Sevil Ulucan Weinstein - Piyanist: Gülnare Şekinskaya

Tarihler: 27 Nisan 2012 Cuma ~ 27 Nisan 2012 Cuma - Saat: 20:00

Yer: Akbank Sanat

Ücret: Tam 23.00 TL Öğrenci 13.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: (0216) 556 98 00, Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, Akbank Sanat

Adres: İstiklal Cad. No: 8 34435 Beyoğlu İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 35 00-01

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 27, 2012 ~ Nis 27, 2012

Bulgaristan'ın Şumnu kentinde doğan ve 6 yaşındayken Veselin Spirov ile keman öğrenimine başlayan sanatçı Türkiye'ye göç ettikten sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında keman öğrenimine Venyamin Varsawsky ile devam ederek 2002 yılında birincilik ile mezun oldu.

1998 yılında aldığı bursla Salzburg Mozarteum Summer Akademisinde Shmuel Ashkenasinin Masterclasslarına katıldı. Daha sonra Mincho Minchev, Mikhail Khomitzer ve Uluslararası Keshet Eilon Keman Kursunda; Cihat Aşkın, Vadim Gluzman, Haim Taub ve Shlomo Mintz ile çalıştı.

Türkiye'nin değişik illerinde verdiği konserlerin yanı sıra ilk yurtdışı konserini Young-Euro-Classic Festivali kapsamında,2006 Ağustos ayında Berlin Konzerthous'da Prokofiev Konçerto çalarak gerçekleştirdi. Bu konserinde Alman eleştirmenlerden çok olumlu eleştiriler alan Ulucan; Cihat Aşkın'ın rehberliğinde solistlik çalışmalarını sürdürmenin yanı sıra 2007 Caka Ayvacık, 2008 Caka Sapanca Kırkpınar, 2008 Caka Ordu, 2009 CAKA İstanbul Keman Yaz Okulları ile 2010 Caka Beypazarı Keman Kış Okulu'nda Eğitmen olarak görev almıştır.

2009 yılı Temmuz ayında Kalan firması tarafından yayınlanan ve Gülnare Şekinskaya ile birlikte seslendirdiği "Sevdana" albümü piyasaya çıkmıştır. Albüm eleştirmenler tarafından da olumlu eleştiriler almıştır.

Sevil Ulucan Weinstein halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında Araştırma Görevlisi olup, Doktora çalışmalarına Venyamin Varsawsky ile devam etmektedir. İkili bu konserde, Brahms, Ravel, Rachmaninov ve Wieniawski’nin eserlerini seslendirecek.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT