Otto Barok

Otto Barok

Tarihler: 13 Şubat 2020 Perşembe ~ 13 Şubat 2020 Perşembe 13 Şubat 2020 20:00

Yer: All Saints Moda Kilisesi-Kadıköy

Ücret: - 60.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Kilise İdari Ofisi: Yusuf Kamil Paşa Sk. Onlar Apt. No. 10/2 Moda Kadıköy İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 13, 2020 ~ Şub 13, 2020
Kuşağının dinamik yorumcusu Leveric, bu solo resitelinde arşilut literatürünün önde gelen solistik eserleriyle siz değerli sanatseverlerin dünyasını güzelleştirmek ve renklendirmek üzere karşınızda olacak. Lirik ve büyüleyici tınısıyla ‘masal’ gibi geçecek olan bu özel resital programı, Kadıköy / All Saints Moda Kilisesi’nin büyüleyici atmosferi ve eşsiz akustiği ile bütünleşecek.

Diego Leveric
1988 yılında Hırvatistan’ın Rovini kentinde doğan Diego Leverić, klasikgitar eğitimine M°Domagoi Terzić ile küçükk yaşlarda başlamış ve PolaMüzik Okulu’ndan klasik gitar ve müzik teorisi diploması almıştır.2006 yılında Hırvatistan Ulusal Oda Müziği Festivali’nde birincilik ödülüalmıştır.
2008 yılında Pavia Üniversitesi’ne bağlı Cremona’daki MüzikolojiProgramı’na kabul edilmiştir. Antik müziğin büyüsüne kapılan sanatçı,M°Maurizio Piantelli ile Rönesans lutu, teorisi ve Barok gitar calışmalarınabaşlamıştır.

2011’de L'Aquila, İtalya’da gercekleşen Maurizio Pratola lute yarışmasındaüçüncü olmuştur. Ertesi sene ise aynı yarışmanın oda müziğikategorisinde birincilik almıştır. Aldığı ödüller sayesinde pek çok önemliBarok Müzik festivalinde yer almıştır. M° Sergio Azzolini ve L'Aura SoaveTopluluğu ile, M° Diego Cantalupi ve ‘I liuti de L'Aura Soave’ ile ve sessanatçısı Renato Dolcini ile yapılan kayıtlarda yer almıştır.

Otto Barok topluluğu, sanat yaşamımıza renk ve sıcaklık getirmek niyetiyle Nisan 2019’da Keman sanatçısı ve orkestra şefi Orhan Avcı önderliğinde kuruldu.
Topluluğun yapısında; keman, viyola, viyolonsel, kontrbas, flüt, obua, ritim çalgıları, gitar, arp gibi klâsik çalgıların yanı sıra teorbo, viyola da gamba, lavta, klavsen gibi antik formda enstrümanlar da bulunuyor. Ayrıca vokal içerikli eserleri seslendirmek üzere ‘opera’ sanatçılarına da yer veriliyor.
Topluluğun öncelikli hedefi, Barok dönemden seçme eserleri derleyip yorumlamak ve müzik dünyasında adı pek duyulmamış ve eserleri günümüzde az seslendirilen bestecilere öncelik vermektir. 
Osmanlı İmparatorluğu döneminde yazılmış sözlü eserler ile enstrümantal eserleri otantik yapılarına sadık kalarak ve özgün formlarına titizlikle yaklaşarak yorumlamak, topluluğun ilkeleri arasında yer almaktadır.
Otto Barok, kuruluşundan itibaren Barok dönemin seçkin örneklerini dağarcığına katarak, tüm dünyada tanınan ve müzik severlerin yakından izlediği, dinleyicilerden övgüler alan, sanat eleştirmenlerinden ve köşe yazarlarından tam not alan, önemli başarılara imza atan bir topluluktur.  Seçkin bir müzik topluluğu ve ‘‘Türkiye’nin Erken dönem müzik platformu’’ olma yolunda çalışmalarını büyük bir tutku ve titizlikle sürdürmektedir.

Diego LEVERIC, Solo Archlute

Genel Sanat Yönetmeni Orhan Avcı

Program
H. Kapsberger (1580-1651) Toccata III
J. Dowland (1563-1626) ‘’A Fancy’’
H. Biber (1644-1704) ‘’Passacaglia’’ 
G. Zamboni (1664-1721) Sonata in La
G. Zamboni (1664-1721) ‘’Ciaconna’’
J. S. Bach (1685-1750) Suite BWV 995

- Numarasız oturma düzeni vardır.- Etkinlikte 10 yaş sınırı vardır. 10 yaş ve üzeri bilete tabidir.- PDF biletinizi yazdırmayı unutmayınız.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT