Sattas ile Reggae Bahar Şenliği

Tarihler: 04 Mayıs 2019 Cumartesi ~ 04 Mayıs 2019 Cumartesi 04 Mayıs 2019 22:00

Yer: Sanat Performance Sahnesi

Ücret: Balkon VIP 1 (Masa) 2 Kişilik Bilet - 149.00 TL Sahne Önü - 99.00 TL Bar - 69.00 TL Balkon VIP 2 - - 69.00 TL Genel Giriş - 29.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Nevizade Kameriye sok.no:13 Beyoğlu İstanbul

Telefon: (0212) 292 93 99

Web: http://www.sanatperformance.com/

E Posta: info@sanatperformance.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 4, 2019 ~ May 4, 2019
Reggae Bahar Şenliğinde Sattas, 4 Mayıs'da Sanat Performance Sahnesi'nde…

Sattas,Orçun Sünear ve Derya Eke tarafından 2004 yılında Beşiktaş’ta bir evin salonunda kuruldu.Sattas, Jamaika İngilizcesinde “satta” dan gelmekte, “Satta” ise “rahatla”,”takma” veya “salla” gibi manalara gelmektedir. Sonundaki “s” eki ile İngilizce de ki çoğul takısını alarak son halini oluşturur. Grup üyeleri Sattas’ı daha çok okul olarak nitelemektedirler.
Erdemli,özgürlüklerine düşkün,eşitlikçi,doğaya saygılı,savaşçı ve eğlendirici bir okuldur daha çok. Grubun ilk kurulumunda; Bass gitarda Aybar “Doctor” Aydın, Gitarda Murat “Skanky” İnak ve Klavyede Doruk Erpeten’in katilimi ile oluşturulmuştur.(Grubun ilk provasında bu guruptan bırakın reggae’yi müzik namına herhangi bir şey çıkmayacağı düşünüldü) 2005 yılında grubun kurucularından ve davulcusu olan Derya ”Derryll” Eke’nin Almanya’ya eğitim için gitmesinden sonra,Türkiye’nin ilk dub-reggae gruplarından biri olan, aynı zamanda gene adını Açık Radyo’da dub ve reggae programından alan “Version Forward”ın davulcusu Mehmet “dubasilence” Yüzbaşıoğlu almıştır. (Dubasilence’ın gruba katkısı ileriki yıllarda Sattas’ın başarısına çok şey katacaktır) Aynı dönem içerisindeklavyede ise Doruk Erpeten yerini daha önce Afrika müzikleri ile de uğraşmış olan Erdem Tonguç’ladeğiştirdi.Gruba bu dönemde Duygu Esenturk’ün back vokale geçmesi ve violada Hakan Polat’ın katilimi ile grup son halini aldı.

Grup artık (eski) Nayah olarak bilinen mekanda haftalarca süren ve full seyirciyle konserler vermeye başladı. Burada özellikle (eski) Nayah kültürünün oluşmasında Osman Osman,Ras Memo,SeromanKing ve Da Frogg (Selim) ‘in de adlarını belirtmek ve altını çizmek gerekmektedir. Nayah ve Sattas beraber büyümüşlerdir. Hem Sattas daha büyük yerlere geçmiş,hem de Nayah yeni (teras) yerine geçebilmiştir. Mehmet “dubasilence” Yüzbaşıoğlu ‘nun özellikle burada reggae ve dub ile ilgili olarak grubu aydınlattığının,bilgilendirdiğinin ve üstüne üstlük reggae’nin sadece Bob Marley den ibaret olmadığı gerçeğinin de altını önemle çizmiş ve grubu da bu konuda yönlendirmiştir.O dönem Sattas Sinek Tv’de “Soundcheck” programına katılarak sesini biraz daha fazla duyurabilmiştir.

- Etkinlik saati kapı açılış saatidir.- 18 yaş sınırı vardır.- Satın aldığınız bilet ile Cuma ve Cumartesi Party Hall'de 90'largecesine ücretsiz katılabilirsiniz.- Sahne Önü, BalkonVIP 2 ve Stand alanlarında en az 2 adet veya daha fazla bilet satın alınmalıdır.- Arkadaş Paketinden yararlanmak için en az 4 ve daha fazla bilet satın alınması gerekmektedir.- Organizasyon firması, uygun görmediği kişileri bilet fiyatını iade ederek mekana almama hakkına sahiptir.- Satın aldığınız bilet ile konser günü Sanat Restorant’da yapacağınız tüm harcamalarda % 10 indirm hakkınız bulunmaktadır. Söz konusu indirim konserin gerçekleşeceği Sanat Performance Açıkhava Sahnesi alanı içinde geçerli değildir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT