Sokak Festivali - 1 Gün

Tarihler: 27 Nisan 2019 Cumartesi ~ 27 Nisan 2019 Cumartesi 27 Nisan 2019 10:00

Yer: KüçükÇiftlik Park

Ücret: 2. İndirimli Dönem Bilet Fiyatları: Etkinlik günü kapıda bilet fiyatları yükselecektir. 1. Gün - 85.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Kadırgalar Cad. No:4 Maçka Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 231 30 45

Faks: 0212 231 19 74

Web: http://www.kucukciftlikpark.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 27, 2019 ~ Nis 27, 2019
Geçmişle geleceği birleştiren Sokak Festivali 27 - 28 Nisan'da Küçükçiftlik Park'ta!

Türkiye’de ilk defa akustik ve elektronik canlı performansıyla Selda Bağcan ve aynı sahnede misafir dj’ler Acid Pauli, Cafi, İpek İpekçioğlu,  nostaljik sesiyle, eski şarkıların güçlü temsilcisi Göksel ve Yasemin Mori, Cem Yıldız, Ekin Beril, Monality, Selin Sümbültepe, Uninvited Jazz Band sahnemize geliyor.

New York ve Miami’de dijital sanat enstalasyonları yapan Media Art sanatçısı Sali Ferad küratörlüğünde, her sahne performansına özel planlanan Digital Art Technology uygulamaları eğlenceni ikiye katlayacak. "Korkarım Çok Eğleneceğiz” retro partisi mi dedin kuzum…

Elinde en sevdiğin sokak lezzeti, canlı müzik performansı eşliğinde, arkadaşlarla çimlere sere serpe uzanmak... 
Ya da müziğin ritmine kendini kaptırıp, dans etmek... 

Ne dersin? Bizce "İyi ki geldik" dersin!

Festival programı:

27 Nisan Cumartesi:
10:00-11:00 Yoga By Göksu
11:00-12:00 Buket Demirkol ve Aslı Karahan ile Pilates
13.00-15:00 Korkarım Çok Eğleneceğiz Partisi (Eski Türkçe Partisi)
15:00-17:00 Uninvited Jazz Band
17:30-19:30 Ekin Beril
20:00-22:00 Yasemin Mori
22:00-24:00 Göksel

28 Nisan Pazar:
10:00-11:00 Yoga By Göksu
11:00-12:00 Buket Demirkol ve Aslı Karahan ile Pilates
13.00-15:00 Korkarım Çok Eğleneceğiz Partisi (Eski Türkçe Partisi)
15:00-17:00 Selin Sümbültepe
18:00-20:00 Monality (Sunday Afternoon Mood Party by Monality)
20:00-22:00 Cem Yıldız
22:00-24:00 Selda Bağcan / Akustik & Elektronik Canlı Performans /Türkiye’de ilk defa

1.SAHNE PERFORMANSLARI

Harika bir festivalle karşındayız!

Selda Bağcan, Göksel, Cem Yıldız, Yasemin Mori, Ekin Beril, Monality, Uninvited Jazz Band, Selin Sümbültepe, sürpriz partiler ve daha fazlası, sahnemize geliyor!

New York ve Miami’de özel sanat uygulamaları yapan Media Art Artist Sali Ferad küratörlüğünde, her sahne performansına özel planlanan Digital Art Technology uygulamaları eğlenceni ikiye katlayacak. Elinde en sevdiğin sokak lezzeti, canlı müzik performansı eşliğinde, arkadaşlarla çimlere sere serpe uzanmak... 
Ya da müziğin ritmine kendini kaptırıp, dans etmek...
Ne dersin? Bizce "İyi ki geldik" dersin! 

Tüm sahne programı için takipte kal, sokağın parçası ol!  

2.SAHNE PROGRAMI 
Cumartesi:

.   13.00-15:00 Korkarım Çok Eğleneceğiz Partisi (Eski Türkçe Partisi)

“Eskiden her şey daha güzeldi” diyorsan… Sıkı dur. Ya da durma!
80’ler ve 90’ların partisi ”Korkarım Çok Eğleneceğiz”; nostaljik oyunlar, unutulmaz replikler, karakterler ve şarkılarla bizi özlediğimiz günlere döndürecek!
Turist Ömer, Hababam Sınıfı, Beyaz Kelebekler, Nuri Alço, Hülya Avşar, Yaşar Alptekin ve dansı, kelebekli tokalar, vatkalar, halka küpeler diyoruz! ·         

15:00-17:00  Uninvited Jazz Band

Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Amerika ve İngiltere gibi farklı kültürlerden müzisyenlerin, İstanbul’da kurduğu Uninvited Jazz Band, 1920 ve 1930’ların caz ve blues standartlarını festival sahnesine taşıyacak. Eğlencenin doruklarında, cazın kalbinde olacağız! ·         

17:30-19:30  Ekin Beril
Müziğe küçük yaşlarda başladı, biz ise onu kendi hazırladığı cover videolar sayesinde tanıdık. Akıp giden şarkıların, “kendine özgü”lüğün yetenekli ismi Ekin Beril sahnede olacak. ·        

20:00-22:00  Yasemin Mori
“Hayvanlar” albümü ile hayatımıza girdi ve her albümüyle farklı renklerini önümüze serdi. Müzikalitesi ve ruhuyla heyecanlandıran, alternatif şarkıların enerjisinde coşturan Yasemin Mori ile sahnede “Aslında Bir Konu Var” diyeceğiz, kesin!  ·         

22:00-24:00  Göksel
Türk pop tarihinin gelmiş geçmiş en kült albümüne sahip! Nostaljik sesiyle, eski şarkıların güçlü temsilcisi Göksel, performansıyla nefesleri kesecek. Ne diyelim? “Baksana Talihe”   

Pazar

13.00- 15:00 Korkarım Çok Eğleneceğiz Partisi (Eski Türkçe Partisi)

“Eskiden her şey daha güzeldi” diyorsan… Sıkı dur. Ya da durma!
80’ler ve 90’ların partisi ”Korkarım Çok Eğleneceğiz”; nostaljik oyunlar, unutulmaz replikler, karakterler ve şarkılarla bizi özlediğimiz günlere döndürecek! Turist Ömer, Hababam Sınıfı, Beyaz Kelebekler, Nuri Alço, Hülya Avşar, Yaşar Alptekin ve dansı, kelebekli tokalar, vatkalar, halka küpeler diyoruz!

15:00-17:00  Selin Sümbültepe

Kendisi anlattığı hikayenin ruhuna göre tarzlar arasında gezinen, müzikal bir hikaye anlatıcısı! Klasik müzik temelinin üzerine inşa ettiği yenilikçi arayışla, kendini Selin Sümbültepe performansının tam içinde bulabilirsin.     

18:00-20:00  Monality (Sunday Afternoon Mood Party by Monality)

Deep tech, etnik elektronik müzik ve dans parçaları… Allen Hulsey ve Erdem Tunalı’nın kurduğu bu elektronik müzik ikilisi festivalde bir rüzgar estirecek! 

20:00-22:00  Cem Yıldız
"Modern Zaman Aşığı" olarak bilinen Cem Yıldız, yarattığı film müziklerinden solo çalışmalarına, uluslararası bir hit olan Acid Arab işbirliğine ve Barış K ile beraber kurucusu olduğu "İnsanlar" grubunda imza attığı karakteristik sound'a dek, Türkiye ve dünya çapında yer aldığı bir çok projede adından sıklıkla söz ettiriyor.  Anadolu müziğini saykodelik ve folk acid tarzıyla birleştiren multi-enstrümantalist Cem Yıldız, şamanik performansı ile Sokak Festivali sahnesini büyülemeye gelecek.

22:00-24:00  Selda Bağcan (Türkiye’de İlk defa Akustik& Elektronik Canlı Performansı ile)

1970’lerden beri efsane… Türk halk müziği ve Anadolu rock tarzlarını bünyesinde harmanladı, şarkılarındaki mesajlar içimize işledi. Selda Bağcan, tüm zamanları aşan sesi ve yorumlarıyla geliyor. Çok heyecanlıyız, çok! Dünya festivallerinde ve yurt dışındaki gece kuluplerinde çok çalınan veAcid Pauli, Ambassadeurs, Catwork, Hey Douglas, İpek İpekçioğlu, Cafi, Doğukan Manço gibi ünlü DJ’ler tarafından remixi yapılan Selda Bağcan şarkıları, İstanbul'da ilk defa Sokak Festivali’nde olacak. Konserin ilk yarısı akustik, ikinci yarısı ünlü DJ’lerin katılımı ile elektronik performans olarak gerçekleştirilecek.    

3.SOKAK LEZZETLERİ

Kokuları almaya başladığını biliyoruz! Türk ve Dünya mutfağından ağız sulandıran tüm tatları, Sokak Lezzetleri Sokağı'nda bulabilirsin! Kokoreç, midye, pilav, hamburger, taco, kumpir, dürüm, sağlıklı seçenekler ve dahası... Onca seçenek arasından dilediğini seçebilir, yemek sonrası keyifli sohbetleri sıcacık bir festival kahvesiyle taçlandırabilirsin. Hem göze, hem mideye... Gönlünce ziyafet çek. Çünkü burası Sokak Festivali! 

4.AKTİVİTELER VE ATÖLYELER
Şehrin en keyifli kaçış noktasında, hiçbir yere gitmeden, her yerde olmak nasıl olur?
Sokak sanatçıları, dans performansları, nostaljik oyunlar ve sürpriz aktiviteler... Serbest stilini konuşturmak istersen de, kendi eğlenceni yanında getirebilirsin. Bir bakmışız, seni "hayatta yapmam" dediğin aktiviteyi yaparken görmüşüz. Belli mi olur: Sokak Festivali çünkü! Gün boyu süren, sınırsız eğlence. Hazır ol sen de!   

5.DENEYİM ALANLARI - NAM-I DİĞER SOKAĞIN FANTASTİĞİ:

-Dijital sanat-teknoloji deneyim alanları: Her bir festival sever, aynı zamanda sanat severdir!

Disco Deneyim Alanı – Once Upon a Time

Geçmiş ve bugün arasındaki çizgi ne kadar ince?
"Once Upon a Time"... Sanal gerçeklik gözlükleri, İstanbul'un eski ihtişamlı günleri ve geçmişin görselleri... 
Bugünün değerini sorgularken, ‘Sokak’ eğlencesinin geçmişine götürüyor. Geçmişten bir discoya ışınlanıyoruz. Yüzde yüz, deneyim. Sali Ferad ve Zeynep Arolat imzasıyla… 

Mürror
‘Sokak’ın bir diğer fantastiği Mürror’dan haberin var mı? 
Yani ‘Gülümseten Ayna’dan…
Berk İlhan’ın tasarımı olan bu sihirli ayna, kendine gülebilmen için deneyim alanında seni bekliyor olacak.
-Inogarart Digital Art Technology & 3D Print Art Sergisi: Amerikalı misafir sanatçı Heidi Boisvert'in liderliğindeki dijital ve yeni medya projeleri, festival alanımızda yerlerini alıyor. Büyük keyif. Yaşasın sanatta erişilebilirlik! 

3D Painting & Doğa Yılmaz
Doğa Yılmaz, yeni bir sanat trendi haline gelen ‘3D Painting’ ile en güzel renklerini konuşturacak. Neler göreceğiz, merak ediyoruz!

-Çocuk alanı: Sokak Festivali'nde çocukları pistten almıyoruz! Çünkü onlar için de çok eğlenceli olacak! -Spor ve sağlıklı yaşam alanı: Sporla aran nasıl? 

Festivali sporsuz bırakmadık. Sağlıklı yiyeceklerimiz ve spor aktivitelerimiz seni bekliyor olacak!
10:00'da Göksu Coşkun'un önderliğinde yoga ile güne başlıyoruz! 
11:00'da Buket Demirkol ve Aslı Karahan ile pilatese geçiyoruz. Hemen ardından çocukluğumuzun oyunları seksek, ip atlama, hula hop derken… Zumbayla enerjimizi yükseltiyoruz. Oyun parkurundan bahsetmiş miydik?

‘Sokak ruhu’ diye boşa demiyoruz!
-Moda alanı: Takı, aksesuar, kıyafet, hediyelik eşya... 

Senin için bir pazar yerimiz var. İster kendine, istersen sevdiklerine festival hatırası olacak hediyeler alabilirsin. 
"Hadi bir şeyler bakalım" diyen arkadaşını dinle, alışverişini yapmadan dönme.

6.DESTEKLİYORUZ

-Dostuz! Festivale minik dostunla gelebilirsin tabi ki.
NOT: Biz de sevebiliriz, değil mi?  -Paylaşıyoruz

Sokak demişken, sokaktaki gerçek dostlarımızı da hatırlatalım! Festival alanındaki yiyecekler, profesyonel ekipler tarafından ayrıştırılarak, karınlarını doyuracak. Tüm 'Sokak'; bu mutluluğu paylaşacağız!

Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7 – 13 yaş arası çocukların, yeteneklerini geliştirebilmeleri amacıyla atölye ve eğitimler düzenleyen ‘SosyalBen Vakfı’, ihtiyacı olan çocuklara destek için kurulan ‘Sayende Derneği’ ve dünyanın öncü çocuk hakları savunucusu ‘UNICEF’ de festival alanında olacak. Biz de mutlu bireyler yetiştiren bir toplum hayal ediyoruz! 

- 13 yaşa kadar bilet ücreti alınmamaktadır. Bilet satış noktasında kimlik göstererek festival alanına girebilirler. - 18 yaş altı katılımcılar festivale ebeveynleri ile gelebilirler. 18 yaş altı katılımcılardan ebeveynleri sorumludur. Kayıp durumunda sahneden anons yapılacaktır. - Festival alanında tadım-sunum-satış alanları bulunmaktadır. - Festival alanına evcil hayvanlar, tasmaları çıkarılmadan ve tüm sorumluluk hayvan sahibinde olacak şekilde alınacaktır. Evcil hayvanlarınızı yeme-içme alanlarındaki sıcak servislerden uzak tutmanızı rica ederiz. - Festival alanına yiyecek ve içecek sokmak yasaktır. - Festival alanına kesici, yanıcı, patlayıcı ve ruhsatlı/ruhsatsız silah ve lazer ekipmanları sokmak yasaktır. - Festivalde oturma düzeni bulunmamaktadır. - Hava koşullarından dolayı, organizatör festivali iptal etmediği sürece, bilet iadesi yapılmamaktadır. - Biletinizi kaybetmeyiniz. Kaybolan biletler için yeni bir bilet vermek mümkün değildir. - Organizatör, herhangi bir nedenle bilet bedeli iadesi yaparak festivali iptal etme hakkına sahiptir.- Organizatör festival için uygun bulmadığı kişileri ücretlerini iade ederek içeri almama hakkına sahiptir.- Güvenlik görevlileri tarafından tehlikeli ve ya uygunsuz kabul edebilecek her türlü gereçler festival alanına alınmayacaktır. - Organizatör acil bir durumda, festivali durdurma, seyircileri festival alanında tutma ve festivali erteleme haklarına sahiptir.- Festival kapısında ve etrafında branda, broşür, stand vs. tanıtım materyali dağıtılması kesinlikle yasaktır.- Festival yönetimi kayıp eşyalardan sorumlu değildir. Kaybolan eşyaların info deskine getirilmesi durumunda mikrofon ile bilgilendirme yapılacaktır.- Katılımcılar; festival alanı içinde gerçekleştirilecek her türlü görüntü çekimi için şahsi izin vermiş sayılır ve organizatörler yapılan çekimleri promosyon ve/veya reklam amaçlı kullanım hakkına sahiptir. Sözleşmeli katılımcı markalar ile paylaşma hakkında sahiptir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT