Piatango feat. Jülide Özçelik

Tarihler: 16 Mayıs 2013 Perşembe ~ 16 Mayıs 2013 Perşembe 21:00

Yer: Kadıköy Sahne

Ücret: 1. Kategori - 28.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, mekan gişe

Adres: Osmanağa Mah. Kırtasiyeci Sok. No:25 E Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 550 04 92

Web: http://http://www.kadikoysahne.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 16, 2013 ~ May 16, 2013
Piatango feat. Jülide Özçelik

Piatango

Piatango, 2007 yılında kurulmuş; modern Arjantin Tangosu'nun yaratıcısı ünlü besteci Astor Piazzolla’nın eserlerini yorumlamak ve modern tango müziğinin Türkiye’deki icracısı olmak üzere bir araya gelmiştir. Her biri klasik batı müziği, tango ve jazz enstrümanları icra eden profesyonel müzisyenlerden oluşan grup, Piazzolla eserlerinin yanı sıra, Türk tangolarının Piazzolla yorumlarını; Piazzolla düzenlemelerine uygun etnik kültürel eserler, film müzikleri ve aynı zamanda kendi özgün eserlerini de repertuarında sunmaktadır.

Dünya müziği içinde çok önemli bir yere sahip olan Arjantin Tangosu, Cumhuriyet dönemimizden bu yana Türkiye’de de yıllar boyunca hak ettiği değere ulaşmaktadır. Piazzolla’nın tangoları, gündelik yaşam temposu içinde sıradan insanın tutkularını, heyecanlarını, aşklarını, acılarını, hasretlerini müthiş sade tınılarla ifadelendirmek ile kalmaz, modern şehir yaşamının bir parçası sayılan kaosun iktidarı altında ezilmiş ve bastırılmış duyguları yansıtmakta benzersiz melodik öyküler barındırır. Piatango, modern tangonun orijinal yorumlarını sanatseverlere şimdiye kadar daha önce duymadıkları şekilde zengin orkestrasyon düzenlemelerle sunmaktadır.

Piatango, yedi müzisyenden kurulu bir orkestra. Gustavo Battistessa (Bandoneon), Burcu Bal (Keman), Başak Elkutlu (Viyola), Şirin Vatan (Viyolonsel), Ceyda Pirali (Piyano), Saltuk Tukur (Bass), Mine Berkay (Perküsyon).

Grup 2008 Nisan ayından bu yana İstanbul’da ve Türkiye’nin diğer bölgelerinde; Duru Tiyatro, Nardis Jazz Club, Kanyon Milongası, Gitar Cafe, Naima Jazz Club,Oya-Bora ve Mısırlı Ahmet’in konuk olduğu Babylon Konseri, Hayal Kahvesi' Jazz Stop, Afyon Jazz festivali, Gap Gençlik Festivali, üniversite konserleri gibi çok çeşitli mekanlarda performanslarda bulunmuştur. Konserlerde gruba konuk vokaller ve müzisyenler eşlik etmektedir. Konukları, ülkemizde müzik alanında önemli izler bırakan Jülide Özçelik, Beyza Durmaz, Oya Küçümen, Bora Ebeoğlu, Önder Bali, Ufuk Bigay, Mircan, Cansu Aslan, Zeynel Gürer vb. gibi saygın müzisyenlerdir.

Jülide Özçelik

Jülide Özçelik, müzik eğitimine Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin Hafif Batı Müziği Bölümü'nde başladı. Bu bölümden, Selmi Andak, Melih Kibar, Hakan Şensoy gibi değerli eğitmenlerden aldığı derslerle 1998 yılında mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’ne tam burslu olarak girdi. Bu bölümde Nükhet Ruacan, Randy Esen ve Yıldız İbrahimova’dan vokal teknikleri, Can Kozlu, İmer Demirer, Raci Pişmişoğlu, Ayşe Özbekligil, Selen Gülün, Donovan Mixon, Ricky Ford ve Timur Selçuk gibi değerli akademisyenlerden de ensemble, solfej, armoni ve Klasik Türk Müziği gibi dersler alarak Caz Vokal Performans Bölümü'nden mezun oldu.

- Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
- Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.
- Etkinlik mekanına kamera, fotoğraf makinası, ses cihazı vb. alınmayacaktır.
- Bu etkinlik için bir oturma düzeni yoktur.
- Kapı açılış saati 21:00'dır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT