Tuluğ Tırpan Trio

Tarihler: 30 Nisan 2013 Salı ~ 30 Nisan 2013 Salı Saat: 20:00

Yer: Akbank Sanat

Ücret: Tam 23.00 TL Öğrenci 13.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, mekan gişe

Adres: İstiklal Cad. No:8,Beyoglu Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 35 00-01

Faks: 0212 245 12 28

Web: http://http://www.akbanksanat.com

E Posta: akbanksanat@akbank.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 30, 2013 ~ Nis 30, 2013

Tuluğ Tırpan: Piyano
Volkan Hürsever: Kontrbas
Ediz Hafızoğlu: Davul

Balkan ve Türk şarkıları üzerine özgün doğaçlamalarının yanı sıra ve klasik müzik eserlerine  getirdiği eşsiz yorumlarla tanınan Tuluğ Tırpan; Volkan Hürsever ve Ediz Hafızoğlu'ndan oluşan üçlüsü ile Akbank Sanat sahnesine konuk oluyor.

Türkiye'nin en önemli caz ve klasik piyanistlerinden biri olan Tırpan'ın konseri, Dünya Caz Günü kapsamında izleyiciler ile bir buluşma olacak.

Tuluğ Tırpan
İstanbul doğumlu sanatçı 1989 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesine tam burslu öğrenci olarak kabul edilmiş, Martin Berkofsky ve Namık Sultanov ile piyano, Sami Hatipoğlu ile armoni ve kontrpuan çalışmıştır.

1992 yılında Viyana Konservatuarına geçiş yaparak burada Gerhard Geretschlaeger ile piyano eğitimine devam etmiş, Viyana Müzik Akademisinde Ivan Erod ile kompozisyon ve müzik teorisi, Avadis Kuyumciyan ile de Oda Müziği çalışmıştır.

Viyana'da etkilendiği ve ortak çalıştığı sanatçılar besteci Jorge Sanchez Chiong (bestecinin "Reflections of Invisible" adlı eserinin ilk çalınışını gerçekleştirmiştir), saksofonist Nicholas Simion (Polonya Miles Davis Caz Festivali, Tribute to Charles Mingus), kemancı Patricia Kopatchinskaja (Viyana Festivali) kemancı Tomo Keller (Yehudi Menuhin "Live Music Concerts", Almanya Turnesi-bu turnede Tuluğ'un 1999 deprem felaketzedeleri için bestelediği" Reflections"adli eserinin ilk çalınışı gerçekleştirmiştir) kemancı Daniel Pergamenchikov (Uluslararası Davos Young Concert Artists MuzikFestivali) soprano Kristiane Kaiser (Schleswig Holstein Festivali)

İlk CD çalışmasını 1998 Kasımında Nayden Todorov yönetimindeki Vidin Filarmoni Orkestrası ile Mozart'ın Do Major 21. Piyano Koncertosu K.V.467"Elvira Madigan" kaydederek gerçekleştirmiştir. M.M.O. etiketi ile müzik piyasasına çıkmıştır.

Aynı dönemde katıldığı festivaller arasında Homage to Richard Strauss (Meiningen Opera Orkestrası, Sef Kyrill Petrenko Mozart La Major Piyano Konçertosu Nr.24), Silver Bay Summer Festival U.S.A., Cumhuriyetin 75. Yıl kutlamaları çerçevesinde Kanada Turnesi, C.R.R.Birinci Piyano Festivali, İstanbul ve Jeunesse Bach Festivali 2000 Viyana sayılabilir.

2002 yılında George Orwell'in 1984 kitabından esinlenerek bestelediği Hearts müzikali Musical Coctail dergisi tarafından son yıllarda Almanca konuşulan ülkelerde bestelenmiş en iyi müzikal olarak değerlendirilmiştir.
2004 yılında müzik direktörlüğünü yaptığı Scherzo Yaz Festivali-Klagenfurt'da Mozart'ın Figaro'nun Düğünü Operasının temalarından yola çıkarak bestelediği caz stilindeki ikinci müzikali Figaro çok büyük beğeni toplamış, sonraki sene Bloch & Erben basın evi  tarafından satın alınan eser, Almanya'da da birçok yerde seslendirilmiştir.
2005 yılında çıkardığı kendi eserlerinden oluşan "My Red Color" isimli çalışması, Fishtank etiketi ile tüm Avrupa'da piyasaya çıkmış ve Avusturya'da yılın en iyi çalışmaları arasında gösterilmiştir.

2007 yılında bestelediği Mevlana/Simyaci Senfonik Şiiri'nin ilk seslendirilişi Aya Irini Kilisesinde Vienna Classical Players, Sef, Martin Kerschbaum, soprano Sertab Erener, neyzen Burcu Karadağ, koreograf  Ziya Azazi tarafından gerçekleştirilmiş aynı yıl Mevlana yılının kapanış konseri olarak Lütfü Kırdarda ve Viyana Radyosu-ORF Sendesaal, Feldkirch Festivali, Fazıl Say piyano festivali Antalya'da büyük başarı ile seslendirilmiştir.

2008 yılında ALEV-Avusturya Liseliler Eğitim Vakfı-okullarının 10.yılı ve 9 Mayıs Avrupa günü münasebeti ile bestelediği GAIA Senfonisi, ALEV Okulları çocuk korosu, Wiener Jeunesse Orkestrası-Şef, HerbertBoeck- tarafından Süreyya Operasında ilk defa seslendirilmiştir.

2009 yılının Ocak ayında ilk sahnelenişi gerçekleştirilmiş olan "Ne dersin Azizim" (Yönetmen, Yücel Erten) adlı oyunun müziklerini bestelemiştir.

2010 yılında pozitif etiketi ile çıkmış olan "My Green Color" da, Pat Metheny Group'unda davulcusu olan Antonio Sanchez, elektrik bascı Juan Garcia Herreros ve Sertab Erener ile çalışmış olan sanatçı, aynı yıl Şef Ibrahim Yazıcı yönetiminde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve Şef Naci Özgüc yönetiminde Istanbul Devlet Senfoni Orkestrasi ile 1.Piyano Konçertosunu seslendirmiş,  Ankara Film Festivalinde de Atıl Inaç'ın "Büyük Oyun" isimli filmi ile en iyi müzik ödülüne layık görülmüştür.

Mayıs 2010'da İstanbul ile birlikte diğer iki kültür başşehrinden biri olan Macaristan'ın Pecs şehrinde Mevlana Simyacı Senfonik Şiirini Vienna Classical Players ile seslendiren sanatçının bir sonraki projesi Friedrich Gulda'nın solo piyano eserlerinin tamamının CD kaydı olacaktır.

Sanatçı  yaşamını Viyana ve İstanbul' da sürdürmektedir.

Tuluğ Tırpan Trio

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT