Orçun Orçunsel Trio – Tribute to Astor Piazzolla

Orçun Orçunsel Trio – Tribute to Astor Piazzolla

Tarihler: 07 Nisan 2016 Perşembe ~ 07 Nisan 2016 Perşembe 21:30 - 00:30

Yer: Nardis Jazz Club

Ücret: Giriş: 35 TL, Öğrenci: 20 TL

Adres: Kuledibi Sok. No:14 Galata Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 244 63 27

Web: http://www.nardisjazz.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 7, 2016 ~ Nis 7, 2016

Piyanist Orçun Orçunsel’in önderliğinde kurulan üçlü; “Tango Nuevo” (Yeni Tango) akımının öncülerinden, ünlü Arjantinli besteci Astor Piazzolla’nın eserlerini Nardis Jazz Club’da yorumlayacak.

1985 yılında İstanbul’da doğan Orçun Orçunsel, henüz 4 yaşındayken İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında ilk piyano çalışmalarına başladı. Daha sonra Zeynep Yamantürk ile çalışarak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümünden -iki defa sınıf atlayarak- 2004 yılında mezun oldu.

Kompozitör Ali Darmar ve Devlet Sanatçısı Piyanist Prof. Dr. Ayşegül Sarıca ile çalışan Orçunsel, ayrıca dünya çapındakitolga_salman piyanist ve pedagog Stephen Kovacevich, Thomas Yee ve Hanry Faures’in atölyelerine katılmış ve bu sanatçıların büyük takdirini kazanmıştır. Birçok uluslararası yarışmada dereceler alan sanatçı, özellikle Bach’ın eserlerine yaklaşımıyla ilgi çekti ve bestecinin Passacaglia & Fuga do minör eseri ile Maurice Ravel’in “La Valse-Poeme choregraphique” eserini piyanoya uyarlayarak İdil Biret, Karl-Heinz Kammerling, Stephen Kovacevic gibi dünyanın önde gelen sanatçılarından övgüler topladı. Aktif olarak resitaller veren sanatçı, Borusan Filarmoni Orkestrası başta olmak üzere Cemal Reşit Rey Senfoni, Filarmonia İstanbul, Sinema Senfoni, Şişli Senfoni gibi çeşitli orkestralarda piyanist olarak görev almaktadır. 2007 yılında Avusturya Liseliler Vakfı Bursu ile Salzburg yaz akademisine giderek Karl-Heinz Kammerling ile çalışmıştır.

İlk beste çalışmalarına 8 yaşında başlayan sanatçı, 18 yaşına kadar bu yönde kendini geliştirmiş; bu süre içerisinde, 4 Senfoni; “Fırtına” ve “Düş Oyunu” isimli iki opera, 8 yaylı Kuartet, 6 piano, 3 keman sonatı; yüzün üzerinde oda müziği ve solo çalgı eseri, Requiem başta olmak üzere büyük orkestra, solistler ve koro için 6 eser bestelemiştir. Halen dünyanın farklı bölgelerinde gerçekleşen birçok konser için beste ve düzenleme yapmakta, kısa film müzikleri bestelemektedir.

Mezun olduktan sonra şeflik çalışmalarına Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Gürer Aykal ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yüksek lisans programında başlamış, 2007 yılında İzmir Dokuz Eylül Senfoni Orkestrasını yönetmiş, aynı yıl Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrasının Muhsin Ertuğrul Sahnesinde perde açan Yalçın Tura’nın “Leyla ile Mecnun” Operasında şef yardımcılığını üstlenerek temsillerden bazılarını yönetmiştir. Sanatçı, 2011 ceren_akcaliyılında Antalya Devlet Senfoni Orkestrasının davetiyle Genç Şefler Haftası Konserinde orkestrayı yönetmiştir.

2008 yılında Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrasının şef yardımcılığına getirilen Orçunsel halen, aynı yıl İstanbul’da kurduğu Orkestra’Sion’un daimi şefliğini ve Genel Sanat Yönetmenliğini yapmaktadır.

Orçun Orçunsel (p),
Ceren Akçalı (b),
Tolga Salman (bandoneon).

Orçun Orçunsel Trio – Tribute to Astor Piazzolla

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT