Rubato

Tarihler: 09 Nisan 2016 Cumartesi ~ 09 Nisan 2016 Cumartesi 09 Nisan 2016 20:00

Yer: KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi

Ücret: Tam Bilet: 56.00 TLÖğrenci Bilet: 46.00 TL -

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Bayar Cad. Buket Sok. No: 20/1 Kozyatagı AVM. Kat:2 Kozyatağı Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 658 00 14

Faks: 0216 658 00 23

Web: http://www.kkm.gen.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 9, 2016 ~ Nis 9, 2016

Rubato, 9 Nisanda Kozyatağı Kültür Merkezi Gönül Ülkü - Gazanfer Özcan Sahnesi'nde...

Rubato... Çello ve vokalde Özer Arkun, ud, cümbüş ve akustik gitarda Fatih Ahıskalı, klarnet, soprano saksafon ve bas klarnette Göksun Çavdar ile bas gitarda Erlap Görgün'den oluşan Anadolu müziğinin oda orkestrası.

Bir müzik cümlesinde temponun serbest bir anlayışla hızlandırılıp yavaşlatılması anlamına gelen "rubato" bir tür ritmik özgürlüktür.

Grup elemanları müziğin bütün duygusal geçişlerini aynı anda, aynı duyguyla ve büyük bir ahenk içinde, adeta sadece kendilerinin görebildiği bir orkestra şefini takip edermişcesine birlikte hissettiklerini farkedince Rubato doğdu. Bu birlikte hissediş hali, hiç şüphesiz uzun yıllardır birlikte müzik yapmalarının ve bu süreçte olgunlaşan dostluklarının doğal bir sonucuydu.

Şimdiye kadar birçok sanatçı dostlarının albümünde enstrümanlarıyla yer almış, sayısız müzikal renkle yoğrulmuşlardı. Sonra yine sözsüz bir anlaşmayla, bu kez kendi renklerini, fikirlerini, duygularını, aşklarını kendi özgür ifadeleriyle paylaşmanın zamanının geldiğine inandılar. Başlarken “güzel müzik, güzel duygularla müziğe niyetlenildiğinde olur” dediler. Bu niyet, tüm albüm sürecinde kulaklarında dolandı, durdu.

Ve Rubato ilk albümleri "Bir"i 2013 sonunda yayınladı. Kendi "bir" oluş hallerini dinleyiciyle paylaşmak, onlarla da bir olmak gibi bir dertleri vardı ve albümden sonra verdikleri her konserde bu "bir"liği yakaladılar. Farklı müzikal beğeni ve kültürlerden dinleyiciyi yüreklerinden kavradılar, müzikleriyle çok derinlere dokundular.

- 6 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş ve üzeri bilete tabidir.- Etkinlik mekanına kamera, fotoğraf makinası, ses cihazı vb. alınmayacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT