Ramazan`da Caz - Dede Efendi Ensemble - Münip Utandı

Tarihler: 20 Ağustos 2010 Cuma ~ 20 Ağustos 2010 Cuma - Saat: 21:00

Yer: İstanbul Arkeoloji Müzesi

Ücret: 1. Kategori: 45,00 TL 2. Kategori Tam: 34,00 TL, Öğrenci: 24,00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com

Adres: Osman Hamdi Bey Yokuşu, Gülhane İstanbul Adalar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 20, 2010 ~ Ağu 20, 2010

“Ramazanda Caz”a bekliyoruz!

Hakan Erdoğan Productions’ın, Ramazan vesilesiyle bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği “Ramazanda Caz”, Müslüman caz sanatçılarının en büyüklerini ağırlıyor. “Ramazanda Caz”, toplumsal barışın, her şeyden önce aynı kültür ürünlerini paylaşmakla kurulduğunu hatırlatacak.

‘Ramazanda Caz’, Topkapı Sarayı’nın I. Avlusu’nun büyülü atmosferinde ve İstanbul’un en çok sevilen açıkhava mekanlarından Arkeoloji Müzesi’nin bahçesinde düzenlenecek sekiz konserden oluşuyor. Festival, dünyaca ünlü Müslüman caz sanatçıları Ahmad Jamal, Anouar Brahem, Abdullah Ibrahim ve Dhafer Youssef’i ağırlayacak. Etkinlikte Türkiye’den de sevilen cazcılar İlhan Erşahin ve Aydın Esen sahneye çıkacak. Esen festivalde, Ramazan temalı ‘Aydın Esen Plays for Ramadan’ başlıklı özel programını seslendirecek. İstanbullu cazseverlerin gayet iyi tanıdıkları bu sanatçılar, bu kez geniş katılımlı konserlerle, her kesimden izleyiciye ve belki de geleceğin cazseverlerine seslenecekler.

Festival kapsamında cazın yanı sıra Dede Efendi de yer alıyor. Günümüzün en iyi eski Türk Müziği yorumcularından Münip Utandı’nın Dede Efendi Ensemble ile Arkeoloji Müzesinde vereceği konser, klasik Türk musikisi meraklıları için az bulunur bir fırsat olacak.

Festivalin son konserindeyse Kudsi Erguner ve topluluğu sahneye çıkacak. ‘Islam Blues’ başlıklı bu konser, farklı müzik formları arasında çalışan sanatçıların dünya kültürüne katkılarını ortaya koymayı hedefleyen ‘Ramazanda Caz’ın son noktası olacak.

2010 Ajansı’nın desteğiyle, ‘Ramazan İstanbul’ etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “Ramazanda Caz”la, Ramazan’ın ve müziğin tadını çıkaralım. Festivalin her konserinde dileyenler için ücretli catering servisi iftar saatinde başlayacaktır.

Münip Utandı
Türk sanat müziği solist ve koristi Münip Utandı, 1952 yılında Antakya’da doğdu. Sanatçı, ilk ve ortaöğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Yüksek öğrenimi sırasında Ruhi Ayangil yönetimindeki Boğaziçi Üniversitesi Türk Müziği Korosu’na, Prof. Dr. Ali Rıza Kural yönetimindeki İ .Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Korosu’na, Melahat Pars yönetimindeki Kadıköy Musiki Cemiyeti’ne ve daha sonra Süheyla Altmışdört ve Ender Ergün yönetimindeki Üniversite Korosu’na devam etti. Profesyonel müzik yaşamına 1976 yılında aynı yıl kurulmuş olan İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun ilk kadrosuna girerek başladı.

Bu tarihten itibaren onu teşvik eden, büyük destek veren Prof. Dr. Nevzat Atlığ ile çalıştı. Koronun yurtiçinde ve yurtdışında verdiği konserlerde görev alan, çok sayıda özel konser veren, festivallere katılan Utandı TV dizilerine, tiyatro oyunlarına ve radyofonik piyeslere de katkıda bulundu. Sesinin genişliği ve orijinal rengi ile son dönemin önde gelen yorumcularından biri olarak kabul ediliyor.

Bir süre Açık Radyo’da “Unutulmuş Ne Varsa” adlı solo müzik programını sunan sanatçı, müzik dışında resimle de ilgilendi. Stilize resim konusunda çalışmalar yaptı ve verdiği yapıtlar 1994 yılında Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde sergilendi. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olan Münip Utandı, meslektaşı Ceyda Utandı ile evlidir ve kendi gibi ses sanatçısı olan Merve Utandı’nın babasıdır.

Ramazan`da Caz - Dede Efendi Ensemble - Münip Utandı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT