SPIN Feat Selim Benba

SPIN Feat Selim Benba

Tarihler: 27 Haziran 2019 Perşembe ~ 27 Haziran 2019 Perşembe 21:30 - 00:30

Yer: Nardis Jazz Club

Ücret: Giriş 50.-TL, Öğrenci: 35 TL

Nereden Alınır: Nardis Jazz Club

Adres: Kuledibi Sok. No:14 Galata Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 244 63 27

Web: http://www.nardisjazz.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 27, 2019 ~ Haz 27, 2019
SPIN Feat Selim Benba

Bu akşama özel, kurucu üyelerinden Selim Benba’nın piyano’da konuk sanatçı olarak yer alacağı SPIN, Türkiye jazz sahnesinde aktif olarak yer alan beş müzisyenden oluşan ve ismini ünlü piyanist Thelonious Monk’un meşhur bir hareketinden, kendi etrafında dönmesinden almaktadır. 2000’li yıllarda Sıtkı Sırtanadolu ve Selim Benba’nın önderliğinde kurulan grubun , özgün bestelerinden oluşan “ILK” adlı bir albüm kayıdı da bulunmaktadır.

SPIN’ in müziği, cazın çağdaş kanadında yer alan ve günümüz cazının tadlarını taşıyan, New York’tan Avrupa cazına kadar uzanan bir çizgiye sahip. Grubun bestelerinin çoğunda kuvvetli melodiler öne çıkarken, geniş armonik zemin doğaçlama için grup üyelerine özgür alanlar açmakta. Dinleyiciyle iletişim kurmak, duyguyu karşı tarafa doğru aktarabilmek grubun ana müzikal misyonunu oluşturmakta.

SPIN, bir yandan yakın gelecekte kaydetmeyi planladıkları yeni albümleri için beste çalışmalarına devam ederken, diğer yandan Istanbul jazz sahnesi içinde yoğun olarak performanslarına devam etmektedir.

Yahya Dai (s),
Selim Benba (p),
Sıtkı Sırtanadolu (g )
Anıl Deniz, (b )
Fırtına Kıra (d).

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT