Otto Barok Konseri

Tarihler: 20 Mart 2020 Cuma ~ 20 Mart 2020 Cuma 20 Mart 2020 20:00

Yer: All Saints Moda Kilisesi-Kadıköy

Ücret: - 90.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 20, 2020 ~ Mar 20, 2020
Kadıköy / All Saints Moda Kilisesi’nin eşsiz akustiği ve büyülü atmosferiyle buluşacak olan Otto Barok bu konser programında; Barok dönemin önde gelen Fransız, Alman ve İtalyan bestecilerin seçkin eserlerine yer verecek. Prestijli festival ve konserlerde yer alan eğitmen, soprano Çiğdem Aladağ ve araştırmacı, ödüllü keman sanatçısı Hakan Özaytekin solist olarak konuk olacak. Topluluğun şefliğini, keman sanatçısı Orhan Avcı gerçekleştiriyor.

Otto Barok topluluğu, sanat yaşamımıza renk ve sıcaklık getirmek niyetiyle Nisan 2019’da Keman sanatçısı ve orkestra şefi Orhan Avcı önderliğinde kuruldu.

Topluluğun yapısında; keman, viyola, viyolonsel, kontrbas, flüt, obua, ritim çalgıları, gitar, arp gibi klâsik çalgıların yanı sıra teorbo, viyola da gamba, lavta, klavsen gibi antik formda enstrümanlar da bulunuyor. Ayrıca vokal içerikli eserleri seslendirmek üzere ‘opera’ sanatçılarına da yer veriliyor.

Topluluğun öncelikli hedefi, Barok dönemden seçme eserleri derleyip yorumlamak ve müzik dünyasında adı pek duyulmamış ve eserleri günümüzde az seslendirilen bestecilere öncelik vermektir. 

Osmanlı İmparatorluğu döneminde yazılmış sözlü eserler ile enstrümantal eserleri otantik yapılarına sadık kalarak ve özgün formlarına titizlikle yaklaşarak yorumlamak, topluluğun ilkeleri arasında yer almaktadır.
Otto Barok, kuruluşundan itibaren Barok dönemin seçkin örneklerini dağarcığına katarak, tüm dünyada tanınan ve müzik severlerin yakından izlediği, dinleyicilerden övgüler alan, sanat eleştirmenlerinden ve köşe yazarlarından tam not alan, önemli başarılara imza atan bir topluluktur.  Seçkin bir müzik topluluğu ve ‘‘Türkiye’nin Erken dönem müzik platformu’’ olma yolunda çalışmalarını büyük bir tutku ve titizlikle sürdürmektedir.

Hakan Özaytekin, (solist) keman
Çiğdem Aladağ, (solist) soprano
Orhan Avcı, keman / şef
Bilge Surlu, keman
Öykü Koçoğlu, viyola
Bike Öner, çello
Aydın Balpınar, kontrbas

Genel Sanat Yönetmeni Orhan Avcı

Program
J. P. RAMEAU   ‘’Polonaise’’   
G. TARTINI   ‘’Keman Konçertosu’’   
J. P. RAMEAU   ‘’Les Sauvages’’   
A. VIVALDI   ‘’In furore iustissimae irea’’
W. A. MOZART   ‘’Divertimento’’
J. B. LULLY   ‘’Prologue – Psyche’’   
G. F. HANDEL   ‘’Se pieta di me non senti’’   
J. B. LULLY   ‘’Ouverture’’   
J. P. RAMEAU   ‘’Air de la Folie’’   
A. VIVALDI   ‘’Alla Rustica’’

- Numarasız oturma düzeni vardır.- Etkinlikte 10 yaş sınırı vardır. 10 yaş ve üzeri bilete tabidir.- PDF biletinizi yazdırmayı unutmayınız.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT