Tekfen Filarmoni Orkestrası

Tekfen Filarmoni Orkestrası

Tarihler: 25 Ekim 2017 Çarşamba ~ 25 Ekim 2017 Çarşamba 25 Ekim 2017 20:00

Yer: Zorlu PSM - Ana Tiyatro

Ücret: 1. Kategori - 120.00 TL 2. Kategori - 100.00 TL 3. Kategori - 80.00 TL 4. Kategori - Öğrenci 40.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Zorlu Center Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0850 222 67 76

Web: http://www.zorlucenterpsm.com

E Posta: info@zorlucenterpsm.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 25, 2017 ~ Eki 25, 2017
Barış adına ortak bir dil yaratmak amacı ile 23 ülkenin müzisyenlerini bir araya getiren Tekfen Filarmoni, 25. yıl konserini şef Aziz Shokhakimov’un yönetiminde 25 Ekim’de verecek.

Orkestra, sıradışı performansıyla geniş kitleleri hayran bırakan 27 yaşındaki Özbek piyanist Behzod Abduraimov ve 25 yaşına rağmen besteleriyle ünü dünyaya yayılan keman virtüözü Roman Kim’i misafir ediyor.

Shokhakimov yönetimindeki orkestra, Rimsky-Korsakov’dan Rachmaninoff’a uzanan geniş bir yelpazede Stravinsky, Ferit Tüzün, Saint-Saëns ve Sarasate’den eserler seslendirecek. 

Şef Aziz Shokhakimov
Aziz Shokhakimov ilk olarak 2010 yılı Uluslararası Mahler Şeflik Yarışması’nda aldığı ikincilik ödülü ile dikkatleri üzerine çekti. Yarışmadaki başarısının ertesi yılı Dresden, Milano, Moskova, Darmstadt, Bolonya gibi birçok şehirde konserler yönetti. ABD’deki ilk konserini Oregon Senfoni Orkestrası ile 2012 sonbaharında veren bu muazzam genç sanatçı, Kuzey Amerika’ya 2013 yılında dönerek Pasifik Senfoni ve Houston Senfoni Orkestralarını, 2014 yılında da Winnipeg Senfoni Orkestrası’nı yönetti. 

Rhein Operası’nda ilk temsilini 2014’te gerçekleştirdikten sonra burada daimi orkestra şefliği pozisyonuna getirildi. 2015/2016 sezonunda Aida, Rigoletto, Golden Cockerel, Hoffmann’ın Masalları ve Carmen gibi prodüksiyonları yönetti. 2016 yılından itibaren üç yıl süreyle Milano’daki Verdi Orkestrası’nın konuk şefi pozisyonuna getirildi. NDR Hamburg, DSO Berlin ve Slovak Filarmoni gibi orkestralarla ilk konserlerini verdi. 2015/2016 sezonunda Frankfurt Radyosu, Stuttgart Radyosu, Monte Carlo, Milano ve Strasburg Orkestralarının şefliğini tekrar üstlendi. Aziz Shokhakimov, Taşkent’teki Özbek Ulusal Konservatuvarı’nda Profesör V. Neymer’in öğrencisi olarak şeflik okudu. 2005’te, Özbek Devleti tarafından yetenekli genç müzisyenlere verilen Nikhol Ödülü’ne layık görüldü. Özbek Ulusal Orkestrası’nı ilk kez yönettikten sonra 2001’de orkestraya yardımcı şef olarak atandı. O zamandan bu yana birçok konserde yönettiği orkestranın halen birincil şefi olarak görev yapmaktadır. Opera alanındaki ilk şefliğini 2002’de Özbekistan’ın Devlet Akademik Tiyatrosu’nda Bizet’nin Carmen operasını yöneterek yaptı. Aziz Shokhakimov, Nestlé ve 2016 yılında dünyanın her tarafından gelen 65 katılımcının arasından seçilerek Salzburg Genç Şefler Festivali Ödüllerine layık görüldü.

Roman Kim / Keman
25 yaşına rağmen, Roman Kim şimdiden yüzyılımızın en kayda değer kemancıları arasındaki yerini almış ve adı gelecek kuşaklar tarafından Niccolò Paganini ve Eugène Ysaÿe gibi isimlerle birlikte anılacak hale gelmiştir. Kim’in son derece kendine özgü yorumlamaları keman çalma tekniğinin sınırlarını zorlar niteliktedir. Kim besteci yönü ile, müzisyenleri ve dinleyicilerini benzer hayranlıkta bırakan besteler ortaya koymaktadır. 2015 yılından beri yayıncı Bärenreiter ile çalışan sanatçının “Üç Romans” adlı eseri ve Bach’ın “Hava” süitinin muhteşem uyarlaması aynı firma tarafından yayınlanmış ve dünya çapında sansasyona yol açmıştır.
Uluslararası yarışmalarda sayısız birinciliği bulunan Kim, 2016 yılındaki “Festival Le Printemps du Violon”da aldığı Ivry Gitlis Ödülü de dahil olmak üzere pek çok ödül ile onurlandırılmıştır.   Laeiszhalle Hamburg, Tonhalle Düsseldorf, Köln Filarmoni, Bükreş’teki Romen Kitaplığı, Berlin Filarmoni, Münih Herkulessaal, Pekin Konser Salonu, Bari Petruzzelli Tiyatrosu, Budapeşte’deki Ferenc Liszt Müzik Akademisi ve Taipei Ulusal Konser Salonu gibi sahnelerde çalan Kim, Aziz Shokhakimov yönetimindeki NDR Senfoni Orkestrası, Josep Caballé Domenech yönetimindeki Staatskapelle Halle, Dirk Kaftan yönetimindeki Aachen Senfoni Orkestrası, Alpesh Chauhan yönetimindeki Petruzzelli Tiyatrosu Orkestrası, Daejin Kim yönetimindeki Suwon Filarmoni Orkestrası ve Alexandre Bloch yönetimindeki Düsseldorf Senfoni gibi orkestralarla sahne almıştır. Halen Köln’de yaşayan ve Köln Müzik Üniverisitesi’nde beste üzerine eğitim görmekte olan Kim, henüz 19 yaşındayken yayınlanan videoda çaldığı Bach’ın “Hava” süitinin muhteşem uyarlaması ile uluslararası üne kavuşmuştur. 

Behzod Abduraimov / Piyano
Times dergisi tarafından “sahneden herkesi etkisi altına alan” ve Washington Post gazetesi tarafından “bu sese kulak verin” ifadeleri ile tanımlanan Behzod Abduraimov’un büyüleyici performansları uluslararası övgüler kazanmaya devam etmektedir.Abduraimov yakın geçmişte Los Angeles Filarmoni, Boston Senfoni, NHK Senfoni ve Leipzig Gewandhaus gibi dünyanın önde gelen orkestraları ve Valery Gergiev, Vladimir Ashkenazy, Manfred Honeck, Vasily Petrenko, James Gaffigan, Jakub Hruša, Thomas Dausgaard ve Vladimir Jurowski gibi saygın orkestra şefleri ile çalışmıştır. 

BBC Proms’da 2016 yılında, Gergiev yönetimindeki Münih Filarmoniyle olan büyüleyici ilk çıkışının ardından hemen ertesi yıl yine davet edilen Adburaimov, sonrasında Baden-Baden’deki Festspielhaus ile Rheingau Müzik Festivallerine de davet almıştır.Geçtiğimiz sezonun açılışını Gergiev yönetimindeki Münih Filarmoni ile yeni düzenlenen 360 derece Festivali’nde yapan Abduraimov, akabinde BBC Proms’da yine aynı orkestra ile yer almıştır.

Sanatçı, aranan bir konser piyanisti olarak, Dortmund Konser Salonu’nun Junge Wilde programında, Londra’nın Barbican ve Amsterdam’ın Concertgebouw salonlarında resitaller vermektedir.

Abduraimov, 2015 yılında Carnegie Hall’daki ilk performansı sonrası, Kuzey Amerika’da geçtiğimiz yıl Stern Oditoryum’undaki resitalinin ardından Houston ve Pittsburgh Senfoni  ile Montreal Senfoni ve Minnesota Orkestraları ile konserler vermiştir. Yomiuri Nippon Senfoni Orkestrası, Performans Sanatları Orkestrası Ulusal Merkezi, Pekin ve Seul Filarmoni Orkestraları da, Avustralya’daki resital programının yanı sıra 2017 yılında Behzod Abduraimov’un Asya turnesinde çalışacağı sanatçılar ve merkezler arasında yer almaktadır.

Ödüllü bir stüdyo sanatçısı olarak –ki ilk resital CD’si Choc de Classica ve Diapason Découverte ödüllerini almıştır.

- 7 yaşından küçükler giremez. 7 yaşından büyükler bilete tabidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT