Tekfen Filar - mini

Tekfen Filar - mini

Tarihler: 06 Kasım 2016 Pazar ~ 06 Kasım 2016 Pazar 06 Kasım 2016 16:00

Yer: Zorlu Performans Sanatları Merkezi-Ana Tiyatro

Ücret: - 10.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Zorlu Center Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0850 222 67 76

Web: http://www.zorlucenterpsm.com

E Posta: info@zorlucenterpsm.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 6, 2016 ~ Kas 6, 2016
Tekfen Filar-Mini’den küçüklere büyük konser...

"Tekfen Filarmoni Orkestrası, çocuklara klasik müziği erken yaşta sevdirmek amacıyla kasım ayında küçükler için çalmaya hazırlanıyor. Konsere özel “Tekfen Filar-Mini” ismiyle çıkacak olan orkestra, müziğin “harika çocuğu”  Aziz Shokhakimov yönetiminde 6 Kasım Pazar günü Zorlu PSM Ana Tiyatro Sahnesi’nde çocuklarla buluşacak.

Tiyatro ve sinema oyuncusu Serra Yılmaz’ın anlatımıyla küçükleri keyifli bir klasik müzik yolculuğuna çıkaracak konserde, Strauss’un sevilen polkalarından, Saint-Saëns'ın Hayvanlar Karnavalı’na, Rimsky-Korsakov’un Yaban Arısının Uçuşu’na eğlenceli olduğu kadar öğretici eserler seslendirilecek. Serra Yılmaz müzisyenler, çalgılar ve müziğe dair değerli bilgilerle çocuklara rehberlik ederken, çocukları konserde ve konser arasında renkli sürprizler bekliyor olacak.

Konseri özellikle 5 yaş ve üstü çocuklara tavsiye ediyoruz."

Şef Aziz Shokhakimov Hakkında
Aziz Shokhakimov ilk olarak 2010 yılı Uluslararası Mahler Şeflik Yarışması’nda aldığı ikincilik ödülüyle dikkatleri üzerine çekti. Yarışmadaki başarısının ertesi yılı Dresden, Milano, Moskova, Darmstadt, Bolonya gibi birçok şehirde konserler yönetti. ABD’deki ilk konserini Oregon Senfoni Orkestrası ile 2012 sonbaharında veren bu başarılı genç sanatçı, Kuzey Amerika’ya 2013 yılında dönerek Pasifik Senfoni ve Houston Senfoni orkestralarını yönetti; 2014 yılında da Winnipeg Senfoni Orkestrası’nı yönetti. 

Aziz Shokhakimov Rhein Operası’nda ilk temsilini 2014’te gerçekleştirdikten sonra burada daimi orkestra şefliği pozisyonuna getirildi. 2015/16 sezonunda Aida, Rigoletto, Golden Cockerel, Hoffmann’ın Masalları ve Carmen gibi prodüksiyonları yönetti. 2016 yılından itibaren üç yıl süre ile Milano’daki Verdi Orkestrası’nın Konuk Şefi pozisyonuna getirildi. NDR Hamburg, DSO Berlin ve Slovak Filarmoni gibi orkestralarla ilk konserlerini veren Aziz Shokhakimov, 2015/16 sezonunda Frankfurt Radyosu, Stuttgart Radyosu, Monte Carlo, Milano ve Strasburg orkestralarını da tekrar yönetti.

Aziz Shokhakimov Taşkent’teki Özbek Ulusal Konservatuvarı’nda Profesör V. Neymer’in öğrencisi olarak şeflik okudu. 2005’te, Özbek Devleti tarafından yetenekli genç müzisyenlere verilen Nikhol Ödülü’ne layık görüldü. Özbek Ulusal Orkestrası’nı ilk kez yönettikten sonra 2001’de orkestraya yardımcı şef olarak atandı. O zamandan bu yana birçok konserde yönettiği orkestranın halen birinci şefi olarak görev yapmaktadır. Opera alanındaki ilk şefliğini 2002’de Özbekistan’ın Devlet Akademik Tiyatrosu’nda Bizet’nin Carmen operasını yöneterek yaptı. Aziz Shokhakimov, geçtiğimiz ağustos ayında katıldığı “The Nestlé and Salzburg Festival Young Conductors Award 2016 yarışmasında birinci seçilerek büyük bir başarıya daha imza attı.

Anlatıcı Serra Yılmaz Hakkında
İstanbul’da doğan Serra Yılmaz Fransa’da psikoloji ve tiyatro eğitimi aldı. Dostlar Tiyatro Grubu’nun açtığı yarışmayı kazandıktan sonra ilk sahne deneyimini bu tiyatroda yaşadı. 1983 yılında Atıf Yılmaz’ın “Şekerpare” filmiyle ilk kez sinemada rol aldı. Atıf Yılmaz, Ömer Kavur, Zeki Ökten, Şerif Gören, Ümit Ünal ve Ferzan Özpetek gibi önemli yönetmenlerle çalıştı. 1997’de ilk tiyatro oyunu olan “Diğerlerinin Adı Ali”yi yönetti. Gerek tiyatro, gerek sinemadaki performanslarıyla pek çok ödül alan Serra Yılmaz, sinema çalışmalarının yanı sıra İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oyuncu, dramaturg ve sanat yönetmeni yardımcısı olarak 15 yıl çalıştı.

2005’te İtalya'da sinema ve TV projelerinin yanı sıra tiyatro yapmaya başladı. Halen hem Türkiye, hem de farklı ülkelerde sinema ve tiyatro çalışmalarını sürdürmektedir. 1999 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “Harem Suare” filmdeki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü ve gene aynı filmdeki rolüyle Sinema Yazarları (SİYAD) tarafından verilen Türk Sineması Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görülen Yılmaz, 2002 yılında 21. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde “9” filmiyle En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı.  

“Teyzem”, “Anayurt Oteli”, “Harem Suare”, “Cahil Periler”, “9”, “Karşı Pencere”, “Vanilya ve Çikolata”, “Bir Ömür Yetmez”, “Vavien”, “Kaybedenler Kulübü”, “Nar” ve “Eyvah Eyvah 3” gibi sayısız filmde rol alan Yılmaz, 2011’de 68. Venedik Film Festivali’nin “İlk Yapıt” bölümü jürisinde yer aldı.

2003 yılında “Karşı Pencere”deki rolüyle İtalya’nın en prestijli sinema ödüllerinden David di Donatella’da En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’ne aday gösterildi ve bu adaylıkla Türkiye’den aday gösterilen ilk sinema oyuncusu oldu. Serra Yılmaz gene “Karşı Pencere” filmiyle Fellini'nin senaristi Flaiano adına düzenlenen Flaiano Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu. Sanatçı en son olarak 2016’nın eylül ayında İtalya’nın en prestijli ödüllerinden Premio Persofone En İyi Oyuncu ödülünü aldı.

Yönetmen Yiğit Sertdemir Hakkında
1979’da İzmir’de doğan Yiğit Sertdemir, Fen Lisesi’ni 1995 yılında bitirdikten sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği okumak için İstanbul’a geldi. Üniversite yaşamında tiyatroyla uğraşırken, mühendislik eğitimiyle amatör olarak ilgilendi. 1998 yılında ilk oyun denemesi “Yumuşak Ge”yi yazdı. 1999 yılında, İTÜ’de Altıdan Sonra Tiyatro’yu kurdu. Aynı sene Sadri Alışık Tiyatrosu’nda ilk kez profesyonel olarak sahneye çıktı.

2002 yılında Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde burslu okumaya ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda çalışmaya başladı. 2009’da Kumbaracı50 adlı sahneyle İstanbul’u buluşturanlar arasındaydı. Yiğit Sertdemir bir yandan Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat dalında sahne dersi vermekte, bununla birlikte “Hata Yapım Atölyesi” adı altında yazamama atölyeleri düzenlemekte, Altıdan Sonra Tiyatro’da, İBBŞT’de ve çeşitli yerlerde tiyatroyla uğraşmakta, geceleri yazmaya devam etmektedir.

Yazdığı Oyunlar; Bekleme Salonu, O.B.E.B., Öldün Duydun mu?, 444, Medeniyet Tiyatrosu, Fail-i Müşterek, Surname 2010, Karabahtlı Kardeşlerin Bitmeyen Şen Gösterisi, Gerçek Hayattan Alınmıştır, Katilcilik, Gezerken (ortak çalışma), Ekonomania. 

Yönettiği Oyunlar; O.B.E.B., Öldün Duydun mu?, Kapıların Dışında, Leonce ile Lena, Yeşil Papağan Limited, Koleksiyoncu, Surname 2010, Karabahtlı Kardeşlerin Bitmeyen Şen Gösterisi, Çinka, Dertsiz Oyun, Yirmi Beş, Katilcilik, Soytarım Lear, Hayal-i Temsil, Yalınayak Müzikhol, İnsandan Kaçan, Yarın Başka Koruda, Şizo Şeyks. Ayrıca Yiğit Sertdemir’in aldığı birçok ödül ve toplu oyunlarının yer aldığı iki de kitabı vardır.

Program
Johann Strauss II ----------------  Tritsch Tratsch Polka
Sergey Sergeviç Prokofyev  ------- Şövalyelerin Dansı
Camille Saint-Saëns   ------------- Hayvanlar Karnavalı
Nikolay Rimski-Korsakov  --------- Yaban Arısının Uçuşu
Edvard Grieg     ------------------ “Peer Gynt” Süiti’nden Dağ Kralının Mağarasında
Modest Musorgksi  ----------------  Bir Resim Sergisinden Alıntılar
Tekfen Filar - mini

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT