Özgür Tuncer Piyano Resitali

Tarihler: 18 Mart 2013 Pazartesi ~ 18 Mart 2013 Pazartesi 20:00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi

Ücret: Tam 23.00 TL Öğrenci 13.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Tiyatro gişe

Adres: Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11 Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 467 36 00 - 0216 467 25 68

Faks: 0216 386 09 33

Web: http://http://www.ckm.gen.tr

E Posta: info@ckm.gen.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 18, 2013 ~ Mar 18, 2013

Özgür Tuncer İstanbul’da doğdu. Piyano çalışmalarına Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Metin Öğüt’ün öğrencisi olarak başladı. Aynı konservatuvarın lisans kısmından bölüm birinciliği ile mezun olduktan sonra, yüksek lisans (master) çalışmalarına yine Prof. Metin Öğüt ile devam ederek başarı ile bitirdi. Tez çalışmalarını Prof. Filiz Ali danışmanlığında “Chopin’in Müzikal Yorumu” üzerine yaptı. Daha sonra Sanatta Yeterlik (Doktora) çalışmalarını Prof. Hülya Tarcan danışmanlığında “Klasisizm’den Romantizm’e  Yöneliş ve Beethoven’ın Piyano Sonatı Anlayışında İkinci Dönemin Preromantiklere Yaptığı Etki” başlıklı tez konusu üzerine tamamladı.

Öğretim üyeliğinin yanı sıra konser faaliyetlerini de aralıksız sürdüren sanatçı, İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Afyon ve yurt dışında birçok resital, oda müziği ve orkestra eşliğinde konserler vermiş, çeşitli radyo ve tv programlarında yer almıştır. Bunlardan bazıları olarak; TRT 2 Televizyonu’nun AKM Büyük Salonu’ndan naklen yayınladığı hafta sonu konserinde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda MSGSÜ Devlet Konservatuvarı Orkestrası eşliğinde verdiği konserleri, 3. Cemal Reşit Rey Uluslararası Piyano Festivali’nde, 4. Uluslararası Eskişehir Festivali’nde, 1. İzmir Uluslararası Piyano Festivali’nde, 3. Afyon Klasik Müzik Festivali’nde, İzmir Sanat Konser Salonu, Kadıköy Süreyya Operası ve AkbankSanat’da  verdiği resitalleri, 28. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nde Bas Burak Bilgili ile birlikte verdikleri konseri sayabiliriz. Ayrıca  Sicilya (Palermo)’da “Conferenza Musicale Mediterranea” organizasyonunun düzenlediği yarışmaya katılmış, jüri tarafından seçilerek Sicilya’da konser verme hakkını elde etmiş ve doldurulan compact disc’de Türkiye’yi temsilen yer almıştır. Dünyanın en prestijli yarışması olan Belçika “Uluslararası Kraliçe Elizabeth Piyano Yarışması”nda yine Türkiye’yi temsil eden sanatçı, Fransa (Marsilya)’da Akdeniz ülkeleri organizasyonu çerçevesinde Fransız ve Türk bestecilerden oluşan bir resital vermiştir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası eşliğinde 12. Uluslararası Eskişehir Festivali’nin açılışını yapan Özgür Tuncer, 2009 yılında da “Cumhuriyetimizden Günümüze Türk Bestecilerinden Esintiler” adlı bir proje kapsamında solo piyano için yazılmış  pek çok eserin incelenip 13 Türk bestecisinin bir araya getirilmesiyle oluşan  aynı zamanda belgesel bir nitelik de taşıyan konser programının ilk kez seslendirilişini gerçekleştirmiş ve bu projeyi daha sonra Akbank Sanat ve İzmir Sanat’ta tekrarlamıştır. 

Halen MSGSU Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı öğretim üyesi ve Piyano-Arp-Gitar Anasanat Dalı başkan yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Resital Programı

L.v.Beethoven Sonate   (Sonata quasi una Fantasia)   Op.27 No.2 ‘Ayışığı’
Adagio sostenuto
Allegretto
Presto agitato

R.Schumann Papillons   Op.2

Ara

F.Chopin Polonaise   Op.26 No.1  Do# min.
Scherzo     Op.31 No.2  Sib min.
Valse        Op.70 No.2 Fa min.
Valse        Op.64 No.1 Reb Maj.
Valse        Op. Posth. Mi min.
Ballade      Op.23 No.1 Sol min.

Özgür Tuncer Piyano Resitali

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT