PSM Caz Festivali: Fazıl Say

Etkinlik Konser Parti PSM Caz Festivali: Fazıl Say

Tarihler: 12 Mayıs 2019 Pazar ~ 12 Mayıs 2019 Pazar 12 Mayıs 2019 20:30

Yer: Zorlu PSM - Turkcell Sahnesi

Ücret: Öğrenci biletleri tükenmiştir. VIP - Tam 230.00 TL Öğrenci 172.50 TL 1. Kategori - Tam 200.00 TL Öğrenci 150.00 TL 2. Kategori - Tam 170.00 TL Öğrenci 127.50 TL 3. Kategori - Tam 140.00 TL Öğrenci 105.00 TL 4. Kategori - Tam 110.00 TL Öğrenci 82.50 TL 5. Kategori - Tam 80.00 TL Öğrenci 60.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Zorlu Center Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0850 222 67 76

Web: http://www.zorlucenterpsm.com

E Posta: info@zorlucenterpsm.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 12, 2019 ~ May 12, 2019

Ülkemizin değerli müzik hazinesi, dünyaca ünlü piyanist ve besteciyle şiirin müziğe dönüşeceği özel bir geceye davetlisiniz.

Fazıl Say’ın kendine özgü rapsodik ve fantezivari yapılara sahip, değişken ritimler ve dinamik bir nabızla sunduğu eserleri, yoğunlukla Anadolu’dan ve ülke tarihinin hazinelerinden beslenen üretken yaratıcılığıyla hayat buluyor ve suyu asla tükenmeyen bir melodi kuyusunda yıkanıyor.

Müzik ve matematik alanında çok ufak yaşlarda gösterdiği üstün yetenekle ailesinin dikkatini çeken Say, üç yaşında bugün tüm dünyanın otoritesini kabul ettiği piyano ile müzik eğitimine başladı. 14 yaşındayken Ankara’da devam ettirdiği konservatuvar eğitimi sırasında ilk piyano sonatını besteleyen Say, bu eserin ardından opus numarası verilmemiş birkaç eser daha ortaya koydu. Sanatçının Opus 1 olarak kabul edilen “Nasreddin Hoca’nın Dört Dansı” eseri ise kendisini New York’ta Genç Konser Sanatçısı seçmelerinde başarıya götürdü. Tüm bunlar yaratıcı bir hayal gücünden ve üstün bir yetenekten beslenen üretken bir kariyerin sadece ilk adımlarıydı. 1997’de John Cage’in ‘prepared piano’ tekniğini kullanarak bestelediği  “Kara Toprak / Black Earth” isimli eseriyle tüm dünyadan alkış toplayan Say, 2000’lere geldiğimizde ise karşımıza daha büyük orkestral formlara dayalı eserlerle çıkmaya ve bu eserlerde Anadolu ve çevresindeki toprakların ney, kudüm ve darbuka gibi yerel enstrümanlarına da yer vermeye başladı. Bu dönemde Nazım Hikmet, Cemal Süreya, Attila İlhan, Ece Ayhan, Ömer Hayyam, Metin Altıok, Can Yücel ve Orhan Veli gibi önemli şairlerinin eserlerinden ve hayatlarından da ilham alan Say, bu değerli yazarlara müziğiyle bir saygı duruşunda bulundu. Konçertolardan sinema ve tiyatro müziklerine pek çok farklı formda eser bestelemeye devam eden ve başarısı sık sık prestijli ödüllerle tescillenen Say’ın kendi kaleme aldığı üç kitabı da bulunuyor.

Fazıl Say, kendisine Serenad Bağcan’ın güçlü sesiyle eşlik edeceği Zorlu PSM Caz Festivali kapsamındaki konserinde Türk şairlerinin unutulmaz eserlerini besteleyerek hazırladığı şarkılarının yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 150. kuruluş yılı sebebiyle bestelediği, “Körfez Dalgaları”, “Brahms İzmir’de” , “Kordon’da sessiz sabah”, “Chopin İzmir’de”, “Urla Şiiri”, “Rahmaninov İzmir’de” ve Final caz-zeybek bölümlerinden oluşan “İzmir Süiti Opus 79” isimli eserinin performansını gerçekleştirecek.

“Bazen çok bunalsak da çok yorulsak da bıksak da ezilsek de haksızlıklara uğrasak da yola devam etmekten başka çare yoktur. Hiçbir alternatif yoktur.”

Fazıl Say – 2017

Kapı Açılış 20:30
Etkinlik Başlangıç 21:00

- 8 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.- Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.- Öğrenci bileti Öğrenci kimliği ile geçerlidir. Etkinlik günü kimlik ibraz edilmesi gerekmektedir.- Mekan etkinlik alanı ve etkinlik saatinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.- Belirtilen saat kapı açılış saatidir.- Mekan, indirimli bilet satın alma koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Film Gösterileri Fuar Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT