Salvatore Seminara, Kağan Korad&Tol

Tarihler: 16 Kasım 2018 Cuma ~ 16 Kasım 2018 Cuma 16 Kasım 2018 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori - 86.25 TL 2. Kategori - 56.25 TL 3. Kategori - 36.25 TL 4. Kategori - 60 yaş üstü - 26.25 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 16, 2018 ~ Kas 16, 2018
Cemal Reşit Rey Konser Salonu, sanata ve sanatçıya verdiği destekle müzikseverlerin beğenisine sunduğu 3. CRR Uluslararası Gitar Festivali’nin kapılarını 16 Kasım’da açıyor.

3. CRR Uluslararası Gitar Festivali’nde 16 Kasım akşamı 1. bölümde Salvatore Seminara sahne alacak. Programın 2. Bölümünde ise Kağan Korad, bandoneon sanatçısı Tolga Salman ile gitar-bandoneon ikilisi olarak sahne alacak.

Salvatore Seminara
Salvatore Seminara, gitarist, besteci ve öğretmendir. İtalya, Fransa, İspanya, İsviçre, Almanya, Belçika, Danimarka, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Arnavutluk, Hırvatistan, Litvanya, İngiltere, Rusya, Arjantin ve Meksika'da prestijli müzik festivallerinde yer almıştır. Paris'ten Buenos Aires'e, Londra'dan Kudüs'e kadar performansları her zaman izleyiciler ve eleştirmenler tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Seminara bir çok organizasyonda ve festivalde masterclass’lar vermiş ve uluslararası yarışmalarda jüri olarak yer almıştır.

Müzikal deneyimini, Paul Devecchi ile gitar ikilisi, çellist Alessandro Palmeri, GOST (flüt trio, klarnet ve gitar ile ikili, Quartet Segovio (gitar, flüt, akordeon ve klarnet) ve RAI Ulusal Senfoni Orkestrası (Ranfaldi, Righetti, Scarponi, Toso) da dahil olmak üzere birçok yaylı kuartet ve enstrümantal kombinasyonlarda solo ve oda çalışmasıyla kazanmıştır.

Tolga Salman-Kağan Korad Duo
2017 de Astor Piazzola’nın bandoneon ve gitar için konçertosunu seslendirmek üzere bir araya gelerek orkestralarla konserler veren ikili, yakaladıkları heyecan verici müzikal beraberliği sürdürerek dinleyicilerinin karşısına bandoneon-gitar ikilisi olarak da çıkma kararı verdi. Repertuvarları bandoneon ve gitar için bestelenmiş geçmişten günümüze uzanan  Arjantin ve Güney Amerika müziklerinin yanı sıra Türk bestecilerin yapıtlarının grup üyeleri tarafından yapılan özgün düzenlemelerini içermektedir.

Tolga Salman
Klasik batı müziği eğitimini Türkiye ve Almanya'da tamamladı. Astor Piazzolla, Dino Saluzzi ve Orhan Avşar gibi modern tango müziğinin önde gelen bestecileri ve uyarlama ustalarının etkisiyle, 2002 yılında bandoneon çalışmalarına otodidaktik olarak yoğunlaştı. Aranjör ve bandoneonist Salman Hector Ulises Passarella Tipik Orkestrasının da (İtalya) içinde bulunduğu çok sayıda tecrübeli müzisyenle gerçekleştirdiği bir çok projenin yanı sıra senfonik müzik toplulukları ve önemli şeflerle solist bandoneonist olarak kişisel düzenlemelerini de seslendirdiği konserler verdi. Tolga Salman, Almanya “Krefeld” Bandoneon Festivali'ne de solo konsertist olarak davet edilmektedir. Sanatçı, Mauricio Kagel'in bir Carlos Gardel parodisi olan ''Tango Alemán'' ve Martin Palmeri'nin ''Misa a Buenos Aires '' adlı iki eserin Türkiye prömiyerlerini, solist olarak gerçekleştirmiştir. 

Kağan Korad
Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, lisans, yüksek lisans ve sanatta yeterlik programlarından yüksek onur dereceleriyle mezun oldu. Konser kariyeri boyunca uzun soluklu oda müziği guruplarıyla, Koblenz, Volos, Guitart, Naxos, Miami gibi büyük gitar festivallerinde konsertist, hoca ve jüri üyesi olarak yer aldı, Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika kıtalarında birçok ülkede yüzlerce konser verdi. Bu konserlerde mensup olduğu duo ve triolara ithaf edilmiş içinde beş gitar konçertosunun da yer aldığı çok sayıda eserin dünya prömiyerlerini gerçekleştirdi. Uluslar arası Volos Festivali 30. Yıl onur ve Türkiye’nin prestijli müzik ödülü Donizetti Ödülleri başta olmak üzere alanında çeşitli ödüllere layık görüldü. Konserlerinin yanı sıra yaptığı çok sayıdaki düzenleme ve büyük çaplı organizasyonlarla da gitar alanına katkı sağlayan ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde 2009-2017 yılları arasında bölüm başkanlığı ve dekanlık görevlerini yürüten Korad, halen aynı bölümde profesör olarak görev yapmaktadır.

- Konser başladıktan sonra gelen misafirlerimiz balkon kısmına alınacaktır.- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir. 7 yaş altı salona alınmaz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT