Tuluyhan Uğurlu Meryem Ana Kilisesi

Tarihler: 15 Mart 2020 Pazar ~ 15 Mart 2020 Pazar 15 Mart 2020 17:00

Yer: Meryem Ana Kilisesi

Ücret: 1. Kategori - 112.00 TL 2. Kategori - 90.50 TL Numarasız Oturmalı - 56.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 15, 2020 ~ Mar 15, 2020
Tuluyhan Uğurlu 15 Mart'ta Meryem Ana Kilisesi'nde...

Piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu İstanbul’un tarihi mekanlarında verdiği konserlerine Kumkapı’nın en eski kiliselerinden birinde devam ediyor.  Ermeni Patrikliği Meryem Ana Kilisesi kompleksinde bulunan Surp Vortvods Vorodman Kilisesi Kültür Merkezi’nde sanatçı yine âşık olduğu kenti anlatıyor. 

Fatih Sultan Mehmet’in fermanı ile Osmanlı topraklarında yaşayan Ortodoks Ermenileri aynı çatı altında toplayan Patrikliğin tarihi İstanbul’un fethine kadar uzanıyor. 1461 tarihinde kurulan Patrikhane’nin kapısında bugün hala Sultan Mehmet’in adı yazıyor. Tuluyhan Uğurlu bu kez sizleri eski İstanbul’un unutulan güzellikleri ile buluşmak için Kumkapı’ya tarihi sokakların arasına davet ediyor. 

Cumbalı evleri, eski meyhaneleri, neşeli insanları ile İstanbul’un belki de sık göremediğiniz gizli dünyasına konuk oluyorsunuz bir pazar günü… Laleli ve Beyazıt’ın denizle buluştuğu yerler… Kadırga, Cankurtaran, Kumkapı sahilinde eski tren hattının hemen yanında çeşitli kültürlerin bir arada yaşadığı bir düş dünyası… Biraz eski ve yıpranmış evler, dost canlısı insanlar… İnsanıyla, evleriyle, vitrinleriyle bir renk cümbüşü…Tuluyhan Uğurlu üç dinin kavgasız yaşadığı kentten aldığı ilham ve mekânın verdiği enerji ile içinden gelen doğaçlamalarla sanatseverlerle unutulmaz bir gün yaşamaya ve yaşatmaya hazır…  

Sizleri tarihi bir kiliseye, dost insanlar arasına, eski İstanbullular arasına davet ediyoruz. 
Sakın kaçırmayın…  - 6 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş ve üzeri bilete tabidir.- Etkinlik mekanına kamera ve fotoğraf makinası sokmak yasaktır.- Organizatör firma programda ve bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.- Etkinlik mekanına yiyecek ve içecek sokmak yasaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT