Sibel Köse & Önder Focan & Enver Muhamedi Trio

Sibel Köse & Önder Focan & Enver Muhamedi Trio

Tarihler: 02 Eylül 2019 Pazartesi ~ 02 Eylül 2019 Pazartesi 21:30 - 00:15

Yer: Nardis Jazz Club

Ücret: Giriş: 50 TL, Öğrenci: 35 TL

Nereden Alınır: Mekan Gişe

Adres: Kuledibi Sok. No:14 Galata Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 244 63 27

Web: http://www.nardisjazz.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 2, 2019 ~ Eyl 2, 2019

Sezon açılış konserimizde değişik projelerde birlikte olan sanatçılar bu kez trio olarak birlikte olacaklar. Standartlar, düzenlemeler Önder Focan ve Enver Muhamedi’nin elinden, Sibel Köse’nin sesinden bambaşka bir renge bürünecek.

Sibel Köse Ankaralı. TED Ankara Koleji’nin ardından ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Caz ile ilgili ilk çalışmalarına üniversitede öğrenci olduğu yıllarda başladı. Polonya’da seminerlere katıldı. 1987 yılından bu yana Sibel Köse konserlerde, radyo ve TV programlarında yer almakta, yerel ve uluslararası caz festivallerine katılmaktadır. Polonya’nın Zamosc kentinde düzenlenmiş olan Uluslararası Caz Vokalistleri Yarışması’nda birincilik ödülü aldı. “Nina Simone Tribute” konserinde Dee Dee Bridgewater, Raul Midon ve Stacey Kent ile aynı sahneyi paylaşan Köse, Polonya’da bir de albüm çıkardı. Atölyesinde ilgi duyan her yaştan caz sever vokaliste vokal eğitmenliği de yapmaya devam etmektedir.

Önder Focan Türkiye’nin önde gelen caz gitaristlerindendir. 1975 yılında 19 yaşında iken tamamen caza yöneldi. Cazı ODTU yıllarında mühendislik okurken kendisi çalışarak öğrendi. Pek çok uluslararası festivalde, konserlerde çaldı. 14 CD ve 1 DVD kaydı piyasaya çıkardı.

1980 yılında İstanbul’da doğan Kağan Yıldız, ilk müzik derslerine müzik öğretmeni olan dayısı Orhan Akıncı ile başladı. 1991 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı kontrbas bölümünü kazanarak Yrd. Doç. Engin Babahan ile çalışmalarını sürdürdü. Öğrencilik yıllarında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nda çalan Yıldız, 2002 yılında mezuniyet sonrası çalışmalarında caz müziğinde devam etme kararı alarak Türkiye’nin önde gelen isimleri ile aynı sahneyi paylaştı. 2006 yılında Kerem Görsev Trio ile çalmaya başlayan müzisyen, Türkiye ve yurtdışında bir çok festivalde çaldı. İstanbul’da Benny Golson, Freddy Cole, Dena De Rose, Kevin Mahagany, Jim Rotondi, John D’earth, Dave Samuels, Alain Mallet (Caribbean Jazz Project) gibi isimlerle de aynı sahnede konser yapma fırsatı buldu. 2017 yılında kayıtları yapılan ve piyanist Can Çankaya ile ortak duo projeleri Timeless albümü 2018 yılında piyasaya çıktı. Kağan Yıldız konser çalışmaları dışında Bahçeşehir Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı caz bölümünde kontrbas dersleri vermektedir.

Enver Muhamedi Kosova’da, eskiden rock ve caz müziğin merkezi olarak bilinen Mitrovica’da doğdu. Müzik okulunda gitar, daha sonra müzik lisesinde kontrbas eğitimi aldı. Lisede iken Tilburg’daki Fontys Rock Academie ile bağlantılı Mitrovica Rock School’a da devam etti. Her iki okuldan da mezun oldu ve Rock School’da bas öğretmeni olarak çalıştı. Kosova ve Arnavutluk’ta birçok grup ve orkestrada kontrbas ve bas çaldı. Arnavutluk’ta NGOM Fest’te bir grupla, daha sonra Kosova’dan Gipsy Groove ile birlikte konserler verdi. İstanbul’a yerleşen besteci ve çoklu enstrümanist Muhamedi, BÜ Caz Akademisindeki kontrabas eğitiminin yanı sıra Türkiye’de ve Avrupa’daki caz festivallerinde, önemli caz mekanlarında farklı müzisyen ve gruplarla sahne alıyor.

Sibel Köse (vo),
Önder Focan (g),
Enver Muhamedi (b).

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT