Söz Saz İstanbul Aşk ile

Tarihler: 06 Şubat 2018 Salı ~ 06 Şubat 2018 Salı 06 Şubat 2018 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: - Tam 30.00 TL İndirimli 20.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 6, 2018 ~ Şub 6, 2018
Hakan Talu şefliğinde gerçekleşecek Söz Saz İstanbul 'Aşk ile' konseri, CRR Konser Salonu'nda sizlerle...

Şef: Hakan Talu
Ses Sanatçıları: Gül Yazıcı, Çiğdem Yarkın
Saz Sanatçıları: Hakan Talu Tanbur, Serkan Halili Kanun, Mete Aslan Ud, Volkan Yılmaz Ney, Gökhan Filizman Yaylı Tanbur, Özgür Özgüler Viyolonsel, Sercan Halili Kemençe, Şevket Aşıkuzun Piyano, Serdar Bişiren Ritim, Ferruh Yarkın Ritim

“Söz Saz İstanbul” topluluğu Türkiye ve dünyanın çeşitli şehirlerinde festivaller, konser salonları, tiyatrolar, müzeler,saraylar, üniversiteler gibi farklı mekânlarda tek başlarına veya değişik gruplarla performanslar sergilemiş olan sanatçıların bir araya gelmesi ile 2010 yılında Tanburi Hakan Talu tarafından kurulmuştur.

"Konserlerini değişik proje başlıkları altında gerçekleştirme prensibini benimseyen “Söz Saz İstanbul” birbirinden farklı konser konularını Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşundan, Cumhuriyetinilk yıllarına ve buradan da günümüze kadar süre gelen geniş bir zaman dilimi içerisinden şeçmektedir.

Çeşitli konser salonlarında performanslar sergileyen ve birçok radyo/TV programına katılan “Söz Saz İstanbul” topluluğu ilk albümlerini “Sevdim Seni” başlığı ile 2011 Temmuz ayında, ikinci albümlerini ise yine aynı yılın Ekim ayında “Sislendi Hava”adı ile yayınlamıştır. 2012 yılında Buhurizâde Mustafa Itrî’nin 300. vefat yılı dolayısı ile Türkçe / İngilizce kitapçıklı 1597-1925 yıllarıarasındaki klâsik repertuardan oluşan “Yenikapı Mevlevihanesi”adındaki üçüncü albümünü sanatseverlerin beğenisine sunmuştur.Söz Saz İstanbul’un dördüncü albümü Osmanlı İmparatorluğu sondönemi ile Cumhuriyet’in ilk yıllarına tanıklık etmiş olan Kaptanzâde Ali Rıza Bey’in (1881-1934) eserlerinden meydana gelen “Denizde Akşam”, son albümü ise Osmanlı klâsik, yakın dönem ve günümüzsaz eserlerinden oluşan “Yaşayan Gelenek” tir.

Söz Saz İstanbul topluluğu “Aşk ile” başlıklı konserinde Hammamizade İsmail Dede Efendi’den başlayan ve günümüze kadar uzanan geniş bir yelpaze içerisinde bestelenmiş olan söz vesaz eserlerinden meydana gelen bir repertuvarı seslendirecektir.

Kalbe dair olan her şeyin aşk ile yapıldığı inancıyla...."

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT