Sedef Erçetin Trio

Sedef Erçetin Trio

Tarihler: 19 Kasım 2020 Perşembe ~ 19 Kasım 2020 Perşembe (19:30-21:30)

Yer: Nardis Jazz Club

Ücret: Giriş: 60 TL

Nereden Alınır: Nardis Jazz Club Gişe

Adres: Kuledibi Sok. No:14 Galata Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 244 63 27

Web: http://www.nardisjazz.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 19, 2020 ~ Kas 19, 2020

İstanbul’da doğan Sedef Erçetin Atala, altı yaşında Belediye Konservatuvarının Piyano Bölümüne kaydoldu. Öğrenimine daha sonra İstanbul Devlet Konservatuvarının Viyolonsel Bölümünde devam etti. Fransa’ya taşındı ve Paris’teki École Normale Supérieure de Musique’ten jüri özel ödülünü alarak mezun oldu. Geneviève Teulières, Raphaël Sommer, Hugh Mackenzie, Moscow Soloists ve Boris Baraz’ın ustalık sınıflarına katıldı.

Paris’teyken, bilhassa Bach’ın çello süitlerini etkileyici yorumlayışıyla, seçkin bir solist olarak dikkat çekti. Sıra dışı yeteneği sayesinde klasik müziğin yanı sıra caz ve tango gibi farklı türlerin icrasında da son derece yetkin olan sanatçı, doğaçlamalarıyla da uluslararası düzeyde beğenilen, rağbet gören bir müzisyendir.

Uzun yıllardır Liz Mc Comb ile birlikte solist olarak doğaçlama yapan sanatçı, ayrıca Gerardo Di Giusto’nun Camerata Ambigua’sı ve Florin Niculescu’nun Drina Quartet’i ile de zaman zaman sahne almaktadır. Rock müzik grubu Hubestang’la da çalan sanatçı, son dönemde sınırlarını iyice genişleterek, hip hop yıldızı Kayne West ve dörtlüsü ile birlikte Paris ve Nice Caz Festivallerinde pek çok kez çalmıştır. Ayrıca Diana Krall, Manu Dibango, Barbara Luna, Henri Salvador ve Christian Escoudé de dahil başka pek çok isimle birlikte sahne almış, Pavarotti’nin Paris’teki Bercy konserinde Avrupa Solistler Orkestrasının bir üyesi olarak yer almıştır.

Sedef ayrıca Vienne Caz Festivali, Nice Caz Festivali, Pablo Casals Festivali, Nancy Caz Festivali ve Festival D’epinal (Fransa), Balkan Ülkeleri Festivali (Yunanistan), Akdeniz Müzik Festivali (İtalya), Bergen Tango Festivali (Norveç), Arjantin Kültürü Festivali (Slovakya) ve Girona Dünya Müziği ve Dinsel Müzik Festivali (İspanya) de dahil olmak üzere dünyanın pek çok yerinde festivallere katıldı.1999’da Maria Papapetropoulou ile birlikte Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Ödülü’ne layık görüldü.

Sedef Erçetin Atala’nın yer aldığı albümler arasında Juan Carlos Caceres’in “Toca Tango”su, Paris Gotan Trio’nun “Champan Rosado”su, Gerardo Di Giusto’nun topluluğu Camerata Ambigua’nın “La Cambiada”sı ve Florin Niculescu’nun topluluğu Drina Quartet’in “Djangophonie”si bulunmaktadır.

Sedef Erçetin (cello),
Jef Giansily
(p),
Apostolos Sideris
(d)

ÖNEMLİ DUYURU

İstanbul Valiliği’nin 2020/8 sayılı genelgesinde belirtilen COVID-19’a yönelik tüm hijyen önlemleri alınmıştır.

Ayrıca kulübümüzün hijyen kurallarını ve uygulamalarını kapsayan, mutfak temizliği ve gıda güvenliği, haşere ve zararlıları ile mücadele eden firmalarla protokolleri bulunmaktadır.

Dinleyici kabulü; Girişte temassız ateş ölçümü yapılır. El antiseptiği kapı girişinde, masalarda ve tuvaletlerimizde bulunmaktadır. Yeme içme dışında maske takmak zorunludur. Mümkün olduğunca temassız ödeme rica edeceğiz. Ancak POS cihazı kullanılırsa cihazın temizliği yapılmaktadır. Personelimiz koruyucu maske ve siper kullanmaktadır.

Nardis’in ilk günden beri sağlıklı bir havalandırma sistemi bulunmaktadır. %100 TAZE HAVA ile havalandırılmaktadır. Karışım havası kesinlikle yoktur. Dış taze hava bir üfleme fanı ile kanallarla içeri verilmekte ayrı bir kanal ve fan sistemi ile içerideki kirli hava dışarıya atılmaktadır. Tüm havalandırma sistemimiz düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.

Gerekli sosyal mesafenin sağlanması için kapasitemiz 40 kişi ile sınırlıdır. Ayakta dinleyici alınmayacaktır.

Konserlerimiz saat 21:30’da başlar. Kapı 20:30’da açılır. 2 set canlı müzik yapılır. 23:50’de canlı müzik biter..

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT