı gösterim için Siyah, Beyaz, Kırmızı ve Turuncu Lale Kart üyeleri iki (2) adet, Sarı Lale Kart üyelerimiz bir (1) adet bilet için indirim alabilirler.- Konserlere, aksi belirtilmediği sürece, 7 yaşından küçük çocukların getirilmemesi rica olunur. 7 yaş ve üzeri çocuklar için bilet alınması gerekmektedir.- İzleyicilerimizin konserlere vaktinde yetişmek üzere titizlik göstermelerini önemle rica ederiz. Geç kalan izleyicilerimizin girişleri ara ve/veya alkış arasında sağlanacaktır. Ara olmayan konserlerde geç gelen izleyiciler salona alınmayacaktır. Bilet iadesi yapılmayacaktır.- Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. - Programda değişiklik yapılmadığı sürece bilet iadesi yapılmaz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT