Yarının Kadın Yıldızları

Yarının Kadın Yıldızları

Tarihler: 28 Mayıs 2018 Pazartesi ~ 28 Mayıs 2018 Pazartesi

Yer: Albert Long Hall Kültür Merkezi

Adres: Bebek Mah. Boğaziçi Üniversitesi Nispetiye Cad. Beşiktaş İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 28, 2018 ~ May 28, 2018

TSKB işbirliğiyle İstanbul Müzik Festivali kapsamında hayata geçirilen “Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Eğitim Destek Fonu”nundan yararlanmaya hak kazanan genç müzisyenler sahneye çıkıyor. 28 Mayıs Pazartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da Türkiye’nin ilk “harika çocuğu” İdil Biret’in de onur konuğu olacağı konserin gelirleri Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu’na aktarılacak.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) işbirliğiyle, İstanbul Müzik Festivali’nin 46. yılında hayata geçirilen “Yarının Kadın Yıldızları” eğitim destek fonundan dünya sahnelerinde ülkemizi temsil edecek 14 genç kadın müzisyen faydalanacak. 28 Mayıs Pazartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da gerçekleşecek konserin gelirleri, Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu’na aktarılacak.

Saat 20.00’de başlayacak konser öncesinde düzenlenecek, “Konsere Doğru Etkinlikleri” -kapsamında ise yazar Yekta Kopan moderatörlüğünde, Trakya Tıp Fakültesi öğrencisi ve kök hücre araştırmacısı İnci Kadribegiç ile Yale Üniversitesi öğrencisi ve Nobel’e İlk Adım Fizik Ödülü sahibi Zeynep Karacan kişisel başarı hikâyelerini anlatacak.

1990 yılından bu yana İstanbul Müzik Festivali'nin destekçileri arasında yer alan TSKB, kadının güçlenmesi yönündeki sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında Yarının Kadın Yıldızları projesinde eğitim destek sponsoru olarak yer alıyor.

Projeyi değerlendiren TSKB Genel Müdür Yardımcısı Yetkin Kesler fırsat eşitliğinin TSKB için bir kavramdan çok daha fazlası olduğunu ifade etti. Kesler sözlerine şöyle devam etti: “Fırsat eşitliği konusunu çok boyutlu şekilde ele almak gerektiğine inanıyoruz. Bu anlayışla bankamızda da fırsat eşitliğini gözetiyoruz. Bankacı çalışanlarımızın ve yönetim kadrolarımızın yüzde 55’i kadınlardan oluşuyor. Ayrıca “Kadın Dostu Kredi” programımızla son bir yılda finansman sağladığımız firmalarda kadın istihdamının yüzde 15, kadın dostu uygulamaların ise yüzde 30 seviyesinde artmasına destek verdik.”

Kadın istihdamının sadece ekonomik değil, sosyal boyutunu da çok önemsediklerinin altını çizen Kesler, Yarının Kadın Yıldızları projesinin de bu anlayışın bir sonucu olarak ortaya çıktığını belirtti. Kesler bu konuda TSKB’nin diğer projelerini ise şöyle anlattı: “Türk Eğitim Vakfı ile işbirliği ile hayata geçirdiğimiz ve üniversite öğrencisi genç kızları desteklediğimiz “Eğitimden Üretime” isimli burs fonu bizi çok heyecanlandıran bir diğer projemiz. Öte yandan WEP’s’in Türkiye’deki ilk imzacılarından biriyiz. Bu alandaki politika ve süreçlerimizle, KAGİDER Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) sertifikasını da almaya hak kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Genç Kadın Müzisyenler Eğitim Destek Fonu’yla, yurtdışında eğitimini sürdürmek veya bir ustalık sınıfında yer almak, yarışmalara veya orkestra seçmelerine katılmak ya da iyi bir çalgıya sahip olmak isteyen 14 genç kadın müzisyen destekleniyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT