Yıldızlarla Oda Müziği

Etkinlik Konser Parti Yıldızlarla Oda Müziği

Tarihler: 20 Haziran 2020 Cumartesi ~ 20 Haziran 2020 Cumartesi 20 Haziran 2020 21:00

Yer: Kadıköy Süreyya Operası

Ücret: Loca - 275.00 TL 1. Kategori - 220.00 TL 2. Kategori - 134.50 TL 3. Kategori - 101.00 TL Öğrenci - 67.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Bahariye Caddesi Caferağa Mahallesi No:29 34710 Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 346 15 31-32-33

Faks: 0216 346 21 00

Web: http://www.sureyyaoperasi.kadikoy.bel.tr/

E Posta: sureyyaoperasi@kadikoy.bel.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 20, 2020 ~ Haz 20, 2020
2-25 Haziran arasındaki 48. İstanbul Müzik Festivali’yle İstanbul’u, yazı ve müziği doya doya yaşayın.

Andrej Bielow: Keman

Efdal Altun: Viyola
Alexander Rudin: Viyolonsel
İris Şentürker: Piyano

Ludwig van Beethoven
Viyolonsel Sonatı No. 2 Sol minör, op. 5/2

Piyanolu Dörtlü No. 3 Do Majör, WoO 36

Robert Schumann
Keman Sonatı No. 2 Re minör, op. 121

Piyanolu Dörtlü Do minör, WoO 32

Arayla 135’ sürer.

Konser öncesinde Alexander Rudin’e Yaşam Boyu Başarı Ödülü sunulacaktır.

KONSERE DOĞRU
19.00-19.30 Balo Salonu
Feyzi Erçin’in “Edebiyata İlham Veren Beethoven: Müziğin Kelimeye Dönüşmesi” başlıklı konuşması

* Türkçe

Alexander Rudin dünyaca ünlü bir viyolonselci, dünyaca ünlü bir şef, piyanist, klavsenci, profesör… Oda müziği eserlerini orkestra için düzenliyor, benzersiz temalı programlar hazırlıyor. Müzikseverler Dvořák’ın 1. Viyolonsel Konçertosu’nu orkestra eşliğiyle ve Çaykovski’nin Rococo Teması Üzerine Çeşitlemeler’i ile Pezzo capriccioso’sunun orijinal versiyonlarını onun araştırmaları sayesinde dinleyebiliyorlar.

“Rudin her zaman nefes kesici, dinamik, ifadeli ve kusursuz güzellikte.” Strad

Rus ekolünün önde gelen temsilcilerinden Alexander Rudin’in sanatsal yaklaşımı gücünü, müzikal metin ile dikkatli ve duyarlı bir ilişki içindeki tümüyle doğal yorumundan alıyor. Geleneksel akademik tarzda eğitim almış olmasına rağmen, erken dönem müziğinde otantik yorumlara yönelen Rudin, Romantik dönemi geleneksel tarzda seslendirirken Barok ve Klasik dönem eserlerinde aslına uygun icralar sunuyor. Dört yüzyılı kapsayan repertuvarı içinde ayrı önem verdiği çağdaş bestecilerin eserlerinin dünya ve Rusya prömiyerlerini gerçekleştiriyor. Londra Kraliyet Filarmoni, Viyana Senfoni, Bavyera Devlet Operası, Danimarka Ulusal Radyo Senfoni, Rus Ulusal Orkestrası dahil pek çok orkestrayı yöneten Rudin, 1988’den bu yana Musica Viva Oda Orkestrası’nın, son 10 yıldır da Moskova’daki Dedication Uluslararası Müzik Festivali’nin sanat yönetmeni.

Alexander Rudin bu konserde daha önce de etkileyici işbirliklerine imza attığı kemancı Andrej Bielow ve piyanist İris Şentürker’in yanı sıra viyolacı Efdal Altun ile bir araya geliyor. Solist olarak yoğun bir kariyer sürdüren Ukraynalı kemancı Andrej Bielow, aynı zamanda tutkuyla bağlı olduğu oda müziği alanında Gidon Kremer, Yuri Bashmet, Adrian Brendel gibi sanatçılarla çalışıyor. Avrupa genelinde ve Pakistan’dan Japonya’ya uzanan bir coğrafyada konserler veren İris Şentürker, bir yandan da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde geleceğin başarılı piyanistlerini yetiştiriyor. Viyolacı Efdal Altun ise üyesi olduğu Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Borusan Quartet ile yurtiçi ve dışında önemli salonlara ve festivallere konuk oluyor.Alexander Rudin’e İstanbul Müzik Festivali Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü sunacağımız bu özel akşam, Beethoven ve Schumann’ın eserleriyle bir oda müziği ziyafetine dönüşecek.

- Öğrenciler için sınırlı sayıda indirimli bilet yalnızca İKSV’den satışa sunulacak,  biletler öğrenci kimliği gösterilerek alınabilecektir. Genel satışın ilk gününde her öğrenci, etkinlik başına yalnızca bir bilet satın alabilir. Arkadaşları için de indirimli bilet almak isteyen öğrenciler, yalnızca bir arkadaşları için, arkadaşlarının öğrenci kimliğini göstermek koşuluyla işlem yapabilir.- Her ayrı gösterim için Siyah, Beyaz, Kırmızı ve Turuncu Lale Kart üyeleri iki (2) adet, Sarı Lale Kart üyelerimiz bir (1) adet bilet için indirim alabilirler.- Konserlere, aksi belirtilmediği sürece, 7 yaşından küçük çocukların getirilmemesi rica olunur. 7 yaş ve üzeri çocuklar için bilet alınması gerekmektedir.- İzleyicilerimizin konserlere vaktinde yetişmek üzere titizlik göstermelerini önemle rica ederiz. Geç kalan izleyicilerimizin girişleri ara ve/veya alkış arasında sağlanacaktır. Ara olmayan konserlerde geç gelen izleyiciler salona alınmayacaktır. Bilet iadesi yapılmayacaktır.- Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. - Programda değişiklik yapılmadığı sürece bilet iadesi yapılmaz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT