Valerian Shiukashvili

Tarihler: 08 Ağustos 2021 Pazar ~ 08 Ağustos 2021 Pazar 08 Ağustos 2021 21:00

Yer: Antik Taş Ocağı - Taşta

Ücret: 1. Kategori - Tam : 132.00 TL - Öğrenci : 72.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 8, 2021 ~ Ağu 8, 2021
18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, bu yıl da dopdolu bir konser programıyla ve çocukları da eksenine aldığı “Yeşil yaşam etkinlikleri”yle, 24 Temmuz – 29 Ağustos tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.

PROGRAM
Mussorgosky Pictures at an Exhibition
Tchaikovsky  The Seasons op.37a
June
December

Tchaikovsky   Six Morceaux op.51   
N.4 Natha Valse     
N6. Valse Sentimentale

Scriabin     
Etude op. 2, N.1
Etude op. 8, N.

Valerian Shiukashvili, piyano eğitimine Tiflis Paliashvili Üstün Yetenekli Çocuklar Merkez Okulu’nda (Tbilisi Paliashvili Central School for Gifted Children) Darejan Tsintsadze sınıfında on iki yaşında başladı. Bundan kısa bir süre sonra Mozart’ın Piyano Konçertosu N.23’ü bir orkestra eşliğinde çaldı. Bu performansı, müzik eleştirmenleri tarafından çok beğeni topladı. Shiukashvili, ileri yaşta müzisyen olmayı seçen herkesin aldığı karar konusunda çok daha bilinçli olduğuna ve hedefe ulaşmak için gereken bütün çabayı gösterebileceğine inanıyor.

1992’de Valerian, Rusya’da düzenlenen All Union Yarışması’nın birincisi olarak Moskova Okulu – “Genç Yetenekler” Stüdyosu’nda bir yıl eğitim almaya hak kazandı. Bir yıl sonra Nina Makarova ile çalışmak üzere Moskova Merkez Müzik Okulu’na kabul edildi. O zamanlar b,irlikte çalışma fırsatı bulduğu öğretmenleri arasında Darejan Tsintsadze ve Nina Makarova’nın yanı sıra Alexei Nasedkin, Evgeny Malinin, Naum Shterkman, Lili Prilipko da vardı.

1993 yılında Uluslararası Yardım Programı “Yeni İsimler” ödülüne layık görülen Shiukashvili, bu fonu çeşitli konserlerde temsil etmeye devam ediyor. Bugün ismi, 21. Yüzyılın yıldızları arasında yer alıyor.

1997’de Moskova Merkez Müzik Okulu’ndan mezun olan Valerian, ünlü Gürcü besteci ve piyanist Nodar Gabunia’nın sınıfına Tiflis Devlet Konservatuvarı giriş sınavına girmeden kabul edildi. Shiukashvili, birçok uluslararası piyano yarışmasında birincilik ödülüne layık görülmüştür.

2000 yılında, Nodar Gabunia’nın ölümünden sonra eğitimine profesör Nana Khubutia’yla devam etti. Yüksek lisans ve lisansüstü derecelerini onur derecesiyle bitirdi.Shiukashvili, ilk ulusal yarışmasını, 24 yaşında sevgili profesörü Nodar Gabunia’nın adına düzenledi.

2013 yılında yarışma uluslararası bir statü kazandı.Valerian Shiukashvili, dünya çapında önem verilen ve saygı duyulan uluslararası yarışmalar ve festivallere sıklıkla jüri üyesi olarak davet ediliyor. Genç müzisyenlere ustalık sınıfları veriyor. Valerian’ın farklı pek çok plak şirketlerinden çıkan 11 CD albümü var. 2010 yılında Gürcistan Sanat Akademisi Müdürü olarak Gürcistan’ın farklı bölgelerinde ulusal ve uluslararası müzik festivalleri düzenledi. Genç müzisyenlerin mesleki gelişimine çok önem veriyor. Ayrıca dünya çapında gerçekleşen yardım etkinliklerine aktif olarak katılıyor.2015 yılında Valerian Shiukashvili, Uluslararası Yarışmalar ve Festivaller Federasyonu’nun (the Federation of International Competitions and Festivals) yönetim kurulu üyesi oldu. Aynı yıl, Gürcistan Üniversitesi tarafından, yeni açılan Gürcistan Müzik Akademisi’nin direktörü olarak davet edildi.Valerian Shiukashvili birçok uluslararası müzik festivaline ve yarışmasına katıldı. 2010 yılında Shiukashvili, dezavantajlı çocuklar için bir konser verdi. Halen, pekçok ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleşen piyano yarışmalarında ve festivallerde jüri üyeliği yapmaktadır. Ayrıca ustalık sınıfları vermeye devam etmektedir. Valerian Shiukashvili hem solist olarak ve hem de orkestralar eşliğinde Gürcistan, Rusya, Avrupa, Japonya, İsrail ve pekçok farklı ülkede sahne almaktadır. Djansug Kakhidze Tiflis Müzik ve Kültür Merkezi solisti olarak Uluslararası Yardım Programı “Yeni İsimler” ödülünün sahibidir. Nodar Gabunia Ulusal Piyano Yarışması’nın kurucusu ve genel müdürüdür. Gürcistan Avrupa Piyano Öğretmenleri Birliği’nin (EPTA-Gürcistan) başkan yardımcısıdır. Ayrıca Gürcistan Sanat Akademisi (Art Academy Georgia) genel müdürüdür. TV, Radyo ve CD kayıtları vardır. 

ÖDÜLLER:
2012  Büyük Ödül, Baden Uluslararası Piyano Yarışması, (Baden, Almanya)
2008  Uluslararası “İlham Perisi (Euterpe)” Ödülü, (Frankfurt, Almanya)
2004  Büyük Ödül, Helena Sa e Costa Uluslararası Piyano Yarışması, (Portekiz)
2001  “Tsinandali” Devlet Ödülü, Devlet Ödülü Töreni, (Tiflis, Gürcistan)
2001  Büyük Ödül, Maria Yudina Uluslararası Piyano Yarışması, (San Petersburg, Rusya)
2000  Büyük Ödül, Büyük Peter Festivali (Peter de Grote Festival), (Groningen, Hollanda)
1998  Büyük Ödül, Üçüncü Uluslararası Bulgaristan Yarışması, (Dobrich, Bulgaristan)
1998  Birincilik Ödülü, İsral’in Musevi takvimine göre devlet ilan edilmesinin 50. Yıl dönümünde ilk kez düzenlenen Uluslararası Festival, (İsrail)
1997  Üçüncülük Ödülü, Birinci Uluslararası Tiflis Piyano Yarışması, (Gürcistan)
1995  Büyük Ödül, Uluslararası Belarus Festivali, (Minsk, Beyaz Rusya)
1992  Genç Müzisyenler için Birinci Tchaikovsky Yarışması Diploması, (Moskova, Rusya)
1992  Üçüncülük Ödülü, Açık Federasyon/Sendika Yarışması (Union-wide Competition), (Vladimir, Rusya)

- Kurallar gereği tüm seyircilerimiz maskeli olmak zorundadır.   - Misafirlerimize tesise girişte, temassız ateş ölçümü uygulanmaktadır. 38 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde, misafirlerimiz işletmeye alınmayarak bir sağlık kuruluşuna başvurması için uyarılmaktadır.- Öğrenci indiriminden faydalanan kişilerin,etkinlik girişinde resmi ve geçerli bir kimlik ibraz etmeleri gerekmektedir. - Katılımcılar/izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır.   - Hava koşullarına ve gündeme ait olumsuz bir durumda organizasyon firması etkinlik erteleme ve programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.- Antik Taş Ocağı etkinlikleri numaralı oturma düzeninde gerçekleşecektir.   - Yerler numarasızdır. Ayrılan alanlarda yer seçimi serbesttir. (Antik Taş Ocağı’nda gerçekleşecek konserlerde numaralı oturma düzeni mevcuttur.)   - 7 Yaşından küçükler etkinlik mekanına alınmayacaktır.   - 7 Yaş ve üzeri bilete tabidir.   - Kayıp veya unutulan biletler için yeniden basım / teslimat yapılmayacaktır. Etkinlik mekanına giriş esnasında biletinizi ibraz etmeniz zorunludur.   - İade veya değişiklik yapılmayacaktır.   - Etkinlik mekanına profesyonel ses ve görüntü kayıt cihazları alınmayacaktır.   - Etkinlik mekanına yiyecek – içecek alınmayacaktır.   - Hızlı Bilet - PDF Bilet uygulaması vardır. Etkinlik mekanına gelmeden önce biletlerinizi yazdırmayı ve kapıda ibraz etmeyi unutmayınız.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT