Wiener Akademie (Beethoven'a Övgü)

Etkinlik Konser Parti Wiener Akademie (Beethoven'a Övgü)

Tarihler: 13 Haziran 2020 Cumartesi ~ 13 Haziran 2020 Cumartesi 13 Haziran 2020 21:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori - 440.00 TL 2. Kategori - 330.00 TL 3. Kategori - 220.00 TL Öğrenci - 67.50 TL - - - -

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 13, 2020 ~ Haz 13, 2020
2-25 Haziran arasındaki 48. İstanbul Müzik Festivali’yle İstanbul’u, yazı ve müziği doya doya yaşayın.

Wıener Akademie
Martın Haselböck şef 
Sophıe Karthäuser 

Ludwig van Beethoven
Egmont’tan Uvertür ve Entr’acte, op. 84
Overture & Entracte from Egmont, op. 84
Egmont’tan İki Arya, op. 84:
“Die Trommel gerühret”
“Freudvoll und leidvoll”
“Ah! Perfido”, op. 65
Senfoni No. 7 La Majör, op. 92

Arayla 100’ sürer.

KONSERE DOĞRU

19.00-19.30 Üst Fuaye
Dr. Şebnem Sunar ve Aydın Büke’nin “Goethe ve Beethoven Işığında Birey, Dünya ve Özgürlük” başlıklı sohbeti

* Türkçe

Ünlü dönem çalgıları orkestrası Wiener Akademie, Beethoven’ın eserlerinde onun kişiliğini olduğu kadar Aydınlanma ruhunu da yansıtan kahramanlık temasına odaklandığı çok özel bir programla festivalde.

Dönem çalgılarıyla, Barok’tan Romantik döneme uzanan ve sadece başyapıtları değil, saklı müzik hazinelerini de içeren bir repertuvar seslendiren Wiener Akademie, yüzyıllar içerisinde oluşmuş bir müzik kültürü üzerine uzmanlığını gittiği her yere taşıyor. Neredeyse otuz yıldır Viyana Musikverein’da verdiği düzenli konserlerin yanı sıra Şikago’dan Tokyo’ya uluslararası turnelere çıkan orkestra, ayrıca eserleri prömiyerlerinin yapıldığı muhteşem salonlarda o dönemin çalgılarıyla seslendirdiği konser serisi RESOUND ile dünyada bir ilki gerçekleştiriyor. Uluslararası festivallerin gözdesi ve Bonn, Varşova ve Kraków Beethoven Festivallerinin düzenli konuğu Wiener Akademie, RESOUND Beethoven başlığı altında bestecinin tüm senfonileri ile piyano konçertolarının kaydını 2020’de tamamlıyor.

Belçikalı soprano Sophie Karthäuser bugüne kadar pek çok prodüksiyonunda rol aldığı Champs-Elysées Tiyatrosu, Monnaie Kraliyet Tiyatrosu ve Theater an der Wien’den başka Lyon Operası, Berlin Konzerthaus ve Polonya Ulusal Operası’nda çeşitli rollerde dinleyicilerle buluştu. Sanatçı opera sahnelerinin dışında, Carnegie Hall’dan Berlin Philharmonie’ye resitallerle ve orkestralar eşliğinde de övgüler topluyor. 2019/20 sezonunda AKAMUS ile Asya turnesine, Les Arts Florissants ile Fransa ve Almanya turnesine çıkıyor; Accentus ve Insula Orkestrası ile Avrupa ve Asya’yı kapsayan bir turnede Mendelssohn ve Weber’in az seslendirilen eserlerini yorumluyor.

Beethoven’ın Goethe’nin Egmont oyunu için yazdığı sahne müziği, Ekim 1809’da Fransız işgalinin bitişinin hemen sonrasına denk gelir. Beethoven’ın kişiliği ve yaşadığı dönemin ruhu düşünülünce, kısıtlı sayıdaki sahne eserinde baskıcı güçlere karşı durmuş kahramanlara yönelmiş olması şaşırtıcı değildir. Egmont da İspanya hakimiyetine karşı Hollanda’nın bağımsızlığı için savaşmış bir kontun hikâyesidir. 1813’te Napolyon’a karşı savaşmış Avusturyalı gaziler yararına bir konserde ilk kez seslendirilen 7. Senfoni ise Beethoven’ın genellikle “kahramanlık” olarak adlandırılan döneminin sonlarına işaret eder. Senfoni bütün coşkusuyla, Napolyon’un bir zamanlar yenilmez sanılan gücüne karşı bir zafer duygusu yaşatır.

- Öğrenciler için sınırlı sayıda indirimli bilet yalnızca İKSV’den satışa sunulacak,  biletler öğrenci kimliği gösterilerek alınabilecektir. Genel satışın ilk gününde her öğrenci, etkinlik başına yalnızca bir bilet satın alabilir. Arkadaşları için de indirimli bilet almak isteyen öğrenciler, yalnızca bir arkadaşları için, arkadaşlarının öğrenci kimliğini göstermek koşuluyla işlem yapabilir.- Her ayrı gösterim için Siyah, Beyaz, Kırmızı ve Turuncu Lale Kart üyeleri iki (2) adet, Sarı Lale Kart üyelerimiz bir (1) adet bilet için indirim alabilirler.- Konserlere, aksi belirtilmediği sürece, 7 yaşından küçük çocukların getirilmemesi rica olunur. 7 yaş ve üzeri çocuklar için bilet alınması gerekmektedir.- İzleyicilerimizin konserlere vaktinde yetişmek üzere titizlik göstermelerini önemle rica ederiz. Geç kalan izleyicilerimizin girişleri ara ve/veya alkış arasında sağlanacaktır. Ara olmayan konserlerde geç gelen izleyiciler salona alınmayacaktır. Bilet iadesi yapılmayacaktır.- Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. - Programda değişiklik yapılmadığı sürece bilet iadesi yapılmaz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Festival Konser Parti Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT