Yansımalar

Tarihler: 02 Mart 2012 Cuma ~ 02 Mart 2012 Cuma - Saat: 20:00

Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu CRR

Ücret: 34.00 TL - 28.50 TL - 23.00 TL - 17.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: (0216) 556 98 00, Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, CRR Gişe

Adres: Darülbedayi Cad. Harbiye İstanbul Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 2, 2012 ~ Mar 2, 2012

A. Şenol Filiz (Ney)
Birol Yayla (Gitar- Tanbur)
Murat Usanmaz (Gitar)
Pınar Bayraktar (Viyolonsel)
Erdal Akyol (Kontrabas)
Ediz Hafızoğlu (Vurmalı Çalgılar)

Konuk Sanatçı: Taner Sayacıoğlu ( Kanun)

“Yansımalar”, A.Şenol Filiz ve Birol Yayla’nın 80’li yıllarda başlayan müzik yolculuklarının neticesinde 90’lı yıllların başında oluştu. Birol Yayla’nın besteleri, A. Şenol Filiz’in kendine has “Ney” yorumu ve dile getirdikleri “Modern hayatın karmaşasına karşı, biraz sadelik ve huzur” temasıyla, kısa sürede geniş bir dinleyici kitlesiyle buluştu.

1992’den itibaren“Yansımalar” , “Bab-ı Esrar”, “Serzeniş”, “Vuslat" , “Pervane” albümleri, yurt içinde ve dışında verdikleri pek çok konserle, müzik dünyamızda kendine özgü, kalıcı bir iz bıraktı. “Önce “ikili” olarak müzik hayatına başlayan topluluk daha sonra çeşitli müzisyenlerin katılımıyla, anlayışını değiştirmeden farklı renkleri ve tınıları “Yansımalar Müziği”nde buluşturdu.

Uzun süredir, A.Şenol Filiz (ney) , Birol Yayla (tanbur-gitar), Pınar Duruk (violonsel), Erdal Akyol (Kontrabas), Murat Usanmaz (klasik gitar), Ediz Hafızoğlu (vurmalı çalgılar) ile çalışmalarını sürdüren Yansımalar’a bu konserde konuk olarak Taner Sayacıoğlu da (kanun) katılacak. Cemal Reşit Rey konser salonunda verecekleri konserlerinde Yansımalar’ın yirmi yılı aşkın bir süreye yayılan ve artık neredeyse “Klasikleşmiş” eserlerinin yanı sıra, albümlerinde yer almayan yeni çalışmaları ve ilk kez seslendirilecek eserleri sevenleriyle buluşuyor.

Yansımalar

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT