Yedi Tepe Yedi Dil

Tarihler: 20 Ocak 2019 Pazar ~ 20 Ocak 2019 Pazar 20 Ocak 2019 17:00

Yer: Hodjapasha Gösteri ve Etkinlik Merkezi

Ücret: Numarasız Oturmalı - 100.00 TL -

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Ankara Cad. Hocapaşa Hamam Sok. No: 3.B Sirkeci Fatih İstanbul

Telefon: 0212 511 46 26 - 0212 511 46 36

Faks: 0212 661 19 68 - 0212 511 46 86

Web: http://www.hodjapasha.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 20, 2019 ~ Oca 20, 2019
Yedi Tepe Yedi Dil, 20 Ocak'ta Hodjapasha Gösteri ve Etkinlik Merkezi'nde sizlerle...

"Yedi tepe üzerine kurulmuş olan aziz İstanbul’umuz çeşitli dinlerde ve dillerde insanları barındırmakta ve kaynaştırmaktadır. Bu insanlar arasındaki birlikte yaşama kültürünü geliştirme adına YEDİ TEPE -YEDİ DİL (Lazca-Kürtçe-Gürcüce-Ermenice-Azerice-Arapça-Rumca) başlığı altında bu dil zenginliğini güzel Türkçemizle harmanlayarak insanlıkla paylaşmak istedik.

Yaratılmışların en değerlisi insandır temel noktasından yola çıkarak, ülkemizin kültür değerlerinin en güzel ifade şeklini ancak sanatla, musikiyle aktarabiliriz dedik.

Aziz İstanbul’umuz tarihi boyunca farklı uygarlıklara ve farklı kültürlere başkentlik yapmış, medeniyetlerin ittifak ettiği hayat bulduğu bir yer olmuştur. Bizlerde YEDİ TEPE- YEDİ DİL başlığı altında musiki ve sanatla kardeşliği sevgiyi birleştirmek istedik.

Bir kent, bir kültür ve hayat tarzı demektir. Yeryüzünde insanlık nerede bir kent kurmuşsa orada bir kültür ve yaşam biçimi doğmuştur. Bu durum milletten millete değiştiği gibi aynı zamanda bir ülkenin içinde şehirden şehre de değişen zenginlikleri önümüze sermiştir. Bir Dünya kenti olan İstanbul’umuz tarihi boyunca çeşitli ve büyük uygarlıkların kavşak noktasında bulunmuş  ve asırlarca çeşitli inançlara ve geleneklere sahip insanları barındırması itibariyle benzeri bulunmayan bir şehirdir.

Bir millet ne kadar zengin olursa olsun, kendi değerlerinden kopmuş, tarihinden ders almamışsa yok olmaya mahkûmdur. Kültür ve sanat temeli üzerine kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu olarak derneğimiz bu noktadan yola çıkarak YEDİ TEPE-YEDİ DİL projesiyle insanlığın karşısına çıkmak istemektedir.

Bu güne kadar yapmış olduğumuz çalışmalar yarın yapmayı düşündüğümüz çalışmalara ışık tutacaktır. Bir toplum projesinin, sevgi projesinin halkımızla ve insanlıkla buluşabilmesi için ciddi sponsorlara ve salonlara ihtiyaç vardır. Bizlerden maddi ve manevi desteklerinizi esirgemeyeceğiniz düşüncesiyle projemizi sizlere sunuyoruz."

- Etkinlikte oturma düzenini organizatör firma etkinlik günü belirlemektedir. Seyircilerin bilet alış tarih ve saatine göre koltuk numarası verilmekte, seyirci yerleşimini sahneye yakınlığına göre önden arkaya doğru yapmaktadır.- Gösteri süresi 120 dakikadır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT