Volkan İncüvez - Hepyek

Tarihler: 08 Mayıs 2018 Salı ~ 08 Mayıs 2018 Salı 08 Mayıs 2018 21:00

Yer: Cemiyet

Ücret: 1. Kategori - 34.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Asmalı Mescit Mah. Nergis Sok. No:8 Beyoğlu İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 8, 2018 ~ May 8, 2018
Müzik çalışmalarına devam eden Volkan İncüvez, 8 Mayıs'ta Cemiyet sahnesinde...

Giresunun Bulancak ilçesinde 1983 yılında doğdu. İlköğretim hayatını Giresun'da tamamladı. Lise öğrenimi sırasında gitar çalmaya ve gönül verdiği Bulancak sanat tiyatrosunda oyun müziği yapmaya başladı. 2002 yılında Ege üniversitesi devlet türk müziği konservatuarını kazandı ve Neyzen Kaşif Demiröz'ün ney öğrencisi oldu.

İlk olarak konservatuvar etkinliklerin de ney üflemeye başladı ve icracılığını geliştirdi. İzmir büyük şehir belediyesi türk sanat müziği korosu , Ege Üniversitesi Tasavvuf Müziği korosu, Ege çok sesli Türk Müziği topluluğu bunlardan bazılarıdır . Ege çok sesli türk müzigi topluluğu ile yaptıgı çalışmalar Andante ve Musıki Mecmuası dergilerinde yayınlandı. Aynı yıl Konya Mevlana Sema grubu ile Türkiyenin her bölgesinde mevlevi ayini icralarında ney icra etti. Okul yıllarında beraber müzik yaptığı ve yakın arkadaşı olan Mahmut Sözer ile armoni ve gitar çalıştı. 2007 yılında 9 Eylül üniversitesinde ki yüksek lisans eğitimini tamamlamadan İstanbul'a yerleşti ve Erkan Oğur, Erdem Sökmen gibi bazı ustaların atölye ve derslerine katıldı. 

İstanbul'da ki müzik yaşamında ''Hariçten Gazelciler, Yinon Muallem, Cenk Erdoğan, Viya, Bandista, Sumru Ağıryürüyen, Aynur Doğan, Efkan Şeşen, Murat Yılmaz Yıldırım, Suren Asaduryan, Ebren Duo'' gibi pek çok sanatçi ve gruplar ile müzik yapma şansı yakaladı. Hala İstanbul'da müzik çalışmalarına devam etmektedir.

HEPYEK
Ney, vokal, perdesiz gitar, elektro gitar ve çağlama enstrümanlarının kullanıldığı; makamsal müzik, modern müzik öğeleri ve doğaçlamalardan oluşan tek kişilik canlı loop performansıdır.

Günümüz dünya müziği kriterlerine uygun bir sound ve aranje anlayışından yola çıkarak seçilmiş repertuarda, halk müziği ve geleneksel türk müziği eserlerinin ve benzeri tavırdaki fikirlerin, döngüsel minvalde yorumlanmasıdır. Bu döngülerin amacı geleneksel müzikte var olan ‘’dem tutmak’’ öğesini temsil etmekdir ki ‘’dem’’ tutmanın yanında sonsuz ritm ve armoni olanaklarını da bize sunar. Geleneksel ve pastoral bir müziğin, endüstriyel ve modern hayat algısı ile ‘’gerilim-çözülüm’’ ilişkisi gibidir adeta .Tüm bu olgu, duyu ve duygular, bazen öze küçülerek bazen de yabancılşarak kimliklerinden arınır ve sükûta erer. Teknik anlamda ise bu performans, Anadolu’ya mâl olmuş ritmik ve melodik yapıların yanı sıra; afro ritm ve groovelar, doğaçlama fusion sololar, taksimler, makamsal melodi ve armoniler ile örülür. Nihai amacı ise trans halinde sıhhate kavuşmaktır.

Başka bir deyişle; Hepyek, melodi ve armonilerini kara parçalarında büyütür, bir rotası olmadan semada dolanır ve denizin dibine bırakır.

- 18 yaş sınırı vardır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT