Oyalı Yazma: Mercan Erzincan, Devrim Kaya, Buse Katılmış

Tarihler: 23 Aralık 2014 Salı ~ 23 Aralık 2014 Salı 20:00

Yer: İş Sanat Kültür Merkezi

Ücret: Tam 56.00 TL İndirimli 46.00 TL Öğrenci 26.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: İş Kuleleri Levent Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 316 10 83

Web: http://http://www.isbank.com.tr

E Posta: issanat@isbank.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 23, 2014 ~ Ara 23, 2014

Nitelikli yöresel halk müziği eserlerini büyük bir özenle seslendirmeye kendini adayan genç ve dinamik halk müziği topluluğu Oyalı Yazma, 23 Aralık'ta İş Sanat Kültür Merkezi'nde...

Harran’dan Harput’a Kadın Sesinden Sıra Gecesi

Oyalı Yazma, akademik eğitimlerini aynı okulda alan Mercan Erzincan, Devrim Kaya ve Buse Katılmış tarafından 2013 yılında kuruldu. Müzik yönetmenliğini Ufuk Şimşek’in üstlendiği grup, Elazığ-Harput Kürsübaşı sohbetleri, Urfa sıra geceleri, Diyarbakır Velime geceleri gibi Anadolu'daki toplu türkü söyleme geleneklerini ele aldığı projelerde bu yörelerin en nadide eserlerini "Makam" ana ekseni üzerine oturtarak dinleyicilere sunuyor. Alanında deneyimli ve usta icracılardan oluşan grup orkestrası, "İncesaz" diye tabir edilen keman, klarnet, kanun, cümbüş-ud gibi enstrümanları dünya müziği enstrümanlarıyla uyum içinde kullanarak modern bir tını yakalamayı amaçlıyor. Seslendirdikleri eserleri geçmişten geleceğe bir köprü kurarak, özellikle genç nesillere tanıtmayı hedefleyen Oyalı Yazma, gecede Harran’dan Harput’a uzanan bir coğrafyada varlığını sürdüren sıra gecesi geleneğine ait seçkin ezgileri üç genç fakat usta kadının sesiyle adeta bir nakış, oya gibi işleyerek dinleyicilerle buluşturuyor.

- Geç gelen izleyiciler yalnızca ilk alkış arasında salona alınır. (Salona alınan izleyiciler kendi yerlerine geçme imkânları yoktur.) İlk alkışı kaçıran izleyiciler gösteri arasını beklemek zorundadır. Ara olmayan gösterilerde izleyici salona alınmaz.
- Çocuk etkinlikleri dışında, 7 yaşından küçük çocukların etkinliklere getirilmemesi rica olunur.
- Etkinlik sırasında cep telefonlarının mutlaka kapalı tutulması rica olunur.
- Etkinlik esnasında fotoğraf makinesi, kamera, cep telefonu ve her türlü kayıt cihazı ile kayıt yapılması yasaktır. Cihazların gösteriden önce vestiyere teslim edilmesi önemle rica olunur.
- Öğrenci, öğretmen, 65 yaş üstü izleyiciler, İş Bankası mensup ve emeklileriyle İş Bankası iştirakleri çalışanları için yalnızca 3.kademede uygulanır.
- İndirimli biletler, Biletix Perakende Satış Noktaları, Biletix Çağrı Merkezi ve İş Sanat Kültür Merkezi Gişesi'nden alınabilir.
- Öğrenciler için sınırlı sayıda indirimli bilet yalnızca İş Sanat Ana Gişesinde satılmaktadır. Her bir öğrenci, öğrenci kimliği göstermek şartıyla her etkinlik için bir adet bilet satın alabilir.
- Elde olmayan nedenlerden dolayı etkinliklerde değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, gösterinin iptali veya tarih değişikliği olması dışında değiştirilemez ya da iade edilemez. İade ve değiştirme işlemleri etkinlik gününe kadar gerçekleştirilmelidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT