Sonar İstanbul

Sonar İstanbul

Tarihler: 08 Mart 2019 Cuma ~ 08 Mart 2019 Cuma 08 Mart 2019 18:00

Yer: Zorlu Performans Sanatları Merkezi-Çeşitli Mekanlar

Ücret: Bilet Fiyatları Normal Kombine1.Ön satış 250.00 TL - (Tükendi)2. Ön satış 300.00 TL - (Tükendi)3. Ön satış 350.00 TL - (Tükendi)4. Ön satış 410.00 TL - (Sınırlı sayıda)Final Satış 490.00 TLVIP Kombine1.Ön satış 600.00 TL (Tükendi) 2.Ön satış 700.00 TL (Tükendi)3.Ön satış 800.00 TL (Tükendi)Final Satış 950.00 TL - -

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 8, 2019 ~ Mar 8, 2019
Elektronik müziğin kalbi Sónar Istanbul, 8-9 Mart’ta %100 Müzik desteğiyle Zorlu PSM’de atacak.

Sónar Istanbul’un merakla beklenen programında: 
Ah! Kosmos, Ashes By Martin Messier & Yro, Ben Frost (360° Live), Bicep (Dj Set), Blossoms Live Cinematic Soundscape By Tolga Böyük, Cava Grande, Claire By C/A, Deena Abdelwahed - Khonnar Live, Delight Visual Moods By Ahmet Said Kaplan (Decol) & Alican Okan (Audiofil), Dj Lag, Dj Seinfeld, Dj Stingray, Dvs1, Fjaak (Live), Gazelle Twin, George Fitzgerald (Live), Haai, Havantepe, Henrik Schwarz, Impromptu Rockforms By Ali Demirel & Kaan Bulak, İz, Just D, Kobosil, Laurent Garnier,Loradeniz (Dj Set), Matador, Membrane By Push 1 Stop & Wiklow, Mindshifter (Live), Modeselektor (Live), Modular Live By Caterina Barbieri, Nomad By Tundra Collective, Nos By Nos Visuals & Gökalp Kanatsız, Octo Octa, Seko, Special Request, The Field, Tijana T, Tufan Demir, Volvox, Wave A Metanarrative By Tolga Böyük & Ali Bozkurt yer alıyor. 

Geçtiğimiz yıl ikinci kez Zorlu PSM’yi müzik, yaratıcılık ve teknolojinin merkezine dönüştüren Sónar Istanbul, 8-9 Mart 2019 tarihlerinde yine elektronik müzik dünyasının birbirinden değerli DJ/prodüktörlerine ev sahipliği yapacak.

Sonik dans üreticisi: Modeselektor
İlk Sónar Istanbul’un onur konuklarından biri olan Moderat’ın iki bilinenli denklemi olan Modeselektor, rotasını yeniden İstanbul’a çeviriyor. Bu yıl 25. yaşını kutlayan Sónar Barcelona’da sahne alan Gernot Bronsert ve Sebastian Szary ikilisi, hayal güçlerinin sınırını zorlayan dans odaklı  canlı performansları ile karşımıza çıkacak. Geçtiğimiz Haziran ayında gelenek haline getirdikleri kendi isimlerini taşıyan derleme albümlerinin 4. sünü  yayımlayan Modeselektor, geçen ay “Wealth” isimli yeni şarkılarıyla duyurdukları yoldaki albümleri “Who Else”i plak şirketleri Monkeytown  etiketiyle 22 Şubat’ta paylaşacak ve hemen ardından Sónar Istanbul’da elektronik müzik sevenlerle buluşacak.

Gerçek bir kas gücü: Bicep
Bicep'in müziği, hem klasik hem de çağdaş alandaki yüksek house ve techno dozlarının yanı sıra elektro, italodisco, garaj, deneysel ve biraz da psychedelic etiketlerden oluşmakta. Bicep’in geçtiğimiz yıl Ninja Tune bayrağı altında kendi isimleri ile yayımladıkları ilk albümlerini her formatta ve her ortamda dinleyebilirsiniz. Dizüstü bilgisayar, kulaklık ya da bir gece kulübü. Her koşulda tesir etmeyi başaran bu albümü dinleyebileceğiz listeye şimdi Sónar İstanbul’da dahil oldu. Matt McBriar ve Andy Ferguson, uluslararası elektronik müzik sahnesinin en güçlü ve en saygın ortaklıklarından birini oluşturuyor. 2010'dan bu yana yayımladıkları EP'leri, single'ları ve remiksleri ile farklı türler arasında gezinen prodüksiyon yelpazelerini ve kimlikleşmiş müziklerini tüm dünyaya kanıtlayan Bicep, Sónar İstanbul’da elektronik müzikteki kas gücünü dinleyicilere gösterecek.

Maestro: Laurent Garnier
Bugünlerde sıklıkla konuşulan ve altın çağını yaşayan Fransız elektronik müzik sahnesinin kıdemli DJ/prodüktörü olarak maestro etiketini taşıyan Lauren Garnier, 90’lı yılların başından günümüze taşıdığı tutkusuyla Sónar İstanbul’un onur konuklarından biri olacak. Zengin müzik kültürü ile tam bir ses kaşifi olan Lauren Garnier, bugüne kadar Ed Banger, Kompakt, MCDE, 50 weapons, Hypercolour gibi pek çok saygın plak şirketinin etiketiyle sayısız albüm, single ve remiks yayımladı. Çeyrek asırdan fazla süredir tüm dünyayı dans ettiren Fransız sanatçı, küratör titizliği ile hazırlanmış ses yelpazesi geniş DJ seti ile bu sefer Sónar İstanbul seyircisiyle buluşacak.

Sónar Istanbul’un sesi sınırları aşıyor!
Elektronik müzik başlığı altında her biri kendi sesleri ile iz bırakmış yetenekli prodüktör ve grupları ağırlayacak Sónar Istanbul’un programından duyurulan ilk isimler; 360 derecelik özel sahne performansıyla farklı bir festival deneyimi yaşatacak olan Ben Frost; ilk albümünü geçtiğimiz ay yayımlayan Tunus müzik sahnesinin avant-garde elektronik projesi Deena Abdelwahed, Alman mühendislik harikası ve kıdemli DJ/Prodüktör Henrick Schwarz, Kompakt plak şirketinden kalite standardını almış İsveçli ambient tekno prodüktörü The Field, Monkeytown Records’un kanatları altında 10 yıldır Alman garantili tekno üretimleriyle dikkatleri üzerine çeken trio FJAAK, avangart müzikal duruşuyla kendi alanını oluşturan İngiliz prodüktör ve müzisyen Gazelle Twin, melankoli ve elektronik müziği başarıyla sentezleyen Domino Records sanatçısı George Fitzgerald; house, acid, afro ve disco etkileri taşıyan setleri ile dikkat çeken HAAi; hiptonize eden synth’lerle örülü tekno setleri ile ün salan Berghain’in resident DJ’iKobosil; house müzik ailesinin düşük frekanslı ve minimal üyesi qgom’un Güney Afrikalı temsilcisi DJ Lag; 2016 yılında “En İyi Canlı Performans Sergileyen Sanatçı” ünvanı ile parlak bir üne sahip olan Matador, Detroit şehrinin mekaniğinden çıkmış tekno müziği temsil eden DJ Stingray, doğaçlama ve beklenmedik seslerin adresi Octo Octa; lo-fi house müzik ismini literatüre sokan İsveçli prodüktör DJ Seinfeld, Belgrad şehrinin elektronik müzik dünyasına kazandırdığı kıymetli DJ ve prodüktör Tijana T veBrooklyn underground sahnesinin dominant gücü Volvox oldu. 8-9 Mart 2018’de Zorlu PSM’de düzenlenecek Sónar Istanbul programından yeni isimler açıklanmaya devam edecek.

Geleceğin perdesi görsel-işitsel şovlarla aralanacak
Müzik, yaratıcılık ve teknolojiyi bir araya getirdiği programıyla festival dünyasında deneyim odaklı etkinliklerin başında gelen Sónar’ın İstanbul ayağı, yerli ve yabancı sanatçılardan oluşan görsel-işitsel performansların yer aldığı programı açıkladı. İnsani duyguları merkezine alan multimedya performanslar ve sürükleyici ses ve ışık şovları ile isimlerini duyuran St.Petersburg merkezli sanatçı kolektifi TUNDRA’nın en son projesi “Nomad”; sadelik ve nesnelliği ön plana çıkaran ses algısı ve makine zekasını kullanımı ile dikkat çeken Caterina Barbieri’nin modüler şovu; Islandman projesiyle 2018 yılında Montreux Caz Festivali’nde yetenek ödülünü kazanan Tolga Böyük’ün 1923 yılında çekilmiş sessiz bir filme yapacağı emprovizasyon performansı “Blossom”; interaktif yeni medya sanatçısı Push 1 Stop ve Wiklow’un ultra gerçeklik yansıması olarak adlandırdığı “Membrane” projesi; cisimlerin elektromekanik özelliklerini kullanarak performanslar hazırlayan Martin Messier’in Yro ile gerçekleştireceği “Ashes” isimli son projesi; elektronik müzik efsanesi Richie Hawtin’in yıllardır sahne ve ışık tasarımını yapan multimedya sanatçısı Ali Demirel ve yeni neslin dikkat çeken isimlerinden klasik müzik piyanisti Kaan Bulak’ın güçlerini birleştirdiği “Impromptu Rockforms” performansı; derin öğrenme ve yapay zeka teknolojilerini kullanan C/A’in dünyaca ünlü prodüktör ve şarkıcı Grimes’a ithaf ettiği “Claire” şovu; geliştirdikleri özel yazılım ile canlı görsel üretimi yapan NOS Visuals’ın müzisyen Gökalp Kanatsız ile iş birliğinden doğan “NOS” isimli şovu; yeni medya sanatçısı Ali Bozkurt’un yarattığı görsel dünyaya Tolga Böyük’ün müziğiyle süslediği “Wave: a metanarrative” performansı; yeni medya sanatçısı Ahmet Said Kaplan ve ses tasarımcısı Alican Okan’ın iki boyuttan üç boyuta geçen “Delight” adlı şovu Sónar İstanbul ziyaretçilerine benzersiz deneyimler yaşatacak.

Karmaşık sistemler, davranışlar, algoritmalar ve yazılımlar üzerine çalışan Memo Akten’in 16 metre uzunluğundaki interaktif projesi “Body Paint” ise Sonar +D kapsamında, Digilogue Space’de her yaştan ziyaretçiyle buluşacak.

- Festival alanına girecek herkes, yaş alt-üst sınırı olmaksızın bilete tabidir. - 18 yaş altı katılımcılar, festivale anne ve/veya baba refakatinde katılabilir. 8 yaş altı katılımcılar ise festival alanına alınmayacaktır.- Bileklikler festival alanına giriş yaparken takılır ve festival boyunca taşıma zorunluluğu bulunmaktadır. - Kimliği yanında olmayan bilet sahipleri etkinlik alanına alınmayacaktır. - Festival alanında yiyecek-içecek satışı yapılacağı için, dışarıdan yiyecek ve içecek getirilemez.- Festival, her türlü hava koşulunda gerçekleştirilecektir. - Festival alanına profesyonel ses ve görüntü araçları (video kamera ve fotoğraf makinası), selfie ve GoPro selfie çubuğu ile girilmesine izin verilmemektedir.- Festival süresince kayıt yapılmaması önemle rica olunur. Seyirci, sanatçı yönetimi uygun gördüğü takdirde görsel-işitsel kayıt cihazlarına el konabileceğini kabul eder.- El çantalarında taşınan  tüm sıvı, jel, parfüm, deodorant gibi maddelerin içeri alınmasında bazı kısıtlamalar olacaktır.- Yanıcı ve/veya patlayıcı sıvı veya gaz maddeler, biber gazı ve ‘teaser’lar festival alanına kesinlikle alınmayacaktır. - Organizasyon firmasının, programda, performans saatlerinde veya bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkı saklıdır. - Organizasyon sahibi, diğer misafirleri rahatsız eden /edecek nitelikte, uygun görmediği kişileri etkinlik için bilet bedelini iade etmek koşuluyla, etkinlik mekanına kişiyi almama hakkına sahiptir.- Bu bilet, bilet kesiminde takılacak bileklik ile birlikte, bilet sahibine organizatör tarafından belirlenmiş saatler arasında festival alanına giriş hakkı verir. Bilet ve/veya bilekliğin kaybolması, bilekliğin bilekten herhangi bir şekilde çıkarılması, giriş hakkının kaybına yol açar. Bilet ve/veya bileklik kaybından Biletix ve Organizatör sorumlu değildir.- Festival alanı açılış saati 19:00’dır.- 9 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek olan Sonar +D programı başlangıç saati 10:00'dır.VIP Bilet Kapsamı- Sonar Club VIP özel alan - Sonar Lab VIP özel alan - VIP Lounge alanı - VIP özel WC - Sonar Istanbul VIP yaka kartı- Ücretsiz VIP vestiyer - Ücretsiz otopark kullanımı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT