Otto Barok Konseri

Otto Barok Konseri

Tarihler: 23 Ocak 2020 Perşembe ~ 23 Ocak 2020 Perşembe 23 Ocak 2020 20:00

Yer: All Saints Moda Kilisesi-Kadıköy

Ücret: - 90.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Kilise İdari Ofisi: Yusuf Kamil Paşa Sk. Onlar Apt. No. 10/2 Moda Kadıköy İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 23, 2020 ~ Oca 23, 2020
Kadıköy / All Saints Moda Kilisesi’nin eşsiz akustiği ve büyülü atmosferiyle buluşacak olan OTTO BAROK bu konser programında; Barok dönemin önde gelen Fransız, Alman ve İtalyan bestecilerin seçkin eserlerine yer verecek.

Prestijli festival ve konserlerde yer alan soprano BURCU SOYSEV ve ödüllü ve seçkin kontrtenor KAAN BULDULAR solist olarak konuk olacaktır. Topluluğun şefliğini, keman sanatçısı ORHAN AVCI gerçekleştiriyor.

OTTO BAROK topluluğu, sanat yaşamımıza renk ve sıcaklık getirmek niyetiyle Nisan 2019’da Keman sanatçısı ve orkestra şefi ORHAN AVCI önderliğinde kuruldu.
Topluluğun yapısında; keman, viyola, viyolonsel, kontrbas, flüt, obua, ritim çalgıları, gitar, arp gibi klâsik çalgıların yanı sıra teorbo, viyola da gamba, lavta, klavsen gibi antik formda enstrümanlar da bulunuyor. Ayrıca vokal içerikli eserleri seslendirmek üzere ‘opera’ sanatçılarına da yer veriliyor.
Topluluğun öncelikli hedefi, Barok dönemden seçme eserleri derleyip yorumlamak ve müzik dünyasında adı pek duyulmamış ve eserleri günümüzde az seslendirilen bestecilere öncelik vermektir. 
Osmanlı İmparatorluğu döneminde yazılmış sözlü eserler ile enstrümantal eserleri otantik yapılarına sadık kalarak ve özgün formlarına titizlikle yaklaşarak yorumlamak, topluluğun ilkeleri arasında yer almaktadır.
OTTO BAROK,  kuruluşundan itibaren Barok dönemin seçkin örneklerini dağarcığına katarak, tüm dünyada tanınan ve müzik severlerin yakından izlediği, dinleyicilerden övgüler alan, sanat eleştirmenlerinden ve köşe yazarlarından tam not alan, önemli başarılara imza atan bir topluluktur.  Seçkin bir müzik topluluğu ve ‘‘Türkiye’nin Erken dönem müzik platformu’’ olma yolunda çalışmalarını büyük bir tutku ve titizlikle sürdürmektedir.

BURCU SOYSEV,  (solist) soprano
KAAN BULDULAR,  (solist) kontrtenor
ORHAN AVCI,  keman / şef
BİLGE SURLU,  keman
ÖYKÜ KOÇOĞLU,  viyola
BİKE ÖNER,  çello
AYDIN BALPINAR,  kontrbas
BERKAY ÇERMİK,  gitar 

Genel Sanat Yönetmeni Orhan Avcı

PROGRAM
J. P. RAMEAU   ‘’OUVERTURE’’
A. VIVALDI   ‘’Cessate, Omai Cessate’’
J. S. BACH   ‘’AIR’’
A. VIVALDI   ‘’Sposa Son Disprezzata’’
A. VIVALDI   ‘’Concerto for Strings’’
J. B. LULLY   ‘’CHACONNE’’
G. F. HANDEL   ‘’Ombra Mai Fu’’
J. P. RAMEAU   ‘’Air pour les esclaves Africiains’’
G. F. HANDEL   ‘’Furibondo Spira il Vento’’
L. B. LULLY   ‘’TÜRK TÖREN MARŞI’’
G. F. HANDEL   ‘’Io T’Abbraccio’’
A. VIVALDI   ‘’LA FOLLIA’’

- Numarasız oturma düzeni vardır.- Etkinlikte 10 yaş sınırı vardır. 10 yaş ve üzeri bilete tabidir.- PDF biletinizi yazdırmayı unutmayınız.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT