Piatango feat Jülide Özçelik

Tarihler: 09 Kasım 2010 Salı ~ 09 Kasım 2010 Salı - Saat: 22:30

Yer: Beyoğlu Hayal Kahvesi

Ücret: 23,50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com ve Beyoğlu Hayal Kahvesi

Adres: İstiklal Cad. Büyükparmakkapı Sok. Afrika Han No:A-B Taksim Beyoğlu İstanbul Adalar İstanbul

Telefon: 0212 244 25 58

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 9, 2010 ~ Kas 9, 2010

Piatango, 2007 yılında kurulmuş, modern Arjantin tangosunun yaratıcısı ünlü besteci Astor Piazzolla’nın eserlerini yorumlamak ve modern tango müziğinin Türkiye’deki icracısı olmak üzere bir araya gelmiştir.

Her biri klasik batı müziği, tango ve caz enstrümanları icra eden profesyonel müzisyenlerden oluşan grup, Piazzolla eserlerinin yanı sıra, Türk tangolarının Piazzolla yorumlarını Piazzolla duzenlemelerine uygun etnik kulturel eserler, film muzikleri ve ayni zamanda kendi ozgun eserlerini de repertuarında sunmaktadır.

Gustavo Batistessa (Bandoneon)
1971`de Buenos Aires’te doğdu. 14 yaşından itibaren Domingo Mattio ve Jorge Rutman ile çalışarak bandoneon öğrendi. Müzik çalışmalarına profesyonel olarak Buenos Aires’te tango müziği ile başladı. Tango müziği yapan gruplarla çeşitli ülkelerde bulundu. 2007 yılından itibaren İstanbul’da yaşamakta ve çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca tango müziği için en özel enstrüman olan bandoneonu yeni yeteneklere öğretmekte ve tango müziğinin ülkemizde yaşatılmasına katkı sağlamaktadır.

Burcu Bal (keman)
1982 yılında İstanbul’da doğdu. Keman çalışmalarına Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eski başkemancısı Süheyl PETEKOĞLU ile 1995 yılında İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde başladı. Dört yıl bu okulda keman ve piyano eğitimi aldı. 1999`da Marmara Ün. Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı’na birincilikle girdi. Burada keman çalışmalarını Prof. Dr. Cemalettin Göbelez, piyano çalışmalarını ise Doç. Dr. Dilek Yonat Batıbay ile sürdürdü.
Fakülte eğitimi sırasında Leyla Pınar‘ın düzenlediği Tophane-i Amire Barok Festivali‘ne katıldı. Bu okuldan 2003`te birincilikle mezun oldu. Marmara Üniversitesi Akademik Orkestrası ve Çağdaş Folk Müziği Orkestrasında başkemancı olarak uzun süre görev aldı. Anadolu Ateşi ve Anatolia orkestralarıyla bir çok gösteriye katıldı. Çeşitli müzik dershanelerinde ve okullarında keman ve piyano dersleri verdi. Profesyonel tiyatro toplulukları ile AKM’de ve TRT radyosunda birçok konser verdi. Halen TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Öğretim Kurumları’nda keman öğretmenliği yapmaktadır. Piatango orkestrasında keman çalmaktadır.

Başak Elkutlu (Viyola)
1982`de İstanbul`da doğdu. 1990 yılında İstanbul Ün. Devlet Konservatuarı yarı zamanlı keman bölümüne başladı. Konservatuar eğitimi süresince keman eğitimini Rus asıllı sanatçı Venyamin Varşovski ile sürdürdü. Eğitiminin beşinci yılında viyola bölümüne devam eden Elkutlu, Marco Bergamanji ve Çiğdem Altaş ile çalıştı.
Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mert Bilginer ile Viola çalışmalarına devam ederken, 1993 yılından itibaren çeşitli orkestralarda birinci viyola görevini üstlendi. 1995 yılında "Kasdav Oda Orkestrası" `nda çeşitli konserlere imza atan Violonist Elkutlu 1998`de "Anadolu Ateşi" projesinde de yer aldı. Prof.Dr. Cemalettin Göbelez`in kuruculuğunda çalışmalarını devam ettiren "Marmara Üniversitesi Academic Orkestra"sında ve "Çağdaş Folk Topluluğu"nda Viola çalmakta; ayrıca Aytaç Rızagulyeva `nında katılımıyla Quartet çalışmalarını sürdürerek çeşitli konserler vermektedir.
1998 yılında Milliyet Liselerarası Müzik Yarışması`nda beste dalında birincilik ödülü alarak yaratıcılık yönündeki başarılarını da genişletmiş olan Başak Elkutlu halen Enka Özel İlköğretim Okulu `nda Keman ve Viola öğretmenliği yapmaktadır.

Şirin Vatan (Viyolonsel)
1978`de İstanbul`da doğdu. Viyolonsel eğitimine İstanbul Ün. Devlet Konservatuvarı`nda yarı zamanlı olarak başladı. Marmara Üniversitesi`nde tamamladı. Marmara Ün.`nde 2 yıl öğretim görevlisi olarak çalıştı. Hakan Aysev gibi bir çok sanatçıyla konserlerde ve albüm kayıtlarında görev aldı. Halen profesyonel orkestralarda çalmakta ve viyolonsel eğitmenliği yapmaktadır.

Saltuk Tukur (Bas)
1970 Ankara doğumlu. Müziğe viyolonselle başladı. Lise yıllarında bas gitar çalmaya başladı. İTÜ Türk Musıki Devlet Konservatuarı ve M.Ü Müzik Bölümünde okudu. A.Ü. Halkla İlişkiler ve İşletme Bölümlerinden mezun oldu. 1990`da profesyonel müzik çalışmalarına başladı. Yurt içi ve yurt dışında muhtelif grup ve şarkıcılar ile çalıştı. 2006`dan beri İstanbul Şehir Tiyatroları Orkestrası`nda bas gitarist görev yapmaktadır.

Mine Berkay (Perküsyon)
İstanbul Ü. Devlet Konservatuarı vurmalı çalgılar bölümünden 2000`de mezun oldu. Yücel Berrak ve Engin Gürkey`le çalıştı. Aynı zamanda latin perküsyon çalışmalarına Engin Gürkey`le devam etti. 1998`den itibaren CRR Senfoni Ork., Akbank Oda Orkestrası, Enka Sinfonietta, İstanbul Oda Ork., Milli Reasürans Oda Ork., İstanbul Filarmonia, Orkestra İstanbul, Şişli Senfoni Ork., Gürkey Percussion Ensemble gibi pek çok orkestrada çalmaya başladı. Halen orkestra çalışmalarına devam etmekte ve özel bir kolejde latin perküsyon öğretmenliği yapmaktadır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT