Seyr ü Sefa

Seyr ü Sefa

Tarihler: 19 Haziran 2019 Çarşamba ~ 19 Haziran 2019 Çarşamba 19 Haziran 2019 21:00

Yer: Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi

Ücret: 1. Kategori - 275.00 TL 2. Kategori - 200.00 TL 3. Kategori - 100.00 TL Öğrenci - 56.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Kılıç Ali Paşa Mah. Defterdar Yokuşu No:2 Tophane Beyoğlu İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 19, 2019 ~ Haz 19, 2019
47. İstanbul Müzik Festivali, 11-30 Haziran tarihleri arasında müziğe ve şehre farklı bakışlar sunuyor.

Göksel Baktagir kanun
Yurdal Tokcan ud
Ross Daly Girit lirası, rebab, erhu
Kelly Thoma Girit lirası
Zohar Fresco vurmalı sazlar

Derviş Mehmed
Hicaz Peşrev

Sefarad Şarkısı
La Rosa Enflorece

Suriye Halk Şarkısı
Ya Mariam El Bekr

Ermeni Halk Şarkısı
Volor Molor (Yardan Gelen Haber)

Sultan Abdülaziz
Hicaz Sirto

Afgan Halk Şarkısı
Leyli Can

Göksel Baktagir
Nihavend Saz Eseri, “Unutmak Mümkün mü?”

Yurdal Tokcan
Nihavend Saz Eseri, “Sabah Rüzgarı”

Ross Daly
Makrinitsa

Ross Daly
Uşşak Saz Eseri, “Lunar”

Göksel Baktagir
Hicaz Sirto, “Haliç”

Ross Daly
Hicaz Saz Eseri, “Momentus”

Ermeni Halk Şarkısı
Al Ayloughs (Ala Kız)

Göksel Baktagir
Hüseyni Saz Eseri, “Ekin Zamanı”

Azeri Halk Şarkısı
Azeri

Anon.
Hüseyni Kırkağaç Zeybeği

Tanburi Cemil Bey
Hüseyni Saz Eseri, “Çeçen Kızı”

Yurdal Tokcan
Gürcü Kızı

*Arasız 70’ sürer.

Çatısı altında ticaretin olduğu kadar kültürler arası alışverişin de serpilip geliştiği Kapalıçarşı’nın 555 yıllık sokaklarında bu kez sizleri, Osmanlı klasik müzik geleneğinin zenginliği ve inceliğinin coşkulu Balkan ve Girit ritimleriyle birleştiği eşsiz bir yolculuk bekliyor. Bu konserde makamsal müzik dünyasının farklı geleneklerinden beslenen eserlerin usta müzisyenlerin ellerinde nasıl yeni ve orijinal yapılara biçimlendirilebileceğine şahit olacaksınız ve bu geniş müzik dünyasının gizemleri arasında mesafelerin ve zamanın ötesinde bir seyr ü sefaya çıkacaksınız.

Ross Daly ve Kelly Thoma’nın Girit lirası üzerine çalışmaları günümüzde Yunanistan’dan yükselen en heyecan verici ve yenilikçi sesler arasında kabul ediliyor. İrlanda kökenli Ross Daly, 1975’ten beri Girit’te yaşıyor. Birbirinden farklı ve görünürde ilgisiz müzik geleneklerinden gelen sanatçıları bir araya getiren çalışmalara odaklanan Daly, 1982’de kurduğu Labyrinth Music Atölyesi’nde, Seyir Ensemble örneğinde olduğu gibi, benzersiz kalite ve derinlikte işbirlikleri ortaya çıkarmakta. Daly’nin öğrencisi Kelly Thoma, Labyrinth topluluğunun yanı sıra White Dragon, Circle in the Crossroads, IRIS, Tokso Yaylı Çalgılar Dörtlüsü ve 7 Lois Orkestrası gibi çeşitli uluslararası topluluklarda da çalıyor. Onlara Türkiye’den katılan udi Yurdal Tokcan ve kanuncu Göksel Baktagir çalgılarında önde gelen virtüözler olmalarının yanı sıra Osmanlı klasik müziğine getirdikleri orijinal ve yaratıcı yaklaşımlarıyla tanınıyorlar. Birlikte seslendirdikleri Azeri isimli eser, Hz. İsa’nın Son 12 Saati filminin müzikleri arasına girdi. Yurdal Tokcan ayrıca Cennetin Krallığı filminin müziklerinde de icracı olarak yer aldı. Jordi Savall’ın çeşitli konser ve albüm projelerinde, Kudsi Ergüner’in topluluklarında ve Mercan Dede Ensemble ile yurtiçi ve dışında çalışan sanatçı, İstanbul Fasıl Grubu ve İstanbul Tasavvuf Müziği Topluluğu ile sanat yönetmeni olduğu İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’nda da Göksel Baktagir ile beraber. Kanunun imkanlarını ve sınırlarını geliştirmek üzere çeşitli teknikler geliştiren Baktagir ayrıca uluslararası caz gruplarıyla da konserler veriyor. Türkiye kökenli İsrailli perküsyoncu Zohar Fresco’nun ise özellikle bendirdeki ustalığının dünyada üzerine yok. Fresco’nun Philip Glass, Glen Velez ve Zakir Hussain ile konser ve albümleri mevcut.

- Öğrenci biletleri sadece IKSV gişelerinde satılmaktadır.- Öğrenci izleyicilerimizin kontrol için geçerli kimlik ya da belgelerini yanlarında bulundurmalarını rica ederiz. - Her ayrı gösterim için Siyah, Beyaz, Kırmızı ve Turuncu Lale Kart üyeleri iki (2), Sarı Lale Kart üyelerimiz bir (1) adet bilet için indirim alabilirler.- Konserlere 7 yaşından küçük çocukların getirilmemesi rica olunur. 7 yaş ve üzeri çocuklar için bilet alınması gerekmektedir.- İzleyicilerimizin konserlere vaktinde yetişmek üzere titizlik göstermelerini önemle rica ederiz. Geç kalan izleyicilerimizin girişleri ara ve/veya alkış arasında sağlanacaktır Ara olmayan konserlerde geç gelen izleyiciler salona alınmayacaktır. Bilet iadesi yapılmayacaktır.- Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. - Programda değişiklik yapılmadığı sürece bilet iadesi yapılmaz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT